Skocz do zawartości

  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybralibyście

    • Lumia 925
      19
    • LG G2
      30
    • Inny
      4


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanko, być może uda się wytargać pod choinkę jakiś telefon i po kilu godzinach szukania wybór padł pomiędzy Lumię 925 lub LG G2.

W telefonie nie korzystam z żadnych gier, nie przeglądam internetu. Na moim starym LG miałem program do rejestrowania trasy biegania. 

Ogólnie bardzo dużo rozmawiam przez telefon - kilka godzin dziennie, prawie zero smsów (wolę zadzwon ić)

 

Zalezy mi na aparacie fotograficznym (myślałem o Lumi 1020 ale przekracza budżet), dugiej pracy na baterii i płynnym działaniu. Mój stary LG lagował niesamowicie na Androdzie więc korzystałem z CM`a gdzie dawał radę. Fajnym wyświetlaczu.

 

jakoś bardziej mi do Noki - tam chyba jest darmowa nawigacja, która nie wykorzystuje internetu i działa off line (to bardzo duży plus).

 

Jeśli chodzi o system to czy to win mobile czy android żaden problem. Miałem Symbiana, Badę, Androida i bardziej zależy mi na jakości telefonu i tym żeby płynnie działał, system to dla mnie bez różnicy.

 

 

Link to post
Share on other sites

Bardziej opłacalna jest chyba 920 - stka. To samo co 925 tylko, że w innej obudowie i z IPS-em, a nie Amoledem. Bardziej podoba mi się Amoled, ale jest cała rzesza ludzi, która woli bardziej naturalne barwy IPS'a. Porównaj sobie te telefony w sklepie. 920 kupisz za około 850-900zł, a 925 za 1200-1400.

Link to post
Share on other sites

Bardziej opłacalna jest chyba 920 - stka. To samo co 925 tylko, że w innej obudowie i z IPS-em, a nie Amoledem. Bardziej podoba mi się Amoled, ale jest cała rzesza ludzi, która woli bardziej naturalne barwy IPS'a. Porównaj sobie te telefony w sklepie. 920 kupisz za około 850-900zł, a 925 za 1200-1400.

 

Kolega ma budżet z pracy, więc nie ma sensu patrzeć na opłacalność-cena ;)

 

Jedna  l920 to jest spory kloc, 925 jest dużo smuklejsza i ładniej się prezentuje. 

 

LG G2 też kusi. niezły design, dobre podzespoły, tylko jak to będzie z tym andkiem...

Edytowane przez adam09626
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy miałeś ją w ręku, ale całość do kupy sprawia wrażenie telefonu bardziej poręcznego i smukłego.

2mm mniej grubości to w cale nie tak mało, a samo inne zaokrąglenie rogów daje sporą, odczuwalną różnicę.


Tu masz fajne foto:

 

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/nokia-lumia-920-vs-928-vs-925-3.jpg

Link to post
Share on other sites

Cały dylemat to płynny system Lumii darmowa nawigacja a na minus kiepska bateria. LG znów to spory wyświetlacz, przeładowana nakładka, ale ta bateria z tego co czytam to rewelacja. Muszę zobaczyć oba porównać i ewentualnie rzucić monetą. Już byłem przekonany na 100% na lumię jak mi test LG`ka wpadł i zasiał ziarenko wątpliwości :)

Link to post
Share on other sites

 

 

przeładowana nakładka
Przeładowany to jest Touchwiz. IMO LG w swojej nakładka zastosowało dobry kompromis pomiędzy funkcjonalnością a ilością niepotrzebnych funkcji.

Myślę że koledzy wyżej mają racje,jeśli nie grasz, nie przeglądasz internetu, jednym słowem - nie korzystasz z pełnej funkcjonalności smartfona to myślę że Lumia 720 powinna cię zadowolić. Pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu to prawdziwy długodystansowiec. Robi też ładne fotki choc w niezbyt imponującej rozdzielczości 6mpix.

http://cdn.gsmarena.com/pics/13/04/nokia-lumia-720-battery/gsmarena_002.jpg

Link to post
Share on other sites

Autor pisze, ze chce wykorzystac maksymalnie swoj budzet. Ja znowu bylbym za lg g2. Sa sytuacje gdzie te nie potrzebne funkcje Ci sie po prostu przydadza. Glupi dyktafon, a czasem to kobiecznosc, nwm jak na wp(pewnie trzeba sciagnac) no wlasnie. Normalnie rzadko kto sciaga takie rzeczy. Przyjdzie nagla sytuacja i sie okazuje ze pi*****a moze uratowac zycie, zwlaszcza w firmie. A co do nawigacji. Wolalbym androida z prostego powodu. Mozesz sobie kombinowac z wieloma nawigacjami, na wp juz tak rozowo nie jest. Kiedys testowalem nawigacje jakas na androida i odziwo miala lepsze pokrycie terenu niz moja normalna nawigacja samochodowa garmina (dalem za nia rok temu 900zl). Byly nawet sciezki rowerowe w lasach. Chodzila idealnie.

To Twoj wybor, ale trzeba pamietac, ze android lubi przyciac jak sie go zasyfi

Chociaz lumia tez. Znajomy ma 620 i zdarzaja sie lagi 2 sekundowe.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że WP to system wschodzący i wsparcie deweloperów ciągle nie jest zadowalające, lecz jest coraz lepiej. Autor teraz musi podjąć decyzję, czy woli multifunkcjonalny "kombajn" czy spełniający swoje zadanie smartphone. Osobiście jedyne co mógłbym zarzucić mojej l820 to słaba bateria i brak kopi zapasowych danych z aplikaji. No ale to wszystko jest do poprawienia w przyszłych modelach.

 

Co do tych 2 sekundowych lagów na 620 to dziwne, w moim otoczeniu działa sporo lumi i na żadnej tak się nie dzieje. Może to problem tego jednego egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

W Nokii jest najlepsza, darmowa, działająca offline nawigacja - to potwierdzi wiele osób. LG G2 jest gorzej wykonany od nokii. Co prawda jest dużo bardziej wydajny, lecz kolejna aktualizacja może go spowolnić - tak było w przypadku wielu telefonów.

L925 będzie Ci działał płynnie i dłużej będzie miała aktualizacje. LG G2 robi wrażenie wyświetlaczem, ale to nadal jest Android.

Link to post
Share on other sites

Up.

Z reguly to aktualizacje poprawiaja wydajnosc(a ze samsungowi sie zdarzyla wtopa to juz inna bajka).

To, ze android to nic zlego. Ten smartphone chodzi jak lumia. Dzis bawilem sie notem 3 z touchwizem i probowalem wymusic laga. Zalaczalem co popadnie. I powiem krotko. Nie da sie. Przybajmniej mi sie to nie udalo w ciagu 15 min. A co do nawigacji. To jest sporo lepszych na androida, jak pisalem wyzej z tym, ze trzeba placic. Ale jak to z apkami na androidzie..

Android jest wolniejszy na slabszych smartphonach bo jest rozbudowany, bardziej funkcjonalny. A to raczej zaleta(funcjonalnosc). Autor juz wszystko wie. Obojetnie co by nie wybral to i tak powinien byc zadowolony :)

Edytowane przez warnisty4321
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

up

Możesz mieć racje co do topowych smartfonów. Do androida mam uraz niestety. W przyszłości może i dam drugą szansę systemowi google, pod warunkiem że nie będę musiał wyłożyć ponad 1,5k zł żeby coś działało porównywalnie jak na windowsie za 900zł. Podobno 4.3 miał być dostępny również dla słabszych urządzeń i może to jest krok ku lepszej optymalizacji androida. Oby tak się stało, im większa konkurencja, tym lepiej dla nas.

Link to post
Share on other sites

Kolejne Androidy sa wydajniejsze  :rotfl: - chyba żartujecie ? W związku z ta wydajnością najnowsze telefony pod Andruta 4.4 mają mocniejsze procesory.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

BZDURA - kolejne wersje sa WOLNIEJSZE - nie odczuwamy tego bo co model to MOCNIEJSZE "flaki" - w Nexus 5 wsadzono procesor taktowany 2.3 GHz - skoro nie ma takich wymagań to PO CO? A co z 8 rdzeniami i zwiększaniem RAM'u ? Już dziś sa modele z 3GB a następne wersje mają mieć 4GB RAM.  

 

Lumia - nie ważne czy L920 lub L925 - jest znacznie lepiej wykoanana niz G2, ma lepszy aparat, dźwięk. Ma też znacznie lepsze wsparcie. No i jest znacznie szybsza, płynniejsza. 

 

Wg mnie nie ma sie co zastanawiać - tylko brać Lumię. Ja bym kupił L920 a za reszte z budżetu dokupił wyposażenie - np. dobre słuchawki lub płytkę - Ładowarkę Indukcyjną (Bezprzewodową) - do tego porządne etui np. StillGut. 

Link to post
Share on other sites

Nie odczuwamy tego masz racje. Bo chodza plynnie i nie ma lagow dluzszych niz 0.5 sekundy. Ale system jest coraz bardziej rozbudowany. G2 odtwarza mkv i inne kodeki . Cos to musi napedzic . Tak samo jak interfejs androida. Dla mnie wybor prosty. Telefon do pracy i niczego wiecej-lumia. Telefon ktory mozna ustawic pod siebie i troche sie nim pobawic android. Kazdy kto wybiera system powinien kietowac sie ta zasada.

Link to post
Share on other sites

Na Lumi NIE MAM lagów wcale - nie rozumeim CZEMU mam miec 0.5 sekundowe lagi? Dla przyjemnosci katowania się i ciągłej frustracji? Nie wiem jak Ty - ale ja nie jestem masochistą. Od sprzętu oczekuję pewnosci i szybkosci działania. Na grzyba mi miloin nakałdek, czy innych bajerów - jak system się zacina.

 

Zainstaluj Androida 4.4 na telefonie z dwurdzeniowym 1GHz procem i 512 MB RAM'u - i pogadamy na temat szybkości.

 

Na WP8 tez można odtwarzać Mkv, i nie tylko. Z napisami. Jest sporo Playerów - ot MoliPlayer, YXPlayer czy SD Card Player. Choć uważam, ze oglątanie czegokolwiek na ekranie mniejszym niż 8 cali to bezsens - ALE - testowałem i na WP8 nie ma problemu z oglądaniem. Nawet z napisami. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

@Ravir

Co do dźwięku, to się nie zgodzę. Lumie pod tym względem są co najmniej przeciętne w porównaniu np z HTC One czy iPhonem, nawet starym 3g.

 

Co do lagów to faktycznie jest bardzo dobrze, lecz nie jest tak, że nie ma ich wcale. Podczas mojego pięcio miesięcznego użytkowania WP8 kilka razy mi się zdarzyły, przeglądarkę również wywaliło nie wiadomo czemu na prostych stronach. Wiadomo, że jest lepiej niż na andku, ale nie idealizujmy.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Lumię 925 i jestem mega zadowolony.

 

+ jakość wykonania

+ jeden z najlepszych aparatów foto., zdjęcia w półmroku wychodzą genialnie, lepiej od cyfrówek z 16 MPx

+ Windows 8 + ciągłe aktualizacje, praktycznie wszystkie aplikacje z androida są na WP8 w tym endomodo, planowane za niedługo kolejne duże aktualizacje Nokia Black i Windows Phone 8.1, świetna współpraca z desktopowym Windows 8.1

+ Sky Drive, bezproblemowe podpięcie pod Gmaila, Facebooka itd

+ bezpłatna nawigacja offline Here Drive+

+ wyświetlacz Glare pokazujący godzinę na czarnym tle (działa jak zegarek biurkowy)

+ możliwość ładowania indukcyjnego

 

Wady:

- słaba bateria, działa 1-2 dni,

- wysoki koszt ładowarki indukcyjnej

 

Nie ma co się zastanawiać, Lumię 925 kupisz już za 1500 zł brutto, jest to obecnie jeden z najlepszych telefonów na rynku i nie daj sobie wciskać jakiejś Lumii 920 czy 720 czy LG, miałem LG L9 i po kilku miesiącach użytkowania telefon wariował i wyłączał się kilkanaćcie razy na dzień, porażka

Edytowane przez voltaire78
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...