Skocz do zawartości

Klasyczny telefon z nawigacją


Recommended Posts

Luc3k - awigacja HERE Drive jest DARMOWA dla 

 

Na jeden kraj dla : Lumia 720, Lumia 520 - za 15.49€ można ją uaktualnić na cały świat.

Na cały Świat dla : Lumia 620, Lumia 920, Lumia 925, Lumia 1020

 

Dla HTC, Samsunga - trzeba ZAPŁACIĆ 34.99 € - bo nie jest darmowa.

 

Nokia po prostu dba o swoich kilentów i daje im darmową nawigację.

 

Jeśli zalezy Ci na Polsce to Masz dwie opcje : Kupić dowolną Lumię - będziesz miał ją za darmo, na niektórych na Polskę na innych na cały świat.

Jak kupisz HTC lub Samsunga to NIESTETY czeka cię zakup nawigacji na cały świat za 34.99€ - bo TYLKO taką Nokia sprzedaje.

 

Moim zdaniem kup Lumię 520 - lub Lumię 720 - i problem z głowy - namawiam Cię Byś poważnie rozważył zakup Lumii 720 - ma bardzo długie czasy pracy, aparat, nawigację - jest świetnie wykonana. Równoczesnie ekran 4.3 cala powoduje, że bardzo wygodnie się z niej kożysta a cały telefon nie jest za duży. Lumia 520 tez sie sprawdzi.

 

Na 100% nie opłaca się kupować HTC 8S - i dokupować nawigację - Lumia 520 z dodatkową baterią lub Lumia 720 wyjdzie taniej. Jaka byś nawigację nie kupił i tak zapłacisz powyżej 150 zł  - więc lepiej te 150zł dołożyć i kupić zamiast najtańszej Lumii 520 - Lumię 720

 

Najtańsze Lumie 720 mozna już kupić za 600 zł - zwłaszcza te w bardziej "odważnych"  :) kolorach.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Nokia po prostu dba o swoich kilentów i daje im darmową nawigację.

Raczej "darmową". Cena takiej Lumii jest niewspółmiernie wyższa w porównaniu z konkurencją, jeśli weźmiemy pod uwagę bebechy.

 

BTW Nie ma jakiejś darmowej nawigacji dla WP8?

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Saiya-jin - czy ty jesteś normalny? A co bebechy mają do ceny? W SGS4 mam wspaniałe bebechy ale wykonanie jest wujowe, telefon się zacina, zamula. I te cudowne bebechy gów... dają.

 

Liczy się CAŁOŚĆ a nie bebechy - jesli o mnie chodzi to w środku może być chomik napier.... w karuzeki - wazne, że :

 

Telefon jest wykonany i spasowany doskonale, po półroku się nie rozłazi.

System diząła płynnie, bez zacięć

Mam wsparcie i nowe wersje, nie muszę kombinować.

 

Samsung NIE DĄŁ mi darmowej nawigacji - a Nokia TAK - więc Nokia bardziej dba o klienta niż Szajsung.

Link to post
Share on other sites

I znowu głupoty gadasz. Co bebechy mają do ceny? Ty tak na serio? To mają do rzeczy, że mapy nie są za darmo - dostajesz gorszy hardware, niż za tę samą cenę u konkurencji. SGS4 nie jest konkurencją dla tego telefonu. Ativ S jest. MyPhone Next, Xaomi Red Rice, pewnie jakiś Pentagram, Sony Xperia M, Moto G etc. Lepsze wyświetlacze, lepsze procesory, układy graficzne, więcej RAM-u...

Tak zamula, że jakoś na youtubie w porównaniach tego nie widać. :)

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Ravir, jego nie przegadasz. Dla niego najlepsze są chińskie dziwadła i tyle. 

Widać, że autor chce coś na WP8, interesuje się nawigacją w telefonie, a ten dalej swoje i ni w ząb nie pomaga w temacie.

 

Ja bym wziął Lumię 720 - masz nawigację na cały świat i w jednym urządzeniu. Do tego jest duża różnica pomiędzy 520, a 720.

Link to post
Share on other sites

Jezus Maria, jakie tępaki! Nawigacja nie jest darmowa. Jej cena po prostu jest ukryta - dlatego masz słabszy hardware, niż u konkurencji. To tak, jakbyś kupował słabszego laptopa z Windowsem i mówił, że Windowsa masz za darmo, kiedy konkurencja daje mocniejszy sprzęt, ale bez oprogramowania, za te same pieniądze. Co za ciemniaki.

Tak, rysiu, Moto G, Sony, Pentagram, MyPhone to chińczyki. W takim razie Nokia to też chińczyk. -__-

Nota bene 720 ma mniej ppi, niż stary HTC Desire.

 

Trochę kultury // jg

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jezus Maria, jakie tępaki! Nawigacja nie jest darmowa. Jej cena po prostu jest ukryta - dlatego masz słabszy hardware, niż u konkurencji. To tak, jakbyś kupował słabszego laptopa z Windowsem i mówił, że Windowsa masz za darmo, kiedy konkurencja daje mocniejszy sprzęt, ale bez oprogramowania, za te same pieniądze. Co za ciemniaki.

 

Tak, rysiu, Moto G, Sony, Pentagram, MyPhone to chińczyki. W takim razie Nokia to też chińczyk. -__-

 

Nota bene 720 ma mniej ppi, niż stary HTC Desire.

Sony jest japońską firmą. Nokia jest fińska. Motorola jest firmą z USA. Te przedsiębiorstwa posiadają wiele punktów produkcyjnych na całym świecie. Wiele gigantów świata elektroniki produkuje w Chinach, ze względu na tanią siłę roboczą, lecz punkty serwisowe posiadają w większości krajów. Z dostępnością części także nie ma do nich problemów.

Nie porównywałbym wyżej wymienionych do takich rzemieślników jak MyPhone czy Pentagram, bo to nie ma po prostu porównania.

 

Widać, że jesteś ponad nas wszystkich, więc miej godność i opuść to tępe miejsce, bo nie zasługujesz na przebywanie wśród takich ludzi jak my.

 

Po co wkładać droższe podzespoły jeśli taka Lumia 520 działa znacznie płynniej niż mocniejsze telefony na Androidzie? SGS2 przy niej nie ma startu. Kupując Nokię płacimy także za jakość wykonania i użytych materiałów, które przewyższają konkurencję i to potwierdzi każdy.

 

Poza tym masz przedział cenowy od 500zł do 2500zł i masz różne modele do wyboru. Te tańsze nie mają konkurencji, a droższe działają nie mniej płynnie niż dużo mocniejsze słuchawki.

 

Przykładowo Lumia 1020 - parametry nie dużo lepsze niż 920, a cena prawie dwa razy większa - tam jest wsadzone dobre szkło do zdjęć + matryca + ksenon, co umożliwia robienie dobrej jakości zdjęć mogących śmiało konkurować z kompaktami - za to się płaci.

 

I takie pytanie na koniec - czy kiedykolwiek miałeś w rękach Xiaomi, MyPhone, Pentagram i mogłeś się nim pobawić, zobaczyć jak działa? Czy ktoś z Twoich znajomych posiada taki telefon?

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

No muszę podjechać do Media Markt i zobaczyć Lumię 720. Jedyne co mi w niej może nie pasować to zbyt duży rozmiar. Lumia 620 była by dla mnie idealna gdyby nie ta kiepska bateria. O wynikach moich pomiarów poinformuję :-)

 

PS. Ten HTC 8S też mi się bardzo podoba, tylko brakuje w nim nawigacji.

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie HTC 8S - ma TYLKO 4 GB Pamięci - a to bardzo, ale to bardzo mało - pamiętaj, ze system się też tam musi zmieścić i tak naprawdę zostaje Ci trochę ponad 2 GB. Zainstalujesz nawigację - mapy zajmuja 400 Mega, pare aplikacji i po pamięci.

 

Dlatego Nokia nawet do najtańszej Lumii 520 daje 8 GB - bo to najmniejsza sensowna ilosć.

 

Lumia 720 może Ci się wydawać duża - ALE - po paru dniach się przyzwyczaisz :) - wiem to z własnego doświadczenia :)

Link to post
Share on other sites
HTC to bankrut,

Poproszę jakieś oficjale pismo o upadłości HTC z tego co pamiętam to na benchmarku trzeci rok już uśmiercają tą firmę.  Równie dobrze mogę prawić na lewo i prawo  że  Microsoft wykupił Nokię tylko po to by ją zniszczyć i sprzedać patenty których jak wiemy Nokia ma całkiem sporo.

 

 

 

 

umia 520 działa znacznie płynniej niż mocniejsze telefony na Androidzie

 

 

Wychodzi na to że gdyby zainstalować WP na androidach Nokie hardwarowo bardzo by odstawały, skąd w takim razie  ta cena?

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

...

To zdecyduj się, czy jestem fanem chińczyków, czy nie. Sam sobie przeczysz. MyPhone i Pentagram to polskie firmy.

Lumia 520 nie działa płynniej od konkurencji. W przeglądaniu internetu Lumie chyba nawet przegrywają (nieznacznie, ale jednak).

 

 

Przy odpalaniu bardziej wymagających aplikacji (jak gry) będzie już wyraźnie odstawać od konkurentów. Do tego konkurencja oferuje najczęściej lepsze wyświetlacze (bo ten w 520 jest kiepski, a ten w 720 lepszy, ale w porównaniu z konkurentami i tak słaby - czteroletni telefon mojego brata ma więcej ppi).

To samo przy odpalaniu map (widać na filmie, że Xperia wczytała je znacznie szybciej - choć to nie do końca obiektywny test, bo mapy były inne).

Jak dla mnie Lumia 720 wygrywa kamerką i mikrofonem. Poza tym to chyba niczym.

 

Tutaj potwierdzenie tego, że aplikacje otwierają się długo na tańszych Nokiach:

 

http://youtu.be/OxvshQurh3Y?t=3m3s

Tutaj można zobaczyć, że tańsze Nokie, z mniejszą ilością pamięci, przeładowują strony:

 

 

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
(bo ten w 520 jest kiepski, a ten w 720 lepszy, ale w porównaniu z konkurentami i tak słaby - czteroletni telefon mojego brata ma więcej ppi).

Jesteś mistrzem! Nie wiem, czy Ty specjalnie to piszesz, czy nie rozumiesz? Bo brat ma 3,7", a Lumia 4,00 i brat ma więcej ppi?

 

Poza tym, kolejny raz wstawiasz stary film o Lumi 920 - zupełna wersja oprogramowania oraz aplikacje. Wstawiasz film sprzed roku! Z resztą, gdybyś obejrzał cały film, to rozumiałbyś co mówi. W każdym bądź razie nie powiedział jakie problemy miał z telefonem, ale wnioskuję że podobne jak w poprzednim Twoim filmie także sprzed roku.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Masz tam dużo filmów. Wiele jest świeżych. Ale wiem, wiem, czytanie to nie twoja mocna strona. :)

 

Jesteś mistrzem! Nie wiem, czy Ty specjalnie to piszesz, czy nie rozumiesz? Bo brat ma 3,7", a Lumia 4,00 i brat ma więcej ppi?

Patrz, a konkurencji jakoś się udało w tym przedziale cenowych wrzucić więcej ppi na większych wyświetlaczach. :) Dziwne, nie? Widać, że fanboy albo sprzedawca na prowizji.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites
Patrz, a konkurencji jakoś się udało w tym przedziale cenowych wrzucić więcej ppi na większych wyświetlaczach.  :)Dziwne, nie? Widać, że fanboy albo sprzedawca na prowizji. 

Podaj przykład takiego telefonu z większym ppi na większym wyświetlaczu z zachowaniem tej samej rozdzielczości.

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites
...

I co z tego? Jeśli by chcieli zamówili by lepsze wyświetlacze. Robisz bajzel w temacie. Po co wrzucasz jakieś filmy z Xperią z Lumią 920? Autor rozważa co innego i o czym innym myśli więc Twoje wywody tutaj są bez sensu. Chcesz coś udowodnić czy tylko powymieniać się postami z @rysiooo? 

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Waham się jeszcze nad 820-tką. Jeżeli da się zmienić tylny panel obudowy z błyszczącego na matowy to wezmę 820-tkę. Na stronie Nokii nie mogę znaleźć oznaczenia tylnego panlu (czarny, mat). Może znacie oznaczenie takiego panelu?

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że różnica w cenie między 820 a 920 jest niewielka. W podobnej cenie czasami nawet można okazyjnie kupić, a telefony się różnią - na plus 920-stki. Do wyboru masz czarny mat właśnie - chyba najpopularniejszy i najłatwiej dostępny kolor dla tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...