Skocz do zawartości

która z wymienionych kart dźwiękowych wybrać?


Recommended Posts

XtremeMusic co tu duzo mowic, karta za grosze.

Super dzwiek, naprawde nie ma na co narzekac. (No moze rzadkosc wydawania sterownikow, ale w zasadzie patrzac na to z innej strony to z tymi nigdy problemow nie mialem.)

Brakuje mi opcji w sterownikach, zeby karta sama wykrywala proces gry i przestawiala sie w tryb Game Mode kiedy odpalamy nasz ulubiony tytul.

Link to post
Share on other sites

Ostatni post podsumował wszystko. To że karta się rozgrzewa to nic nadzwyczajnego, w końcu musi przetworzyć sygnał cyfrowy na analogowy i to o odpowiedniej mocy.

Jestem pewien iż producenci przewidzieli taką sytuację.

 

PS Basy można regulować od 30Hz, nie tak jak ktoś tam pisał 50Hz.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy z tym "podsumowaniem" to do mnie, ale troche się przestraszyłem tych temperatur, które opisuje gostek na tamtym forum. Jestem zdecydowany na zakup tej karty, ale fakt jest taki, że jeśli to grzeje tak jak tam opisują, to dla mnie jest to dodatkowy piec w obudowie i będę musiał chyba dołożyć jeszcze jeden wentyl, aby wywiać to co ta karta dodatkowo wemituje.

Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla Ciebie pomacałem mojego Xonara. :D

Karta jest ciepła, ale nawet gdyby miała się rozgrzewać do temperatur podanych wcześniej ( ~78st ) to i tak musisz pamiętać iż występuje ona na bardzo małej powierzchni.

Nawet w bardzo słabo wentylowanej obudowie nie spowoduje to wzrostu temperatury.

 

Wyobraź sobie że główka szpilki ma 100st, a radiator wielkości pięści ma 80st. Co będzie mocniej grzać? :D

Link to post
Share on other sites

Jestem niemal pewien iż karty Creative'a także rozgrzewają się do podobnych temperatur. Po prostu przeczyłeś o Xonarze i masz to w głowie.

Spokojnie, to zupełnie normalne że elektronika wydziela prawie całą pobraną moc w postaci ciepła. :D

Link to post
Share on other sites

dokladnie tak jak mowi arek, moc(prac) potrzebna jest tylko po to zeby przesylac informację(za pomoca elektronow) a to wymaga wprawienia je w ruch, zatem tak czy inaczej cala energia pobrana musi wydzielic sie w postaci ciepla

btw

juz wiem co mi podgrzewalo karte graficzna, ale po zamontowaniu wentyla na przod obudowy jest ok

polecam tego xonara, super

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...