Skocz do zawartości

Recommended Posts

L920 jest mniejsza, obudowa jest TRWAŁA - niestety na błyszczącej powierzchni ZAWSZE lepiej widać najmniejsze zabrudzenia czy ryski. Obudowy w Lumiach sa z POLIWEGLANU a nie z recyklingowanych butelek PET jak w SGS4 :) wytrzymałościowo nie ma znaczecnia czy mamy połysk czy mat.

 

Po prostu na połysku wszystko bardziej widać :) niż na macie - stąd wrażenie, ze błyszczące obudowy są mniej trwale - wystarczy obejżeć dokąldnie matową obudowę by to zobaczyć :)

 

I tak zawsze polecam etui - ze wzgledów praktycznych - nie zaleznie od wszystkiego wystarczy pech i po zawodach. Dobre etui może nam wiele razy uratować telefon. Ja używam etui StillGut - drogie, ale doskonałe.

 

Dla mnie Lumia 920 nie jest cięzka, ja lubie solidne telefony, dla tego cięża Lumii 920 mi nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

@bols244: Praktyczniejsza, bo nie zbiera tylu odcisków. Strasznie szybko się brudzi. Matowa wersja jest pod tym względem dużo lepsza. Zamówiłem już sobie sylikonowe etui, więc problem niebawem zniknie.

 

@rysiooo: płacą ci za to reklamowanie Nokii / WP8? Mam ci pisać po kilka razy? Przez małą ilość aplikacji rozumiem raptem jedną, dwie przeglądarki, beznadziejny odtwarzacz muzyki (brak opcji przewijania do wskazanego momentu), kilka gier na krzyż (za głupie Angry Birds trzeba płacić). W Sklepie znalazłem jeden player, który podobno odtwarza .mkv. Oczywiście trzeba zapłacić ponad 10zł.

Sporą wadą techniczną jest również nagrzewanie się telefonu. Miałem kilka telefonów z Androidem i żaden nie osiągał takich temperatur.

Wspomniałem o braku slotu na kartę pamięci i zaznaczyłem, że akurat dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Tak, zarabiam 10k miesięcznie za reklamowanie Lumii. Mam dosyć telefonów z Androidem, bo widzę ile trzeba zapłacić za takowy telefon, by nie sprawiał problemów. 

Po  co komuś 10 przeglądarek jeśli dwie działają dobrze? Jeśli oceniasz system po ilości gier, to możesz być z siebie dumny i każdy będzie liczył się z Twoim zdaniem.

Niestety teraz takie ciężkie czasy, że pozostały nam już filmy w .mkv... No cóż, na Lumi w tym wypadku nie obejrzymy filmów. Kurde, jaka szkoda że ją kupiłem...właśnie się dowiedziałem że nie mogę oglądać filmów...a ekran HD :(

Jeśli miałeś na Androidzie telefony pokroju Ace, czy Galaxy mini, to nie dziwię się że telefon się nie nagrzewał - nie miał za bardzo w nim co się nagrzewać. Z mojego doświadczenia - Galaxy S2 był trochę chłodniejszy, ale już Ativ S na tym samym poziomie - mówię o temperaturze telefonu pod ładowarką - bez ładowarki się tak nie nagrzewa.

Czytać ze zrozumieniem potrafię dlatego skomentowałem wymienioną przez Ciebie wadę, a nie to co Tobie przeszkadza a co nie - bo chciałbym zobaczyć, kiedy polecasz Nexusa 4 - że jego wielką wadą jest brak slotu (skoro w L920 jest to wada przy 32GB).

Przewijanie jest nawet w systemowym playerze - co Ty wymyślasz?

 

Jaki telefon tak naprawdę posiadasz, bo sprawiasz wrażenie jak byś nie miał tej Nokii nigdy w rękach.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Tak, zarabiam 10k miesięcznie za reklamowanie Lumii. Mam dosyć telefonów z Androidem, bo widzę ile trzeba zapłacić za takowy telefon, by nie sprawiał problemów. 

Po  co komuś 10 przeglądarek jeśli dwie działają dobrze? Jeśli oceniasz system po ilości gier, to możesz być z siebie dumny i każdy będzie liczył się z Twoim zdaniem.

Niestety teraz takie ciężkie czasy, że pozostały nam już filmy w .mkv... No cóż, na Lumi w tym wypadku nie obejrzymy filmów. Kurde, jaka szkoda że ją kupiłem...właśnie się dowiedziałem że nie mogę oglądać filmów...a ekran HD :(

Jeśli miałeś na Androidzie telefony pokroju Ace, czy Galaxy mini, to nie dziwię się że telefon się nie nagrzewał - nie miał za bardzo w nim co się nagrzewać. Z mojego doświadczenia - Galaxy S2 był trochę chłodniejszy, ale już Ativ S na tym samym poziomie - mówię o temperaturze telefonu pod ładowarką - bez ładowarki się tak nie nagrzewa.

Czytać ze zrozumieniem potrafię dlatego skomentowałem wymienioną przez Ciebie wadę, a nie to co Tobie przeszkadza a co nie - bo chciałbym zobaczyć, kiedy polecasz Nexusa 4 - że jego wielką wadą jest brak slotu (skoro w L920 jest to wada przy 32GB).

Przewijanie jest nawet w systemowym playerze - co Ty wymyślasz?

 

Jaki telefon tak naprawdę posiadasz, bo sprawiasz wrażenie jak byś nie miał tej Nokii nigdy w rękach.

A w lumii co się ma nagrzewać, jak sami mówicie, że ma słabsze podzespoły? Lekka wtopa drogi kolego, przeczysz sam sobie, jak lumia się grzeje, mimo tego, że nie ma super podzespołów to może po prostu jest bardzo podatna na bycie piecem?

Link to post
Share on other sites

Co do śliskiego telefonu, etui cc-1043 od Nokii w kolorze czerwonym załatwi sprawę :)

dzieki, leci+

 

dorzucam troszkę testów dla ciekawych oraz również zastanawiających się :):

http://www.technobuffalo.com/2013/04/25/samsung-galaxy-s4-vs-nokia-lumia-920-camera-comparison/

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

MKV - dziala na Windows Phone 8 - kazdy kto pisze, że jest nie - jest kłamcą :

 

Pierwszy z brzegu przykład - uchodzacy za jeden z najlepszych Playerów : Moli Player, czy równie wysoko oceniany YX Player odtwarzają mpeg, mp4, mov, avi, flv, wmv/asf, mkv, swf, webm, mjpeg, rmvb - z napisami dodajmy. Bez kłopotu działa 1080p.

 

Sam posiadam Moli Player Pro i MKV śmiga aż miło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja polecę niedoceniany telefon który jest świetny Sony Xperia T (sam go mam od maja i jest fantastyczny: apartat, wyświetlacz, umts, wspierany przez sony więc i android i jego wersje są aktualizowane, jakość dźwięku) no i to telefon Agenta 007 więc coś to mówi ale tak serio telefon jest w cenie jaką podał autor czyli 1000 zł i warto go wziąć pod uwagę jeśli chodzi o zakup bo w tej cenie to nie wiem czy ma konkurencję (szajsunga mam i nie polecam, lg mają znajomi i to modele flagowe nie będę teraz pisał które bo nie pamiętam ale już reklamowane były dwa razy, nokia no cóż nie powiem złego słowa o niej bo jest elitą a inne nie znam się więc nie wypowiadam się).

Link to post
Share on other sites

A ja polecę niedoceniany telefon który jest świetny Sony Xperia T (sam go mam od maja i jest fantastyczny: apartat, wyświetlacz, umts, wspierany przez sony więc i android i jego wersje są aktualizowane, jakość dźwięku) no i to telefon Agenta 007 więc coś to mówi ale tak serio telefon jest w cenie jaką podał autor czyli 1000 zł i warto go wziąć pod uwagę jeśli chodzi o zakup bo w tej cenie to nie wiem czy ma konkurencję (szajsunga mam i nie polecam, lg mają znajomi i to modele flagowe nie będę teraz pisał które bo nie pamiętam ale już reklamowane były dwa razy, nokia no cóż nie powiem złego słowa o niej bo jest elitą a inne nie znam się więc nie wypowiadam się).

to brzydkie jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Tak jak pisałem podzielę się z wami wrażeniami po zakupie Nokia Lumia 920 Czarna.

Udało mi się kupić za 900zł nową od sąsiada prosto z folii.

Wrażenia są naprawde pozytywne, obsługa WP8 to naprawde swietna sprawa, polecam każdemu, jest szybki, prosty, konkrety.

Aparacik na niezłym poziomie do tego mamy sprawnie działajacy GPS oraz inne naprawde przydatne aplikacje

 

Jestem bardzo zadowolony, polecam każdem, jeśli macie pytania walcie PW.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teraz wypada powiedzieć: "a nie mówiłem?" ;) 

Dalszego zadowolenia życzę. U mnie od miesiąca zachwyt nie schodzi.

 

Mogę polecić dla bezpieczeństwa, to co sam kupiłem:

http://allegro.pl/nillkin-orygin-etui-futeral-nokia-lumia-920-folia-i3851860455.html

w zestawie oryginalna folia nillkin do tego. W etui lepiej trzyma się dłoni i wcale nie ma dużej różnicy z grubością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od siebie polęcę oryginalne etuii nokii, jest naprawde super spasowane i wytrzymałe.

w ogóle nie widać że jest etui założone.

Gdzieś kiedyś czytałem, że czasami występują problemy przy zdjęciach, ponieważ lampa błyskowa jest wąsko obudowana tym etui. Możesz coś na ten temat powiedzieć? Czy rzeczywiście przy zdjęciach z flashem pojawia się prześwietlona góra zdjęć?

Link to post
Share on other sites

Odradzam - prztestowałem z 5 tego typu etui i jedyne które moge polecić to StilGut - drogie - ALE - policzyłem, że na "tanie" etui wydalem ponad 180 zł - jak bym kupił odrazy StillGut'a to bym wydal 140 zł - ale RAZ.

 

Typowe usterki : "puszczały" mocowania, czyli te "łapki" trzymające telefon, pękało tworzywo z którego były wykonywane -  bo to nie jest prawdziwa skóra jak w StilGut. Czara goryczy się przelała, jak wyciągając telefon puściły zaczepy i mi wypadl z etui, dobrze, że go zlapałem.

Po tym kupiłem StilGut'a i ma święty spokój - jedno etui za okolo 35 zeta wytrzymało mi niecały miesiąc. 

 

Dlatego radze zacisnąć zęby :) kupic porządnego i dorgiego StilGut'a i mieć święty spokój na lata. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...