Skocz do zawartości

Sens kupna dysku ssd


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez imiemichal,

Recommended Posts

Witam. Tak się zastanawiam nad kupnem dysku SSD. Co mi lepszego zaoferuje dysk SSD? Ze system załaduje sie 3x szybciej i przeglądarka będzie się 5x szybciej włączała? No i ze mapy w grach się szybciej załadują. Tak mnie zastanawia czy jest jest sens wydawać około 350-400 zł żeby zaoszczędzić pera-paręnaście sek przy uruchamianiu aplikacji.

I czy w dysku SSD jest sie coś zepsuć właściwie? Bo znalazłem micron c400 na allegro za 400 256gb. Jest 14 dni gwarancji rozruchowej ale czy to nie jest zbyt duże ryzyko?

Link to post
Share on other sites

 

 

micron c400

 

To jest dysk na mSATA, więc nie wiem, czy dysponujesz takim złączem.

 

Co do zakupu SSD - osobiście uważam, że dyski SSD są dla normalnego użytkowania komputera tym, czym dla gier było pojawienie się pierwszych akceleratorów 3D - zupełnie inną jakością. Responsywność systemu i komfort pracy z kompem jest nie do porównania z talerzowcami. 

Link to post
Share on other sites

To nie jest typowy dysk do desktopa. Płyta główna musi posiadać złącze mSATA, w przeciwnym wypadku będziesz musiał dokupić adapter :

 

http://itx-sklep.pl/akcesoria_pc/adaptery_i_przejsciowki/adapter_konwerter_sata_22_pin_-_msata_do_dyskow_msata_delock_61881.html

 

Wychodzi około 500zł. Praktycznie bez gwarancji. Za tyle dostaniesz topowy model 128 GB - Samsung 840 PRO, który ma 5 lat gwary.

Link to post
Share on other sites

Na naklejce tego dysku jest napisane c400 2.5 wiec myślałem ze to jest 2.5 cala ale chyba odrzucę ten dysk bo szkoda moich nerwów gdyby niedajboże coś się z nim stało. 

To jaki dysk się opłaca brać? Plextor m5s? Bo ten samsung 840 pro jest zdecydowanie za drogi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...