Skocz do zawartości

  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybralibyście

    • Lumia 925
      19
    • LG G2
      30
    • Inny
      4


Recommended Posts

StilGut jest bardzo Gut :) :) Sam go posiadam i jest to genialne etui - warte każdej złotówki. Ja mam czarne :)  Na Białym Czarny wygląda dobrze :) zresztą na wszystkim wygląda dobrze :) - mi podobają się też Navy Blue i Ocean Blue czy SandStrom Grey - jest też Biały - ale ja jestem zwolennikiem lekkich kontrastów. :)

 

I ważne też, który model etui wybierzesz bo StilGut ma cztery  modele : Book, Talis, UltraSlim, OldSlim  :) 

Link to post
Share on other sites

Małe porównanie zdjęć z 920 vs 925

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/18194_Amber-powered_Nokia_Lumia_920_.php

(Amber wniósł wymiot dla 920, a co zrobi black;>?)

 

Pamiętaj Nokie mają optyczną stabilizacje obrazu przez co definitywnie robi się nimi najwygodniej zdjęcia

 

Na pocieszenie:) na 925 po aktualizacji Black zdjęcia się nieco poprawiły:

http://nokiawindowsphone.pl/czy-zdjecia-z-nokia-lumia-925-po-aktualizacji-lumia-black-wygladaja-lepiej

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad Mandarynkowym Bookiem, ewentualnie czarny (kontrast być musi biały odpada) tylko zastanawia mnie czy wygodnie się rozmawia z otwartą na bok klapką.

Na fakturze mam 1089 netto więc kwota poniżej limitu i szef zadowolony za oszczędności :)

Do robienia zdjęć mam starego dobrego Nikona na zwykłą kliszę, więc aparat w telefonie jak dla mnie może nie istnieć. Czasem coś pstryknę, bo wiadomo że lustrzanki ze sobą wszędzie nie targam - no ale może, jak zdjęcia będą super to zmienię zdanie.

Edytowane przez Fugazus
Link to post
Share on other sites

Wszsytkim raz jeszcze dziękuję za pomoc. 

Telefon od piątku jest u mnie i jestem bardzo zadowolony. 

Wykonanie 1 klasa - porównałem w pracy do samsunga GIII i LG L7 - nie ma co porównywać po prostu przepaść.

Bateria - o którą najbardziej się bałem - odłączona w sobotę koło 16 po ładowaniu, sformatowana wg zaleceń nokii czyli reset awaryjny systemu + przełączenie na tryb samolot 30 min. - do teraz 69 % a ja sporo przez telefon rozmawiam bo taka praca.

System bardzo intuicyjny bez wodotrysków jak to w windowsie 8.

Gorąco polecam jeśli ktoś ma wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

 

 

reset awaryjny systemu + przełączenie na tryb samolot 30 min.
Zabieg ten służy do skalibrowania wskaźnika baterii a nie formatowania baterii. Gdyby telefon źle wskazywał poziom naładowania (lub nierównomiernie się rozładowywał) wykonaj tą czynność raz jeszcze.
Link to post
Share on other sites

W akumulatorach Lixx (LiPo, LiIon, Li Ti, LiFePO4 itp) - mamy elektronikę - która pilnuje procesu ładowania i rozładowania. Bo zarówno przeładowanie - jak i głębokie rozładowanie jest bardzo szkodliwe. Dlatego akumulatory takie trzeba ładować i nie dopuszczać by się zbytnio rozładowały. 

Jak nak pokazuje, ze mamy 0% :) w rzeczywistości mamy około 20% lub nawet 30 % - całkowitej pojemnosci. To taka "rezerwa taktyczna" :)  którą ma elektronika i do której nie mamy dostępu.

 

Akumulatora nie formatujemy - kilkakrotne ładowanie i rozładowanie - oraz powyższa metoda ma na celu - KALIBRACJĘ - elekrtoniki - by ta "nauczyła" się pojemności akumulatora - która zawsze jest trochę inna. Do tego - nowe akumulatory muszą się "ułożyć" - chodzi tu o pełną aktywację chemiczną ogniw. 

Jak "przejdziemy" kilka cykli - ogniwa się "ułożą" a elektronika "nauczy" się akumulatora to mamy optymalną pracę.

 

Dlatego na poczatku należy naładowac do pełna i rozładować - powtórzyć ten cykl, nie doładowywać - po kilku takich cyklach warto przeprowacić kalibracię wyżej wymienionym sposobem - tak by elektronika "zobaczyła" aktualne parametry.

 

Ładowanie Litowych ogniw łatew nie jest :) - wiem bo mam "gołe" bez elekroniki ogniwa 18650 do latarek i mam zaawansowaną ładowarkę.

 

Aby Wa to uświadomić opisę to w skrócie :

 

Łdujemy stałym prądem zależnym od ogniwa aż osiągniemy 4.2V na Ogniwo - następnie utrzymujemy napięcie 4.2V - którego nie można przekraczać do momentu aż prąd spadnie nam do poziomu okerślonego przez produecneta zwykle jest to około 0.02C - gdzie C oznacza pojemność ogniwa (np. dla Lumii 720 C = 2000mAh, więc 0.02C = 40 mAh więc prąd wynosi 40 mA) nastepnie ładowarka przechodzi w tryb podtrzymujący. ALE - w telefonach mamy zwykle DWA ogniwa.

I tu sprawa sie komplikuje - bo jedno obniwo z pakietu może się naładować szybciej niż drugie - i CO? Albo ładujemy dalej - wtedy pierwsze jest przeładowane - albo kończymy - i drugie jest nie doładowane.

I tu wpracza banaser - który sprawda poziom naładowania koszczególnych ogniw - nastepuje ładowanie do momentu aż jedno z ogniw się naładuje - i ono jest dalej podtrzymywane - a drugie już znacznie wolniej doładowane.

To dla tego bateria mająca dwa ogniwa w naszych telefonach ma 4 styki a nie 2 :) mamy zwykły + i - oraz styk balansera - 4 styk to łacze szyny danych wewnętrznej elekrtoniki. :)

 

Jako ciekawostkę podam, że w niektórych firmach - elektronika liczyła ile cykli ładowania mamy - po określonej liczbie wyłączała akumulator :) - ze znajomym rozbieraliśmy takie akumulatory i wyciągalimy ogniwa 18650 - które są bardzo często stosowane w laptopach - po podłączeniu do ładowarki okazywało sie, ze ogniwo ma 80% - 90% pojemności i spokojnie mogło by dziąlać :) :) dalej.

 

Widzimy więc, ze ładowanie LiPo jest dość skomplikowane i nie należy sie dziwić, ze dość często - elektronika "wariuje" i ma problemy :) nalezy wtedy ją skalibrować i mamy spokój. 

 

W zasadzie to raz na pół roku warto kilka razy rozładować i naładować akumulator w pełnym cyklu bez doładowania i skalibrować. Może nam to poprawić czas pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...