Skocz do zawartości

Zwiecha przy uruchamianiu


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum, więc mogłem coś źle zrobić wię proszę moderatorów o poprawe. Otóż ostatnio komputer po kilku minutach używania się restartował więc zacząłem dochodzić co jest nie tak. Okazało się że to grafika sprawia problemy, ale po zmianie było to samo. W końcu po kilku dniach upierania się z tym problemem zasilacz odmówił posłuszeństwa (tak jakby nie dawał odpowiedniego prądu na dyski). Jednak po wymianie zasilacza gdy włączam komputer pojawia się jedno okienko, głośniczek pyknie, drugie okienko i na danych procesora się zwiesza. Nie uruchomi się dalej. Wie ktoś może w czym problem? Dodam jeszcze dane techniczne: Intel Celeron D 335, MSI MS-7060, nVIDIA GeForce FX5200.

 

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

A na jakie cudo wymieniłeś poprzedni zasilacz jeśli można spytać ? Jakie pamięci posiadasz (podaj chociaż ilość kości) ?

Kondensatory na płycie sprawne (brak wycieków, wybrzuszeń) ?

Link to post
Share on other sites

To tak: dwie kości (1GB i 512MB), na płycie wszystko w porządku, a zasilacz to kuzyn mi pożyczył. Co ciekawe gdy odepne zasilacz z kompa na pół godziny, i ponownie go włoże to się włączy, ale jak go wyłącze i włącze to historia ta co powyżej.

 

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz to pewnie coś podobnego co wcześniej poszło z dymem, ale spróbuj tak:

- zostawić jedną kość

- przekładać ją do innych banków

- powtórzyć to samo z drugą

być może coś nie tak z RAM'em.

 

 

/ 3000 post

Link to post
Share on other sites

Gratuluje 3000 postu. Kości przekładałem, i dalej to samo. Nawet dyski odpinałem i nic.

@EDIT

Zmieniono mi zasilacz na nowy i chula (a to jest dziwne bo sprawdzałem trzy zasilacze i na żadnym się nie włączył lub były problemy). A mam jeszcze jedno pytanie: w tym nowym mam dwa SATA i dwa MOLEX, i czy mogę sobie kupić przejściówkę z SATA na MOLEX i czy są jakieś konsekwencje tego podpięcia?

 

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...