Skocz do zawartości

TV 39-42" do PS4 oraz filmów.


Recommended Posts

Witam,


Poszukuje telewizora z głównym przeznaczeniem do nadchodzącej konsoli PS4, jak i odtwarzania filmów z napisami (wszystkie formaty) Zależy mi na możliwie jak najmniejszym input lagu i parametrach które pozwolą na komfortową rozgrywkę zarówno w dzień jak i późnymi wieczorami. Preferuję telewizorek LCD LED.


Mój budżet to 2500-3000 zł.


 


zastanawiałem się nad Sony W805, chociaż na forach piszą, że czerń przy używaniu TV po zmroku (bez światła) pozostawia trochę do życzenia.


 


Pozdrawiam i liczę na pomoc.


Link to post
Share on other sites

Czerń na wszystkich LCD będzie pozostawiała nieco do życzenia, więc jeśli już zdecydowałeś się w 100% na tę technologię wykonania to nie przejmuj się tym, że ktoś tak napisał o Soniaczu, bo na Samsungu nie będzie lepiej. Postaraj się wytropić go w sklepie. Z mojej strony: porównaj z Phillipsem w podobnej cenie, najlepiej doproś się o pilota i pobaw się ustawieniami obrazu.

Link to post
Share on other sites

Tylko telewizory nowej generacji 4k a to dlatego, że żaden inny nie będzie pasował do ps4 ! :cry:

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na poważnie  :) to Sony W805 to ciekawy wybór, sprawdziłbym go jeszcze w obecności z LG 42LA690S oraz Philips 42PFL6008K :wariat:. Najlepiej w salonie z konsolą i własnym materiałem hd na pendrive. Słaba czerń w przypadku lcd led nie przeszkadza aż tak bardzo w nocy jak masakryczny clouding czy banding za dnia podczas oglądania meczu :P .

Link to post
Share on other sites

zastanawiałem się nad Sony W805, chociaż na forach piszą, że czerń przy używaniu TV po zmroku (bez światła) pozostawia trochę do życzenia.

 

Mam W805 w 42" i nie zauważyłem nic takiego. Podłączony mam do niego sygnał SD oraz sprawdzałem z ciekawości u kumpla, który ma N-kę (tam dopiero pokazał pełnię możliwości obrazu).
Przede wszystkim kłaniają się ustawienia obrazu - nie jest to skomplikowane a można go bardzo dobrze dopasować pod swoje preferencje.

 

Wcześniej miałem HX850 w tym samym rozmiarze. Porównując obraz na ustawieniach fabrycznych HX85 miał lepszą czerń a W8 duuuużo lepsze kolory. Po moich modyfikacjach czerń była taka sama jak w HX85 ale kolory zostały z W8.

Czy jestem zadowolony z wydanej kasy? Zdecydowanie TAK. Do tego ciągłe wsparcie od Sony, czyli aktualizacje (ostatnia z początku tego miesiąca).

Link to post
Share on other sites

Witaj,

Chciałbym Ci zaproponować wyżej wymienionego LG 42LA690S. Jest to telewizor wysokiej klasy zapewniający doskonałą zabawę w na prawdę korzystnej cenie. Oparty jest na techonologii LCD. Więcej na jego temat przeczytasz tutaj: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LA690S W razie jakchkolwiek pytań, chętnie pomogę.

Pozdrawiam,
Doradca LG

 

Link to post
Share on other sites

Doradco LG, uważam jednak że model W805 będzie lepszym rozwiązaniem do konsoli ze względu na niższy input lag. Przy matrycach IPS będzie odczuwalna różnica jeśli zwiększy się opóźnienie wejścia.

Dla zainteresowanych podrzucam bardziej obszerne testy modelu W8

TEST

DEBATA NA AVFORUMS.COM

 

Oraz jako ciekawostkę dodaję filmik:

YOUTUBE

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem dla siebie philipsa pfl7008K pod PS4 i spisuje się nieźle, słaba czerń w 120% zrekompensowana ambilightem który jest naprawdę fajnym gadżetem, a raczej całkiem niezłym selling pointem. Eliminuje niedoskonałość czerni przez rozjaśnienie pokoju poświatą, I sztuczne zwiększenie kontrastu. Co do gier, to pograłem narazie w killzone/ac:bf i nie zauważyłem problemów z input lagiem, wynosi on około 50ms w trybie gry, co może i jest dużo ale to z drugiej strony nie PC gdzie każde 10ms się liczy, i 50 jest wystarczające do rozgrywki w multi przynajmniej dla mnie. Co do kolorów to cudo, napisy też mi odtwarzał. Jedyna niedoskonałość to gorsza niż u Sony podobno bo nie widziałem technologia wygładzania obrazu (upłynnianie) Czasami pojawiały się artefakty. Narazie udało mi się ich pozbyć.

Link to post
Share on other sites

WITAM!

Drogi autorze, ode mnie polecam Sony W805. 2 tyg temu wybrałem się w celu zakupienia W805 47", ale jak ujrzałem w sklepie jaka jest jakość obrazu, poszły 2;) 47 i 42. w domu po optymalnych ustawieniach jest rewelacyjnie. bardzo dobre menu. filmy w 3d - bajka. pobrałem avatar blu ray 3d i wrzuciłem na pena, mimo, że nie było odtwarzacza blu ray, to obraz miażdży. pobrałem też o rekinach w 3d, mega! obraz, jakość wykonania, wygląd. i cena jest w miarę ;) a 42' 3290 :) POLECAM

Edytowane przez joziopetarda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...