Skocz do zawartości

[Windows 8] Brak dostępu do dysku


Recommended Posts

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem? Przy próbie otworzenia partycji mam komunikat "Brak dostępu. Nie masz uprawnień". W pliki na pulpicie mogę wejść, ale otwierając większość programów mam to samo.

 

Komputer to Sony Vaio SVE14A z dyskiem SSD. System "odświeżałem" i naprawiałem. Niestety nic to nie dało. Nie mogę też do tego dostać się poprzez system z pendrive, a chcę wyciągnąć pliki przed z ostatnich kilku dni. Wcześniejsze są w backupie, ale zostało trochę istotnych.

 

Macie jakiś pomysł na to?

Link to post
Share on other sites

Moze nie probuj otwierac bezposrednio partycji tylko przez eksploruj. Ewentualnie sciagnij jakiegos total commandera lub cos podobnego. Mialem kiedys tez problem z wejsciem na partycje i takie rozwiazanie pomoglo mi odzyskac dane. Nie wiem czym to bylo spowodowane ze nie moglem otworzyc recznie danej partycji ale total commanderem sie udalo

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Macie jakiś pomysł na to?

Odpal z płyty jakąś dystrybucję Linuksa i zgraj sobie pliki. Albo odłącz dysk i podepnij do peceta koleżanki jako kolejny i z poziomu jej systemu zgraj sobie potrzebne pliki.

 

Prawda, że proste?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Zatem skoro nic go nie widzi niemożliwym jest domowym sposobem sprawdzenie aby coś go widziało skoro nie widzi. Tutaj tylko specjalista odzyskiwania danych może pomóc. Tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Vaio SVE14A. Po wielu godzinach udało się uzyskać dostęp do dysku, ale kopiowanie danych z niego trwało wieki. Taka ilość powinna skopiować się w maks. 20 minut. Dane są już bezpieczne, a cały dysk sformatowałem i wrzuciłem na to nowy system. Komputer chodzi sprawnie i dysk nie wykazuje błędów, ale dysk robi się gorący, co nie powinno w tym mieć miejsca. Trzeba zadziałać, póki jest na gwarancji.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

ale dysk robi się gorący, co nie powinno w tym mieć miejsca.

Dyski, tak samo jak inne komponenty grzeją się.

 

Pokaż status smart dysku z programu HD Tune Pro (wersja trial wystarczy). Do tego error scan oraz benchmark (nic nie może w czasie niego działać w tle bo to fałszuje wyniki).

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Ściągnij sobie na pendrivva knoppixa i odpal w wersji live, jeżeli linux nie będzie widział ten partycji to znaczy ze jest uszkodzona albo elektronika albo mechanicznie i tych sektorów już nie odzyskasz bo głowica się w ich kierunku nie udaje ;D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...