Skocz do zawartości

Ogromny problem resetuję mi się komuter..


Recommended Posts

Witam mam ogromny problem od razu mówię w żadnych programach do obciążania nie resetuję się, więc odpada uszkodzenie sprzętowe tak samo sprawdzałem ram i dysk.Problem występuje tylko wtedy kiedy gram na pc nie raz jest tak, że gram 1h min, a nie raz 1min.

 

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          2013-11-21 17:43:27
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      Kuba-Komputer
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>2</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2013-11-21T16:43:27.630810800Z" />
    <EventRecordID>409439</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Kuba-Komputer</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
</Event>

Link to post
Share on other sites

byłem i niesety nic mi to nie pomogło ramy tagże sprawdzałęm już nie wiem jaki jest tego powód :(


dziś grałem w bf3 i zauważyłem że jak gram na full sccren to częsciej się restuje.A i miałem już chyba 3 razy że było koniec rundy i reset...


nikt nie ma pomysłu żadnego ?

Link to post
Share on other sites

Tzn grałem ostano w medal of honor 2010 i driver san Francisco to miałem reset a w bf3 jak gram na ful screen to się resetuje jak gram w oknie to nie..I jak się resetuje to temperatura jest raczej mało no, bo po 5min przecież karta się nie nagrzeje.@IGORRODZ jak sprawdzić dokładnie, bo jestem zielony.Które sprawdzić wejście ATX ,molex i jakie powinny mieć v ?

PS:przeinstalowałem system do zera+sterowniki i dalej problem jest :(

Link to post
Share on other sites

Stabilnie więc zasilacz wydaje się być ok grałem dziś z 3h i reset.Teraz nawet zacząć grac nie mogę bo 1min reset od czego to może zależeć w furmarku raz się resetuje po a raz nie za to w programie OCCT zakładka Power supply i GPU 3D po 3 sekundach reset mam.
W fifi-e 14 nigdy nie miałem resetu.

 

Postaram się skołować jakiś PSU zastępczy starczy 350w na mój PC ?

 

Co może mieć rozwalony mój PSU że cos takiego się dzieje ? a może inna przyczyna ?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Stabilnie więc zasilacz wydaje się być ok

Mierzyłeś miernikiem? Tylko takie wyniki są wiarygodne.

 

 

 

jakiś PSU zastępczy starczy 350w na mój PC ?

Producent i model jakie?

 

Tak sobie myślę - spróbuj jeszcze lekko podnieść napięcia procesora oraz karty graficznej i sprawdź, czy pomogło. Mimo wszystko obstawiam jednak zasilacz. Zatem miernik w dłoń i do dzieła ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że miernikiem.Chciałem podnieść w msi afterburner GPU ale zablokowane jest zmiana napięcia.


Bo PSU sprawdzałem na sucho czyli tylko gniazdko+kabel i zasilacz.


Sprawdziłem zasilacz podpięty do PC i pod obciążeniem napięcia się wahają ale trzymają norme więc to raczej nie zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Spróbowałbym jeszcze innej metody, mianowicie uruchomienia jakiegoś linuksa w wersji live i pod jego kontrolą np. CPU Burn do testowania procesora, oddzielnie GpuTest (http://www.geeks3d.com/gputest/). Jeżeli tam działać będzie bez żadnych niespodzianek - winy trzeba będzie szukać w systemie. Jeżeli pod pingwinem też będzie się sprzęt wysypywać - jednak sprzęt.

 

Swoją drogą - cokolwiek z konfiguracji podkręcane?

Link to post
Share on other sites

Fenio.Bez obciążenia nie da rady sprawdzić zasilacza, bo wychodzi 0.00v.Chyba wiadomo, że połączyłem 2 piny zielony i czarny(masa) i uruchomił się wiatraczek i, wtedy sprawdziłem.Ale sprawdzałem pod obciążeniem i napięcia trzymają normę.PrzemekRyk myślałem, że to software nawet system przeinstalowałem i to samo.Więc coś ze sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...