Skocz do zawartości

Jak wybrać dobrą pastę termoprzewodzącą?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jacekgothic,

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie. Nie wiem czym się kierować przy wyborze takiej pasty, np. są jakieś parametry typu:

Przewodność termiczna: > 7.9 W/m-K 
Rezystancja termiczna <0.06*C-in2/W

 

Ale nie wiem o co w tym chodzi. Co jest lepsze? Czy lepiej jak są większe literki czy mniejsze?

Link to post
Share on other sites

Nie. Nie będę kupować MX-2 ani innej żadnej, bo nie potrzeba mi pasty za 25zł, skoro chcę kupić taką za 1zł. Chcę wiedzieć na przyszłość czym się kierować a nie tylko tym, że ta jest dobra, wybierz tą. Kosztuje 5000zł ale ona jest dobra...

Link to post
Share on other sites

Bierzesz to co ma największą przewodność termiczną i jak na mój rozum najmniejszą rezystancję termiczną, ponieważ " Rezystancja termiczna to wielkość fizyczna reprezentująca opór, jaki stawia dana materia przenoszeniu ciepła (energii cieplnej) pomiędzy dwoma punktami" (wiki)

Edytowane przez cocaine01
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

ale wciąż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie z pierwszego posta

 

Policz sobie wszystko -

 

http://upload.wikimedia.org/math/4/6/2/462e8028acb08a7f5d95eb8ff10e0fb5.png

gdzie K - przewodność cieplna P - moc [W] d - grubość warstwy [m] S - powierzchnia styku [m2] http://upload.wikimedia.org/math/5/a/7/5a72f1304af0783657605aed0e38201a.png – różnica temperatur między radiatorem a elementem grzewczym [K]

Jednostką przewodności jest W/(m·K). Typowe wartości dla past stosowanych w elektronice wynoszą od 0,7 do kilku W/mK. Niektórzy producenci podają przewodność w W/m2K dla ustalonej grubości pasty 0,001 cala. Aby dokonać przeliczenia na W/(m·K), należy podaną wartość (zwykle setki tysięcy) pomnożyć przez 2,54×10–5.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...