Skocz do zawartości

Klasyczny telefon z nawigacją


Recommended Posts

Bo na dziś Lumia z WP8 - to jeden z najlepszych telefonów :

 

Szybki, płynny, bardzo dobrze wykonany, mający serwis w Polsce, dużą dostępność części i zamienników, długie wsparcie do 2016 roku. I co WAŻNE bardzo konkurencyją cenę. Do tego jest bardzo prosta w obsudze, a po roku nadal dziął płynnie jak po wyjęciu z pudełka. Przykąłd to Lumia 920 - która jakością aparatu, wykonania, materiałów kosztuje 900 zł - a jest to poziom Z1, SGS4, LG G2 a w wielu przypadkach wyższy.

 

W przypadku Androida do 800 zł mamy albo stare używki, albo nowe "Chińskie" wynachodki, pozbawione serwisu, dsotępu do cześci, gwarancję 12 miesięcy realizowaną w Chinach lub przez firmę, któa je sprowadza - a jak taka firma się zwinie to zostajemy z ręką w nocniku.

Do tego tańsze Androidy - NIE MAJĄ - oficjalnego wsparcia, po 12 miesiącach - albo kupujesz nowy sprzęt albo pozostają ci nieoficjalne ROM'y.

 

Ja mieliśmy Windows Phone 7 i "stare" Lumie OK - Android był lepszy - ale obecnie nie ma szans. Jedynie łatwościa "kombinowania" oraz ilością aplikacji jest lepszy od Lumii. Do tego w cenie do 1000 zł w zasadzie nie ma sensownych, nowych telefonów z Androidem. A w cenie do 500 zł to w ogóle nie mamy o czym mówić.

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin - to GDZIE w Polsce jest fabryka Pentagram i MyPhone ? Bo chciał bym pojechać i zwiedzić :) :)

 

Człowieku - czy ty ROZUMIESZ pojęcie : REBRANDING ? Produkuje to jakaś firma w Chonach i dla Pentagram i MyPhone - nadrukowuja ich nazwę, pakuja w kontener i wysyłają.

A myślisz, że Apple gdzie produkuje? Samsung? Sony? Nokia? Jezu, co za dzieci.

 

 

Oglądać od 2:20.

 

Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?! Czy jesteś kończonym idiotą? Przedmówca Ravira powiedział, że Pentagram i MyPhone to polskie firmy!!!!! Jeśli jest to Polska firma, to powinna mieć fabrykę w naszym kraju!

Apple to amerykańska firma... a nie! Przecież produkuje w Chinach! Ta logika! Rysiu, Klan wzywa. Wracaj tam, bo tutaj kariery nie zrobisz.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez urazy chłopaki ale na WP się świat nie kończy.  Nokie są naprawdę dobrymi smartfonami ale  jest wiele androidów które w poszczególnych kwestiach są lepsze i nie jest tak jak napisałeś Ravir że może być to tylko "kombiowanie" z romami  czy ilość aplikacji na androida. Nie rozumiem gdy w rozpiętości od 400 do 3000 zł wszędzie pchacie te lumie. Zaczynam podejrzewać  że forum jest dobrze przez Microsoft opłacane (benchmark niestety już wiele razy to udowodnił). Z drugiej jednak strony jak się zastanowić nad poczynaniami użytkownika "rysiooo"  nie wiem czy ktoś był by w stanie stworzyć tak pokręconą, zawzięta (...) osobowość. Do Ravira nic nie mam  czasem bełkocze ale trzeba przyznać że ma wiedzę i potrafi się przyznać do błędu za to wielki plus.  

 

 

 

Saiya-jin

hehehe tym filmikiem pozamiatałeś kilka miesięcy ciężkiej marketingowej pracy chłopaków na rzecz Microshitu wcale bym się nie zdziwił gdyby temat został zamknięty lub przysunięty 3 strony wstecz.

Edytowane przez Michur
obrażanie innych użytkowników
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez urazy chłopaki ale na WP się świat nie kończy.  Nokie są naprawdę dobrymi smartfonami ale  jest wiele androidów które w poszczególnych kwestiach są lepsze i nie jest tak jak napisałeś Ravir że może być to tylko "kombiowanie" z romami  czy ilość aplikacji na androida. Nie rozumiem gdy w rozpiętości od 400 do 3000 zł wszędzie pchacie te lumie. Zaczynam podejrzewać  że jeden z moderatorów lub forum jest dobrze przez Microsoft opłacane (benchmark niestety już wiele razy to udowodnił). Z drugiej jednak strony jak się zastanowić nad poczynaniami użytkownika "rysiooo"  nie wiem czy ktoś był by w stanie stworzyć tak pokręconą, zawzięta a za razem tępą osobowość. Do Ravira nic nie mam  czasem bełkocze ale trzeba przyznać że ma wiedzę i potrafi się przyznać do błędu za to wielki plus.  

 

 

 

Saiya-jin

hehehe tym filmikiem popsułeś kilka miesięcy ciężkiej marketingowej pracy chłopaków na rzecz Microshitu wcale bym się nie zdziwił gdyby temat został zamknięty lub przysunięty 3 strony wstecz.

 

Po pierwsze: film jest z końca 2012 roku, więc nie wiem dlaczego wstawiasz go tutaj

Po drugie:     to co jest "od 2:20" - znajdź aktualny film z tymi problemami

Po trzecie:     zacytuj fragment, w którym uwidoczniony jest mój brak wiedzy

Po czwarte:   Saiya-jin sam niedawno zakładałeś temat w podobnej sprawie, a w temacie udzielasz się jak byś miał wielkie                   doświadczenie.

Po piąte: Apple to amerykańska firma i mają fabryki w wielu krajach, tak samo wyżej wymienieni producenci. Pentagram posiada takie fabryki?

Po szóste: @Michur - w każdym przedziale cenowym polecam Lumie? Jeśli tak myślisz, to proszę o przeczytanie kilku stron tematów, a zobaczysz jak bardzo mylisz się z niesłusznym oskarżeniem.

Link to post
Share on other sites

 

 

jeden z moderatorów lub forum jest dobrze przez Microsoft opłacane
 grube miliony :)

 

tym filmikiem pozamiatałeś
 

 

film jest z końca 2012 roku [...] znajdź aktualny film z tymi problemami 
Niech posiadacze 920 powiedzą coś na ten temat a się przekonasz, że ten film nie ma nic wspólnego z prawdą. Pewnie dostał jakiś przejechany egzemplarz albo coś.
Link to post
Share on other sites

Ci pewnie tez mieli przejechane egzemplarze:

http://www.youtube.com/watch?v=NDWOKVfxR6c

 

http://www.youtube.com/watch?v=TAb-wl9kz34

 

http://www.youtube.com/watch?v=k6dUrTwAQvQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=RXJiZLaR9oY

 

http://www.youtube.com/watch?v=hA5SUfpBWs4

 

http://www.youtube.com/watch?v=zQ-WgbOKDKw

 

i na koniec szybkość windowsa

 

http://www.youtube.com/watch?v=3y2awFPHbfM

 

Takich filmików jest masa. 

 

Proszę was nie róbcie na siłę z WP i Noki krystalicznie niezawodnych urządzeń bo takie nie istnieją,  wraz z wprowadzeniem każdej kolejnej brakującej funkcji przez Microsoft szanse na błędy rosną.

Edytowane przez Michur
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Różnica jest tak że na tym forum z Galaxy nikt nie robi świętego grala ;)

Jeśli już coś wrzucać, wrzuć coś na poziomie i faktycznego. Poza tym fajnie, gdybyś nie mylił WP7.5 z WP8 - jeden z filmików pokazuje WP7.5. Wiem, że dla niektórych jest nie do odróżnienia, ale jeżeli już udzielasz się w temacie, to jakąś wiedzę na ten temat powinieneś posiadać.

 

Dodam tylko do ostatniego filmiku. Wszyscy, którzy posiadają Lumie niech przytrzymają ręką dolną belkę z klawiszami funkcyjnymi i wtedy spróbują odblokować telefon - dokładnie ten sam efekt. Widać, że gościu dotyka ręką własnie dolnej belki - zarówno z lewej i z prawej strony. Jest to chyba właśnie korzystne, ponieważ chroni przed niechcianym odblokowaniem. Wydaje mi się, że w innych telefonach też jest tak samo.

Ostatni filmik najlepszy;) Powiem szczerze, że po kilku próbach potrafię takie sztuczki jak ten gościu;)

 

Niech ktoś kto ma telefon z WP sam spróbuje i potwierdzi.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Ja napisze tylko tyle, ze tych tele smart gowien jest coraz wiecej i kazdy znajdzie cos dla siebie. Informacji (filmiki, zdjecia, recenzje, testy) jest w brud, a mimo to gamonie zakladaja kolejne tematy "co wybrac?". Gratuluje cierpliwosci doradzajacym z wiedza, jak po raz setny musza sie klocic i argumentowac. Zastanawiam sie tylko czy satysfakcje osiagacie juz na poziomie wysuniecia trafnych argumentow, czy kiedy ktos pisze, ze wybral tel, ktory rekomandowaliscie ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie zakładają te tematy właśnie dlatego, że jest taki szeroki wybór, zgłupieć można. Ale jednak irytujące jest gdy ktoś zakłada temat bez przeszukania forum, a jeszcze gorzej jeżeli identyczny temat (lub dwa) jest na pierwszej stronie.

A czy ktoś Ci zmusza Cię, abyś wchodził i czytał takie wątki?

 

Po wielu sugestiach i różnych przeczytanych artykułach moja decyzja zmienia się jak chrągiewka na wietrze. Najpierw miał być klasyczny telefon, następnie zainteresowałem się WP8 i siłą rzeczy padło na smartfona. Wybór padł na Lumię, żeby po chwili zacząć zastanawiać się nad HTC Windows Phone 8S. Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa tyczy się nawigacji. W Windows Store jest dostępna nawigacja Here Drive+. Pytanie czy da się to zainstalować na HTC 8S?

Link to post
Share on other sites

Tak, ale musisz za nią zapłacić. Jest też darmowa nawigacja Yanosik, która zbiera lepsze opinie od Here Drive+, jest darmowa, z tego co się orientuję mna więcej opcji (fotoradary, można wybrać punty pośrednie trasy), lecz nie działa offline.

 

Co do HTC 8S to ma on znacznie lepszą baterię od Lumii 520, lepszy wyświetlacz i lepiej lezy w dłoni, ale ma mniej pamięci (4 GB vs 8 GB).

Link to post
Share on other sites

Coś koło 34.99 € z tego co pamiętam - wychodzi jakieś 150 zł w Polsce.

 

Ja bym jednak radził wybrac Lumie 520 - raz, że nawigację mamy za darmo :) a zawsze możemy dokupic druga baterię do Lumii, która będzie tańsza :) - do tego mamy 8GB Pamięci a nie 4GB - i co ważne : HTC to bankrut, nie wiadomo co będzie z nim za pół roku czy rok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...