Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lumia 920 to dobry sprzęcik do robienia zdjęć 


Znalazłem świetne porównania 925 -920 po amber:

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/18194_Amber-powered_Nokia_Lumia_920_.php

 

"Aided by handling the exposure very slightly better, the 920's photo is more detailed and textured. Giving, arguably, the win to the Lumia 920 by 2 to 1.... Given how (relatively) poor the Lumia 920 has been for so many months at producing JPGs which were colour accurate and detailed, the Amber update has transformed the device. Well done, all round."

 

oraz takie z 1020 :

http://www.wpcentral.com/nokia-camera-showdown-lumia%20920-925-1020

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

to jak podjąłeś już decyzję, to po co więcej udzielasz się w tym temacie, bo nie rozumiem? Próbujesz utwierdzić się w swojej decyzji *niezbyt według mnie dobrymi* argumentami czy co? Chcesz lumie, bierz lumie.

 

###

 

takie strony jak versus to sobie wsadźcie w zadek za przeproszeniem, same cyferki a i tak nie przekonujące.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

to jak podjąłeś już decyzję, to po co więcej udzielasz się w tym temacie, bo nie rozumiem? Próbujesz utwierdzić się w swojej decyzji *niezbyt według mnie dobrymi* argumentami czy co? Chcesz lumie, bierz lumie.

 

###

 

takie strony jak versus to sobie wsadźcie w zadek za przeproszeniem, same cyferki a i tak nie przekonujące.

Spokojnie przyjacielu, ja przynajmniej wysuwam argumenty

Jeśli ktoś by podał mocniejsze chętnie zmienie zdanie, mam jeszcze czas.

Link to post
Share on other sites

to jak podjąłeś już decyzję, to po co więcej udzielasz się w tym temacie, bo nie rozumiem? Próbujesz utwierdzić się w swojej decyzji *niezbyt według mnie dobrymi* argumentami czy co? Chcesz lumie, bierz lumie.

 

###

 

takie strony jak versus to sobie wsadźcie w zadek za przeproszeniem, same cyferki a i tak nie przekonujące.

A Ty co? Poczułeś się moderatorem, czy kim?

Spokojnie pokazał ciekawe porównanie jakości zdjęć, żeby ktoś potwierdził bądź zaprzeczył o wiarygodności porównania a Ty buzią wyskakujesz. Wielu osobom takie porównanie może się przydać i nie będzie konieczności zakładania nowych tematów.

 

 

@up

Zamiast dokładać do 925 dokup sobie do 920-stki ładowarkę bezprzewodową.

http://www.morele.net/ladowarka-stacjonarna-nokia-dt-900-white-539348/   tutaj masz bardzo fajną, promocyjną cenę - tylko stówka - a w innych sklepach średnio po 150zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A Ty co? Poczułeś się moderatorem, czy kim?

Spokojnie pokazał ciekawe porównanie jakości zdjęć, żeby ktoś potwierdził bądź zaprzeczył o wiarygodności porównania a Ty buzią wyskakujesz. Wielu osobom takie porównanie może się przydać i nie będzie konieczności zakładania nowych tematów.

 

 

@up

Zamiast dokładać do 925 dokup sobie do 920-stki ładowarkę bezprzewodową.

http://www.morele.net/ladowarka-stacjonarna-nokia-dt-900-white-539348/   tutaj masz bardzo fajną, promocyjną cenę - tylko stówka - a w innych sklepach średnio po 150zł

sorry nie będę wchodził w dyskusję z marnym fanbojem.

 

@top

 

nadal podtrzymuje swoją propozycję nexus 4 lub LG G E975.

Link to post
Share on other sites

L920 to tylko dobry aparat, nic więcej. System mimo, że płynny ma sporo wad. Jeśli komuś zależy na dobrych zdjęciach, to polecam kupić kompakta.

Nie wiem skąd się bierze tyle pochwał dla tych Nokii. Ja zrobiłem błąd i kierowałem się nimi przy wyborze nowego telefonu i wyszedłem na tym beznadziejnie.

Link to post
Share on other sites

To chyba normalne, że przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu bierze się pod uwagę opinie innych osób. Nie chodzi mi tu o posty z tego konkretnego forum. Po przeczytaniu kilkunastu recenzji miałem obraz niemalże idealnego smartfona. Rzeczywistość okazała się inna. Przy następnej okazji wracam do Androida.

Ile osób, tyle opinii.

Link to post
Share on other sites

L920 to tylko dobry aparat, nic więcej. System mimo, że płynny ma sporo wad. Jeśli komuś zależy na dobrych zdjęciach, to polecam kupić kompakta.

Nie wiem skąd się bierze tyle pochwał dla tych Nokii. Ja zrobiłem błąd i kierowałem się nimi przy wyborze nowego telefonu i wyszedłem na tym beznadziejnie.

Wymień wady tego systemu, wymień wady tego telefonu, oraz napisz co Cię rozczarowało.

Link to post
Share on other sites

L920 to tylko dobry aparat, nic więcej. System mimo, że płynny ma sporo wad. Jeśli komuś zależy na dobrych zdjęciach, to polecam kupić kompakta.

Nie wiem skąd się bierze tyle pochwał dla tych Nokii. Ja zrobiłem błąd i kierowałem się nimi przy wyborze nowego telefonu i wyszedłem na tym beznadziejnie.

Masz racje tylko dobry, lustrzanki to nie oczekuję.

Oczekuje jedynie dobrego aparatu do tys zl oraz gps'u, wiadomo zadne z nich nie spelnia funkcji kompakta ani osobnego gpsu jednak wole miec to wszystko w jednym, ogracznia mnie jedynie cena a lumia wydaje sie byc najlepsza w tych funkcjach, przynajmniej narazie z tego co czytam.

Link to post
Share on other sites

Do 1000 zł lepszego telefonu od Lumii nie znajdzisz.

 

Masz tam niezły aparat i nawigacje na cały świat.

 

I tyle w temacie.

Znajdzie, ale na pewno nie wtedy, gdy będzie go ograniczało kilka randomów, którzy są takimi fanboyami lumi, że pewnie nie mieli styczności z androidem nawet.

@top

 

Nexus 4 i LG G E975 - poczytaj recenzje :)

Link to post
Share on other sites

@rysiooo: będę się odnosił do systemu jak i telefonu od strony sprzętowej.

 

Zalety:

-płynność działania

-bardzo dobry aparat

-pakiet Office

-dobre wykonanie

-ekran Gorilla Glass (jednak bałbym się wrzucić ten telefon do kieszeni z kluczami i monetami)

-ekran IPS, niezłe kolory

 

Wady:

-ubogi "Sklep"

-ograniczone opcje personalizacji

-niewykorzystany potencjał multimedialny, sporo niedoróbek w tej kwestii

-słaba i niewymienna bateria

-brak slotu na karte SD, chociaż mi to nie przeszkadza

-telefon dostępny w tak dużej palecie kolorów aż się prosi o wymienną obudowę

 

W parze z mistrzowsko dopracowanymi elementami idą babole, których próżno szukać gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś w stanie wydać 1000 złotych, to kwestia dopłacenia 200 złotych, nie powinna być problemem. Uważam, że smartphone, którego szukasz i spełnia wszelkie wymagania, które udało mi się w tym wątku wyczytać to LG Google Nexus 4 E960 - definitywnie wersja z 16 GB. Czysty Android to szybki, zoptymalizowany telefon, który powala swoją prędkością. Opinie i recenzje telefonu, również świadczą o tym, jak dobry produkt stworzyło połączenie marki Google'a z LG. Posiadam i jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś w stanie wydać 1000 złotych, to kwestia dopłacenia 200 złotych, nie powinna być problemem. Uważam, że smartphone, którego szukasz i spełnia wszelkie wymagania, które udało mi się w tym wątku wyczytać to LG Google Nexus 4 E960 - definitywnie wersja z 16 GB. Czysty Android to szybki, zoptymalizowany telefon, który powala swoją prędkością. Opinie i recenzje telefonu, również świadczą o tym, jak dobry produkt stworzyło połączenie marki Google'a z LG. Posiadam i jestem zadowolony

Nexus jest zbyt drogi, zreszta lumia 920 czerwona jest wrecz piękna a jej wady mi akurat nie przeszkadzaja, mam andka 4.4 na defy oczywiscie przerobka i mam dosyc androidow

 

co prawda nexus ma wiekszy ekran 4,7 lumia 4,5 Ale czy zauważe roznice ?

ps. ten nexus robi gorsze zdjecia z tego co widze :D

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

dołożyć 50 zł też będzie ciężko za nexus 4 za 1050zł, który będzie lepszy od tej lumii? A jak mówisz, że masz dosyć androidów, to nie rób z siebie głupka i nie kontynnuj tematu, jeżeli znalazłeś idealny dla siebie telefon, bo na prawdę nie rozumiem czego chcesz od nas więcej w tej sytuacji. Podoba Ci się lumia, to bierz lumie, po co drążyć temat? z wp jest jeszcze htc 8x, ale raczej będzie słabszy oraz samsung ativ s, który jest okej.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego Nokia zrezygnowała z wymiennych obudów. Mam czerwoną Lumię i przymierzam się do zmiany obudowy na czarną. Tył strasznie się brudzi, matowa wersja jest praktyczniejsza. Wymianę podyktował również fakt, że sprzęt kupiłem już lekko zarysowany i w sklepie nie chcieli przyjąć zwrotu...

Link to post
Share on other sites

@rysiooo: będę się odnosił do systemu jak i telefonu od strony sprzętowej.

 

Zalety:

-płynność działania

-bardzo dobry aparat

-pakiet Office

-dobre wykonanie

-ekran Gorilla Glass (jednak bałbym się wrzucić ten telefon do kieszeni z kluczami i monetami)

-ekran IPS, niezłe kolory

 

Wady:

-ubogi "Sklep"

-ograniczone opcje personalizacji

-niewykorzystany potencjał multimedialny, sporo niedoróbek w tej kwestii

-słaba i niewymienna bateria

-brak slotu na karte SD, chociaż mi to nie przeszkadza

-telefon dostępny w tak dużej palecie kolorów aż się prosi o wymienną obudowę

 

W parze z mistrzowsko dopracowanymi elementami idą babole, których próżno szukać gdzie indziej.

Ale proszę o konkrety, a nie gadanie dla gadania. Czego brakuje Ci tak bardzo w sklepie? Przed zakupem nie zorientowałeś się co jest w sklepie Microsoftu, a czego nie ma?

Jakich opcji personalizacji Ci brakuje?

Czy wymieniałeś kiedykolwiek baterię w telefonie z Androidem, bądź jakimkolwiek? Bateria w L920 trzyma lepiej niż w Galaxy S2 - L920 przez pierwszy tydzień wytrzymywała mi normalnie dzień (sporo się bawiłem), a teraz przy zwyczajnym użytkowaniu wytrzymuje dwa dni, także bateria jest chyba normalna?

32 GB to mało? Polecasz Nexusa 4, który ma jedyne 16GB i brak slotu, a mówisz że dwa razy więcej u nokii jest wadą?! Paradoks człowieku;)

W jakich high endach masz wymienną obudowę? Telefon ma być solidnie wykonany, a wymienna obudowa uniemożliwiłaby dobre spasowanie elementów. Nexus 4, który polecasz posiada wymienną obudowę?

Znajdzie, ale na pewno nie wtedy, gdy będzie go ograniczało kilka randomów, którzy są takimi fanboyami lumi, że pewnie nie mieli styczności z androidem nawet.

@top

 

Nexus 4 i LG G E975 - poczytaj recenzje :)

Używałem telefonów z Androidem niemal 4 lata (bez miesiąca), a Ty mówisz że styczności z Androidem polecający Lumie nie mieli? Nawet Autor tematu ma telefon z Androidem i ma go dość;) Więcej czytania ze zrozumieniem, więcej zimnej głowy i mniej podniecania się pierwszym w życiu telefonem z Androidem życzę w Nowym Roku ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale proszę o konkrety, a nie gadanie dla gadania. Czego brakuje Ci tak bardzo w sklepie? Przed zakupem nie zorientowałeś się co jest w sklepie Microsoftu, a czego nie ma?

Jakich opcji personalizacji Ci brakuje?

Czy wymieniałeś kiedykolwiek baterię w telefonie z Androidem, bądź jakimkolwiek? Bateria w L920 trzyma lepiej niż w Galaxy S2 - L920 przez pierwszy tydzień wytrzymywała mi normalnie dzień (sporo się bawiłem), a teraz przy zwyczajnym użytkowaniu wytrzymuje dwa dni, także bateria jest chyba normalna?

32 GB to mało? Polecasz Nexusa 4, który ma jedyne 16GB i brak slotu, a mówisz że dwa razy więcej u nokii jest wadą?! Paradoks człowieku;)

W jakich high endach masz wymienną obudowę? Telefon ma być solidnie wykonany, a wymienna obudowa uniemożliwiłaby dobre spasowanie elementów. Nexus 4, który polecasz posiada wymienną obudowę?

Używałem telefonów z Androidem niemal 4 lata (bez miesiąca), a Ty mówisz że styczności z Androidem polecający Lumie nie mieli? Nawet Autor tematu ma telefon z Androidem i ma go dość ;) Więcej czytania ze zrozumieniem, więcej zimnej głowy i mniej podniecania się pierwszym w życiu telefonem z Androidem życzę w Nowym Roku ;)

 

Czemu tacy ludzie są na tym forumku? Porażka, wiedzą z internetu bez doświadczenia nie zabłyśniesz.

Link to post
Share on other sites

Decyzja padła nową lumie 920 czerwoną kupie za 850zł z odbiorem osobistym na tablicy....

nie widze powodu aby brac cokolwiek z andkiem... tym bardziej LG nexus, zero konkretow

Jeszcze zastanawiam się nad kolorem

 

Nie wiem dlaczego Nokia zrezygnowała z wymiennych obudów. Mam czerwoną Lumię i przymierzam się do zmiany obudowy na czarną. Tył strasznie się brudzi, matowa wersja jest praktyczniejsza. Wymianę podyktował również fakt, że sprzęt kupiłem już lekko zarysowany i w sklepie nie chcieli przyjąć zwrotu...

Dlaczego jest praktyczniejsza?

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

@bols244: Praktyczniejsza, bo nie zbiera tylu odcisków. Strasznie szybko się brudzi. Matowa wersja jest pod tym względem dużo lepsza. Zamówiłem już sobie sylikonowe etui, więc problem niebawem zniknie.

 

@rysiooo: płacą ci za to reklamowanie Nokii / WP8? Mam ci pisać po kilka razy? Przez małą ilość aplikacji rozumiem raptem jedną, dwie przeglądarki, beznadziejny odtwarzacz muzyki (brak opcji przewijania do wskazanego momentu), kilka gier na krzyż (za głupie Angry Birds trzeba płacić). W Sklepie znalazłem jeden player, który podobno odtwarza .mkv. Oczywiście trzeba zapłacić ponad 10zł.

Sporą wadą techniczną jest również nagrzewanie się telefonu. Miałem kilka telefonów z Androidem i żaden nie osiągał takich temperatur.

Wspomniałem o braku slotu na kartę pamięci i zaznaczyłem, że akurat dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, niedawno moja siostra dostala od Orange lumie 625, gdy trzymałem telefon w ręku wydawał mi się naprawde spory czy lumia 920 ma podobne/identyczne rozmiary? trzymał ktoś oba w ręku?


Jest za ciężki żeby przypadkiem wypadł z ręki. Polecam zakup dodatkowego etui, ta błyszcząca obudowa do trwałych nie należy.

Rozumiem dzięki za podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...