Skocz do zawartości

Riva Tuner - ciekawostki


Recommended Posts

  • 8 miesięcy temu...

Macie jakieś spostrzeżenia na temat tego programu? Możecie tutaj podawać swoje uwagi. Chcecie się dowiedzieć jak na przykład zmniejszyć obroty wentylatora naszej karty graficznej?

Zapraszam do poradnika, jak to zrobić krok po kroku.

 

Riva Tuner [Poradnik] cz.I

Riva Tuner [Poradnik] cz.II

Riva Tuner [Poradnik] cz.III

 

Otóż NIE POLECAM programu Riva Tuner z jednego prostego powodu: dzięki niemu kumpel przegrzał karte i poszła na reklamacje,stało sie to przez ustawienie obrotów wentylatora na karcie graficznej i wszystko było fajnie,obroty automatycznie za każdym razem sie zwiekszały przy obciążeniu,do momentu gdy pewnego dnia zaczął grać w swoją gre a R.Tuner mu nie zwiekszyła obrotów,zostało standardowo 40% obrotów wentylatora przez co karta uzyskała przy ostatnich upałach wysokie temp. i już nie przeszedł kolejnej misji w grze.Karta sypie błędami jak nawiedzona.Na własnej skórze przekonałem sie,że R.Tuner gryzie sie z programem evga precision ustawioną tylko do odczytu temp. itp. mimo,że część zasobów ciągnie od riva tuner.Więc jak nie chcecie niespodzianek z dala od programu,oczywiście będą chwalić ci co nie narzekają ale jak długo.Odnośnie ustawień obrotów wentylatora na karcie,najlepiej zostawić na auto a karta sama sobie ustawi predkość w końcu jest to założenie producenta a po moich obserwacjach faktycznie zostawić to lepiej w spokoju nie ingerując w to.

Link to post
Share on other sites

Ja tam tylko Evga precision, i gpu tool do sszukania max stabilnych zegarow.

zabawy z riva zakonczylem, po tym jak ustawiajac went na auto jakims cudem przestal sie krecic wogole,karte zagrzalo do 85 stopni a tu dalej cisza.

Link to post
Share on other sites

Z RT jest tak, że nie współpracuje z najnowszymi sterownikami i być może nowymi kartami, dlatego też czekam na nową wersję, która ma przynieść sporo zmian.

wszystko było fajnie,obroty automatycznie za każdym razem sie zwiekszały przy obciążeniu,do momentu gdy pewnego dnia zaczął grać w swoją gre a R.Tuner mu nie zwiekszyła obrotów

Dlatego polecam z korzystania z moich poradników, aby dowiedzieć się jak zrobić, żeby cały czas na bieżącą mieć wszystko pod kontrolą (jak temperatura się zwiększa, czy obroty wentylatora zwiększają itp.)

Na własnej skórze przekonałem sie,że R.Tuner gryzie sie z programem evga precision ustawioną tylko do odczytu temp.

To jest fakt, nie polecam kilku programów tego typu.
Link to post
Share on other sites

Ja takich problemów nie mam bo ustawiłem sobie w Launcherze(w RT) profile do 2D(315,500MHz)-48% wentylator i 3D(640,970MHz)-100%wentylator

I gdy chce grać, PPM na RT wybieram Launcher/3D i mam pewność że będzie działać, a już do tego się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza

Link to post
Share on other sites

Riva jest OK poradniki też są dobre Panie Andrzeju :wariat: Jednak ja i tak zostanę dalej modderem biosu. Wolę sobie zmodować biosa i wgrać, a jako ratunkowe GPU do ratowania mam starego matroxa na PCI. Wg. mnie biosem lepiej przynajmniej nie będzie zgrzytów jak z programami.

Link to post
Share on other sites

Tak mamy, ja mam XFX'a HD4850 i mam na sztywno w nim zegary 100Mhz w 2D na rdzeniu, a w trybie 3D 715MHz. Pamięci dałem na 1050, bo przy referencie grzeją się one niemiło do 90*C. Ogółem jest to jednoslotowiec zresztą w profilu widać :hahaha: Wentyla ustawiłem tak, że w 2D nie szumi, ale za to w 3D rozkręca się do 100%. No tak to przecież mała turbinka :wariat:

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam mam pytanko, zrobiłem test karty swojej i wyszło mi zadziwiająca dużo puktów....mam GeForce 9500GT i SCORE:12596 points (600000 ms) - Options: F170 . . . . troche sie obawiam podkręcać kartę gdyż ma pasywne chłodzenie ale założyłem dodatkowy wiatrak. myślicie że mogę ją śmiało podkręcać? w planach i tak juz jest zakup nowej karty robie to dla fun'u. a i jak w prostych słowach poznać że karta ma już dość podkręcania ? dzieki z góry za odp

Link to post
Share on other sites

Ja mam MSI Afterburner w nim profil z taktowaniem i obrotami wiatraka, klikam mam już inne takty i wyższe obroty a w rivia tunerze wyświetla mi się to jako defaultowe ustawienia i mogę sobie dokręcić jak mam ochotę, do tego w rivie jest d3d i ma 4 profile ustawień vsyncha i tripple bufferingu za********e układa klatki w grach tylko trzeba kompa z kosmosu haha

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...