Skocz do zawartości

MSI GeForce GTX 780 - Karta działa w trybie PCI-E 8x, zamiast 16x


Recommended Posts

Dla świętego spokoju chcesz to reklamuj, ale jak nie chcesz się bawić to zostaw i się nie przejmuj.

Twój wynik jest przyzwoity, a to że RAMy mają wpływ na Physics Score to prawda, znaczny wpływ ma taktowanie i ilości GB.

PS. Sam miałem problemy z uruchomieniem PC po kupnie HD6950 3 lata temu i też czasami dziwnie się zachowywała, ale ostatecznie wszystko jest OK.

Edytowane przez EvilOverlorD
Link to post
Share on other sites

Dla świętego spokoju chcesz to reklamuj, ale jak nie chcesz się bawić to zostaw i się nie przejmuj.

Twój wynik jest przyzwoity, a to że RAMy mają wpływ na Physics Score to prawda, znaczny wpływ ma taktowanie i ilości GB.

PS. Sam miałem problemy z uruchomieniem PC po kupnie HD6950 3 lata temu i też czasami dziwnie się zachowywała, ale ostatecznie wszystko jest OK.

 

Chyba tak zrobię, że ją zareklamuje.. Nie po to człowiek płaci 1800+ zł żeby się użerać z kartą, dumać nad nią i dochodzić czemu nie działa tak jak powinna. Miałem wcześniej gorsze karty i nie było z nimi takich problemów.. Kupiłem coś lepszego i proszę.. Poprzednio miałem HD5770 (też od MSI) a potem HD6850, ale czegoś takiego jak tutaj jeszcze nie doświadczyłem ;).. Może za czasów kart na AGP miałem problem z GF FX5700 od Leadteka, który nie chciał pracować w trybie AGP 8x, ale to wynikało z ograniczeń płyty głównej (starego chipsetu - VIA KT133A) i nie można było tego inaczej rozwiązać jak zmienić płytę na inną lub po prostu zostawić AGP 4x.

 

Wybiegając też nieco w przyszłość. Załóżmy, że będę chciał sprzedać za X czasu takiego GTXa 780 i co? Wcisnę komuś taki bubel i ktoś mi powie, że go oszukałem :).

 

Tak z ciekawości zajrzałem jeszcze do programu AIDA64 Extreme Edition i coś takiego tam dostrzegłem:

 

http://imageshack.us/a/img845/6123/ofag.th.jpg

 

Co to znaczy, że "W użyciu @x8 (Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [10DE-0E1A] [NoDB], NVIDIA GeForce GTX 780 [10DE-1004] [NoDB]"

 

To wygląda tak jakby dwa urządzenia korzystały z jednego gniazda PCI-E? Dobrze rozumiem? Próbowałem odinstalować jakieś sterowniki audio i inne pierdoły, które są instalowane wraz ze sterownikiem ekranu w nadziei, że może to coś pomoże... ale niestety.

Link to post
Share on other sites

U mnie pisze tak samo z tym "high definiton audio" wiec tym nie masz sie co przejmować :P  Natomiast powinno pisać "w użyciu @ x16" a nie x8 No i ciekawa sprawa z tym drugim portem PCI-E wygląda to tak jakbyś miał tam włożoną karte  sieciową. U mnie czegoś takiego juz nie ma. Pare postów wyżej pytałeś o zasilacz ...jak mam dużo słabszy i nic sie nie dzieje wiec to nie PSU Twój jest  idealny do tej grafiki :P   Karte najlepiej reklamuj :P

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites

U mnie pisze tak samo z tym "high definiton audio" wiec tym nie masz sie co przejmować :P  Natomiast powinno pisać "w użyciu @ x16" a nie x8 No i ciekawa sprawa z tym drugim portem PCI-E wygląda to tak jakbyś miał tam włożoną karte  sieciową. U mnie czegoś takiego juz nie ma. Pare postów wyżej pytałeś o zasilacz ...jak mam dużo słabszy i nic sie nie dzieje wiec to nie PSU Twój jest  idealny do tej grafiki :P   Karte najlepiej reklamuj :P

 

Zgłosiłem sprawę do "supportu" sklepu morele.net, napisałem obszerny opis usterki (na tyle obszerny, że musiałem go zamieścić w załączniku jako plik tekstowy, bo w ich systemie zgłoszeń się nie mieścił :D) i wybrałem opcję "wymiana 3-dniowa", jako że karta dotarła do mnie 27 grudnia to przysługuje mi jeszcze takie prawo. Zobaczymy jak się sprawa dalej potoczy.. Napiszę w temacie jak wymienią mi kartę. Nie chciałem jej zwracać całkowicie, bo generalnie karta jest OK i nie mam do niej zastrzeżeń, być może po prostu trafiła mi się jakaś wadliwa sztuka, chociaż nie ukrywam że jestem zaskoczony.. bo co jak co, ale przy tej klasie i cenie urządzenia umówmy się, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale zobaczymy co będzie po ewentualnej wymianie :). Na razie jestem optymistycznie nastawiony :D.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie :D,

 

Karta faktycznie posiadała wadę fabryczną, co potwierdził także serwis sklepu morele.net. W związku z czym poprzednia karta została wymieniona na nową. Dzisiaj otrzymałem sprzęt i przyznam szczerze, że z lekką dozą niepewności podłączałem go do komputera. Jednak jak się potem okazało, nie było się czym przejmować, ponieważ nowa karta bez problemu śmiga w trybie PCI-E 16x 3.0 @ 16x 3.0 :D.

 

http://imageshack.us/a/img24/7991/hgpm.th.jpg

 

Swoją drogą jestem zadowolony z jakości obsługi sklepu morele.net, bardzo szybko zareagowali na moje zgłoszenie. Wystarczył jeden mail a resztą zajął się sklep, przy czym byłem na bieżąco informowany o postępach.

 

Generalnie może poprzednia karta nie traciła dużo na wydajności, ale moim zdaniem sprzęt powinien pracować bezproblemowo zgodnie ze swoją specyfikacją, tym bardziej że jest to jakby nie było jeden z topowych modeli (za który trzeba sporo zapłacić), gdzie teoretycznie nie ma miejsca na ustępstwa, uchybienia czy jakieś niedociągnięcia... Po zapuszczeniu 3D Smarka wyniki są prawie identyczne jak poprzednio, ale za to nie kłuje w oczy PCI-E 8x i dodatkowo nie mam problemów z losowym brakiem obrazu na ekranie. Chociaż na to drugie to trochę za wcześnie by mówić, bo kartę otrzymałem dopiero dzisiaj :).

 

W każdym bądź razie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w temacie użytkownikom za wszelkie rady i sugestie. Na ten moment uważam, że temat można uznać za wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...