Skocz do zawartości

Czy i5 4670k poradzi sobie z SLI GTX 780Ti ??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Nie zrozumiałeś mnie/nas :D 4670k uciągnie ten zestaw, ale bez OC może mieć lekką zadyszkę :D Nie musisz od razu inwestować w i7, bo z reguły na 4,5GHz te i5 lekko wchodzą (chyba że masz felerną sztukę), a nawet nie będzie trzeba aż tak wysokiego OC.

Link to post
Share on other sites

hmmm no to dobrze zebym nie przeinwestwoał :) a jaką plytke dalibyście pod taki zestaw ?? Intel Core i5-4670K LGA1150 BOX I 2x EVGA GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. SuperClocked) poza asrockiem:)?? wiem ze dobra ale moze jakies inne propozycje..

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, ludzie tutaj nie takie zachcianki mieli :D każdy chce żeby jego komputer był wydajny i jednocześnie wyglądał jak najlepiej :D jeśli chodzi Ci naprawdę o wygląd to będzie można pomyśleć faktycznie o RoG od Asusa, ale i tak przy SLI nie będzie widać zbyt wiele płyty :D

Link to post
Share on other sites

No właśnie dlatego staram się dyskretnie przekonać Cię ku AsRockowi za 400 zł, bo nie mam 12 lat i też wiem jak ciężko jest zapracować na coś, co ma być ku naszej uciesze, a nie pożyteczności :D

MPowery na sockecie 1155 były strasznie awaryjne, nie wiem jak to się ma do nowej podstawki 1150.

Link to post
Share on other sites

kurde wiem ze asrock dobra płyta ale jakoś mnie ta marka nie przekonuje ;/ chce coś solidnego ;/ wiem ze to moze głupie... qrde asrock taka fajna plyta mogliby ladniejsza zrobic ;) 


skoro sie znasz i masz jakies pojecie prosze podsumuj taki zestaw ?? w przyszlosci dokladam ram i 2 karte 

 

Intel Core i5-4670K LGA1150 BOX

MSI Z87 MPOWER Intel Z87 LGA1150 BOX

Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Viper III Low Profile Blue XMP CL9

EVGA GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. SuperClocked)

Goodram SSD C50 120GB SATA3 (SSDPR-C50-120) - warto mi doplacac do plextora ?? tez bedzie dzialal i napedzimy troszke polska gospodarke :) 

Western Digital Caviar 500GB SATA3 (WD5000AAKX) wystarczy mi tyle ;)

Asus nagrywarka DVD DRW-24F1ST czarny OEM

SeaSonic X-750 750W

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0

be quiet! Shadow Rock 2

Pasta termoprzewodząca Arctic-Cooling MX-2 (4g)

Microsoft Windows 8.1 64-bit OEM

 

bedzie dobrze ?? :) 2 karta i bedzie miazga :) tylko uzbierac musze 

Link to post
Share on other sites

Ladnie spasowane. Jezeli chodzi o mnie to ja mam awersje to plyt msi, wg mnie lepiej bedzie jezeli ulegniesz klikaczowi i pojdziesz w ahrocka, Zawsze cos zostanie na 780 ti. Tylko jak wrzucisz druga 780-tke to jak na mnie to juz fetysz :D Ale co kto lubi:)

Link to post
Share on other sites

Trochę według mnie jest bezsensownie dawać ponad 7 stów za płytę do procesora do którego trzeba będzie mieć dużo szczęścia.

droższy zakup powyżej ~ 550 zł usprawiedliwić mogło gdyby O.C. było na L.C. i tym podobnych wynalazkach, jeśli O.C. na powietrzu to AS Rock Extreme 4 Z 87 jest może nieco na wyrost ze swoimi 12 fazami  ale za ta cenę jest to najlepszy wybór.

Co do reszty u mnie z i 5 4670 i HD 7950 wszystko wyrywa na max, a co dopiero przy takim pojedynczym GTX 780 Ti :D

Link to post
Share on other sites

kurde wiem ze asrock dobra płyta ale jakoś mnie ta marka nie przekonuje ;/ chce coś solidnego ;/ wiem ze to moze głupie... qrde asrock taka fajna plyta mogliby ladniejsza zrobic ;)

skoro sie znasz i masz jakies pojecie prosze podsumuj taki zestaw ?? w przyszlosci dokladam ram i 2 karte 

 

Intel Core i5-4670K LGA1150 BOX

MSI Z87 MPOWER Intel Z87 LGA1150 BOX

Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Viper III Low Profile Blue XMP CL9

EVGA GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. SuperClocked)

Goodram SSD C50 120GB SATA3 (SSDPR-C50-120) - warto mi doplacac do plextora ?? tez bedzie dzialal i napedzimy troszke polska gospodarke :)

Western Digital Caviar 500GB SATA3 (WD5000AAKX) wystarczy mi tyle ;)

Asus nagrywarka DVD DRW-24F1ST czarny OEM

SeaSonic X-750 750W

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0

be quiet! Shadow Rock 2

Pasta termoprzewodząca Arctic-Cooling MX-2 (4g)

Microsoft Windows 8.1 64-bit OEM

 

bedzie dobrze ?? :) 2 karta i bedzie miazga :) tylko uzbierac musze 

Ogólnie zestaw jest ok. Jeśli bierzesz SSD pod system to dysk możesz wziąć śmiało WD Green (dyski typowo pod magazyn).

 

Wróćmy do tematu płyty:

Asrock dawniej mówiąc nieładnie dawał w du**ę z płytami, bo faktycznie nie były one najwyższych lotów. Teraz jest widoczna spora poprawa, może śmiało konkurować z MSI i Asusem nie tylko w najtańszym segmencie. Przemyślałem sprawę i jeśli chcesz ładną płytkę do 700 zł pod Hasioka to warto rozważyć następujące mobasy:

 

MPower, który jest naprawdę ładną płytą, jednak te na sockecie 1155 były bardzo awaryjne ( na forum kilka sztuk też padło różnym użytkownikom), ale kto wie jak to jest na Haswellu. http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-mpower-dual-ddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-z87-mpower-583146/  Sama płyta, no cóż. Ma wszystko co powinna: bardzo dobrze chłodzoną sekcję zasilania, 2 Way SLI, Raidy nie raidy i inne rzeczy, które jednak są standardem w tej cenie. Ogólnie podchodziłbym do niej ostrożnie.

 

Z takich też w miarę solidnych płyt poleciłbym Ci Gigabyte http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87x-ud4h-581447/  Ogólnie jest spoko, posiada wszystko co konkurenci, jednak ten kolor to kwestia gustu, mi się np nie podoba.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-gryphon-z87-s1150-z87-4ddr3-usb3-glan-atx-gryphon-z87-583155/ Asus z87 Gryphon. Bardzo ładna płytka, ale tylko po nałożeniu "termalnego pancerza". Co do reszty parametrów: jak wyżej.

 

Reszta to już teatr jednego aktora:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-gd65-gaming-z87-dualddr3-1333-sata3-raid-hdmi-gblan-atx-z87-gd65-gaming-581871/   MSI Z87 GD 65 Gaming. Ogólnie nie poleciłbym Ci jej ze względu na napis Gaming, bo to jest tylko dopłacanie pieniędzy do wyglądu (na którym Ci zależy) i kilku pierdółek, które tak naprawdę nic nie wnoszą :D Tak poza tym to też podobnie jak konkurencja, nic nie można jej zarzucić.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g55-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-z87-g55-606117/  MSI Z87 G55  Cywilizowana wersja poprzednika, wg mnie nawet ładniejsza (zależy co komu się podoba). Jedyna wada: nie posiada wyświetlania kodów (tak jak to jest u poprzedniczek)

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g45-gaming-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g45-haswell-581870/  Gamingowy odpowiednik poprzednika, tak naprawdę nie oferująca sobą nic ciekawego oprócz wyglądu.

 

 

 

Moim faworytem był Asrock i dalej nim jest, jednak najsensowniejszym wyborem wg mnie będzie tutaj MSI Z87 G55.  Wystarczy do OC i na SLI.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...