Skocz do zawartości

intel i7-4771 vs AMD FX-8350 vs AMD APU A10-6800k


Recommended Posts

skladam komputer i niemogę sie zdecydowac ktory z tych procesorow najlepszy do gier ???

intel i7-4771

AMD FX-8350

AMD APU A10-6800k 

 

 
Żaden z tych, do gier standardowo i5k.
 

wiec budujac nowy PC do gier napewno warto zaczac od kupna i7 ?

 troche sugerowalem sie tym testem http://www.ocaholic....php?itemid=1174

 

 

 
Tutaj testowane są procesory z ich grafiką zintegrowaną IGP (czyli bez zewnętrznej karty graficznej)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To nie do końca prawda, część gier potrafi wykorzystywać już teraz wielowątkowość, a z czasem na pewno ich przybędzie biorąc pod uwagę nowe konsole. To raczej kwestia czysto finansowa, czy ktoś chce dopłacić do i7 względem i5. Ja sam stałem przed takim wyborem i kupiłem i7, ani trochę nie żałuję, procek jest zarąbisty. Jego obciążenie w grach obecnych jest dość niskie, więc spokojnie starczy na jakiś czas. To gpu prędzej się zużyje. Do gier na pewno lepiej kupić Intela niż AMD. Generalnie do typowo growego zastosowania i5 jest optymalne, ale i7 tak samo sobie dobrze radzi, a czasem lepiej, zależy od danej gry.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
To nie do końca prawda, część gier potrafi wykorzystywać już teraz wielowątkowość

 

i5 nie jest wielowątkowe ? :)

 

Jego obciążenie w grach obecnych jest dość niskie, więc spokojnie starczy na jakiś czas.

 

Bo gry nie korzystają z 8 wątków. Może kiedyś w przyszłości ale obecnie 4 mocne wątki wystarczają nawet do najbardziej wymagających gier i prędko to się nie zmieni.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

BF 3 tak wykorzystuje 8 wątków że różnica między 4670k a 4770k to całe 0,2 klatki na sekunde http://pclab.pl/art50000-16.html, w crysis 3 zależnie od testu różnica miedzy i5 i i7 wynosi max 6 klatek 

a cena to plus 400 zł, więc stricte tylko do gier nie warto brać i7 teraz, jedynie jeżeli się gra plus korzysta z programów zaawansowanch, tam przewaga 8 wątków jest mocno zauważalna

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

BF3 nie wykorzystuje 8 wątków. Crysis 3 tylko częściowo potrafi korzystać z 8 wątków co dosyć dobrze opisują w tym artykule http://pclab.pl/art52489-13.html 8 wątków FX'a w praktyce się po prostu nie sprawdza, gdy potrzeba wydajności zmiennoprzecinkowej (a czasami potrzeba) to wydajność spada znacznie poniżej i5.

Link to post
Share on other sites

skladam komputer i niemogę sie zdecydowac ktory z tych procesorow najlepszy do gier ???

intel i7-4771

AMD FX-8350

AMD APU A10-6800k 

Każdy CPU z innej parafii............... bezsensowne propozycje. Każdy CPU ma inny target czyli przeznaczenie.

 

A10-6800k............... co ten procesor robi w tym zestaweniu? możesz mi wytłumaczyć?

Link to post
Share on other sites

A ja sobie zrobilem test w borderlands 2 i wyszlo na to ze moje i5 na stocku jest jest lepsze od Fx 6300 jesli chodzi o gorny fps nie minimalny bo spadki sa nadal w tej grze do 40 kl/s Bo poprzednio w podobnym temacie Walezz chyba wspominal ze AMD sie do gier nie nadaje. Moim zdaniem sa gry gdzie nawet i5 nie zapewni Ci plynnosci na poziomie 30kl/s. Walezz dla mnie jak zwykle gadasz glupoty bo A10 6800k nadaje sie do granie w nowe gry w niskiej rozdzielczosci na min detalach i mozna na ich bazie stworzyc mini komputerek do niewymagajacych gier.

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja sobie zrobilem test w borderlands 2 i wyszlo na to ze moje i5 na stocku jest jest lepsze od Fx 6300 jesli chodzi o gorny fps nie minimalny bo spadki sa nadal w tej grze do 40 kl/s Bo poprzednio w podobnym temacie Walezz chyba wspominal ze AMD sie do gier nie nadaje. Moim zdaniem sa gry gdzie nawet i5 nie zapewni Ci plynnosci na poziomie 30kl/s. Walezz dla mnie jak zwykle gadasz glupoty bo A10 6800k nadaje sie do granie w nowe gry w niskiej rozdzielczosci na min detalach i mozna na ich bazie stworzyc mini komputerek do niewymagajacych gier.

Jak Tobie to Trybeeeeeeeeeeeeeeees wystarczy to łup na integrze ale innym nie wciskaj kitu że na integrach będzie się tak samo dobrze innym grało jak Tobie Trubusie ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W crysisa 1 mozna grac na high spokojnie w rozdzialce 1024x768 wiec nie wiem czego Ty sie spodziewasz po integrze ... grania w full hd na ultra ?? przypomne ze do niedawna sporo grafik mialo problemy by pociagnac ta gre a tu mozna grac na integrze. Walezz wez sie wyloguj najlepiej

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W crysisa 1 mozna grac na high spokojnie w rozdzialce 1024x768 wiec nie wiem czego Ty sie spodziewasz po integrze ... grania w full hd na ultra ?? przypomne ze do niedawna sporo grafik mialo problemy by pociagnac ta gre a tu mozna grac na integrze. Walezz wez sie wyloguj najlepiej

Też Cie polubiłem. 

 

Wracając do tematu. Wolę G3420 za 230PLN + HD5670DDR5 za 100PLN niż się bujać na jakimś APU co nie daje niczego, ani dobrej wydajności, ani dobrej grafiki ani dobrej ceny ani możliwości rozbudowy komputera. (no bo co wyjdzie na takim FM2? kolejne wcielenie fxa z obiecankami o nowych wspanialych CPU?)

 

W passmarku a10-6800 ma 5095pkt. a kosztuje............500PLN żenująca cena.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A10-6800K+APU&id=1935

 

Już ciekawszy jest x4 631 za 200PLN  który ma 3200pkt. + w tej cenie HD7770.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X4+631+Quad-Core

 

A jak ktoś już chce na siłę APU to lepiej kupić A8-x4-3820 za 250PLN

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/4997047

 

Oprócz tego było jakieś APU FM1 czterordzeniowe za 199PLN ale widocznie się już wyprzedały. To też się opłacało.

 

ALE APU ZA 500?..............

 

 

 

 

Nie........................ Ty musisz lansować słabego CPU ze słabym GPU za 5 stów. Bo Tobie wystarcza integra chociaż sam siedzisz na GTX660. To trzeba mieć tupet.

Edytowane przez walazz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też Cie polubiłem. 

 

Wracając do tematu. Wolę G3420 za 230PLN + HD5670DDR5 za 100PLN niż się bujać na jakimś APU co nie daje niczego, ani dobrej wydajności, ani dobrej grafiki ani dobrej ceny ani możliwości rozbudowy komputera. (no bo co wyjdzie na takim FM2? kolejne wcielenie fxa z obiecankami o nowych wspanialych CPU?)

 

W passmarku a10-6800 ma 5095pkt. a kosztuje............500PLN żenująca cena.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A10-6800K+APU&id=1935

 

Już ciekawszy jest x4 631 za 200PLN  który ma 3200pkt. + w tej cenie HD7770.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X4+631+Quad-Core

 

A jak ktoś już chce na siłę APU to lepiej kupić A8-x4-3820 za 250PLN

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/4997047

 

Oprócz tego było jakieś APU FM1 czterordzeniowe za 199PLN ale widocznie się już wyprzedały. To też się opłacało.

 

ALE APU ZA 500?..............

 

 

 

 

Nie........................ Ty musisz lansować słabego CPU ze słabym GPU za 5 stów. Bo Tobie wystarcza integra chociaż sam siedzisz na GTX660. To trzeba mieć tupet.

Człowieku czy ty w ogóle rozumiesz idee APU ale nie ta lansowaną przez intela.

 

APU jest skierowane do zupełnie innej grupy klientów niż klasyczny desktop. Chcesz ładny nieduży komputerek  gdzie nie wejdzie nawet GPU LP pod TV ale z możliwością pogrania może wybrać za i5 z hd4600 ze 600+ pln albo A10 które poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami co i5 (może trochę gorzej ale da) zaś da możliwość pogrania w rozdziałce fHD co na takim i5 nie jest norma. To właśnie powoduje że APU AMD jest bardziej wszechstronne.

 

@Autor

 

Jeśli nie interesuje cie dedykowana karta graficzna i chcesz korzystać z integry to nie masz wielkiego wyboru - Pozostaje ci APU AMD.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

A mi się wydaje że autor nie ma zbytnio pojęcia o procesorach i dlatego wybrał najwyższe modele z poszczególnych klas, a każda klasa ma swoje zastosowanie. Po za tym jest bardzo duża rozbieżność cenowa.

Najlepiej jakby autor podał  kwotę do wydania i obecny zestaw, bo jak narazie można tylko wróżyć, a doradzanie w taki sposób jest za przeproszeniem z "du*y".

Jeśli autor chce wydajnego procka do gier wystarczy zwykły i5 4670 lub jeśli będzie chciał podkręcać niech wybierze procka z literką k. I ot temat rozwiązany.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

kaku77  do Gier w chwili obecnej najlepszym wyborem będzie i5 4670K i go podkręcać. Nie warto obecnie kupować procesora i7 bo wzrost wydajnosci jest znikomy. Natomiast AMD 6800K do Gier jest sporo wolniejszy od i5. To procosor stworzony dla osób, które nie potrzebują bardzo wydajnego procesora, tylko średniej wydajności i bardzo wydajnej grafiki i tam te procesory sprawdzają się najlepiej. Chociaż osobiscie i tak bym wolałbym połączenie Intel Pentium G3220 + radeon 7750 ddr5 lub nawet niewiele droższy radeon 7770 i w grach takie połaczenie będzie o wiele lepsze (wydajniejsze niż amd 6800K). Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...