Skocz do zawartości

Kupno GTX 780.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez t0md3long3,

Recommended Posts

Witam mam zamiar kupic gtx780 do tego zestawu- i52500k 4,6 8gb ram 1600, zasilacz 650 w chieftec, Mobo asrockp67pro3 , wykorzystanie glownie gry, Battlefield 4  w full hd ultra + aa16+mssax4 + v sync ze stałymi 60fps :)  doradzi ktos jaakiego producenta karte kupic i dlaczego, zalezy mi na dobrym oc i niskiej temp :) co sadzicie o Evga gtx 780 classfield? z gory mowie ze nie chce karty od gigayta :) i  co to znaczy " ACX" tzn nie referencyjn e chlodzenie?

Link to post
Share on other sites

Ciężko polecic 780 do BF4... ale jak już to słyszałem ze evga classified dobrze się kręcą. ACX to autorske chłodzenie evga, bardzo dobre, jeśli nie potrzebujesz referencyjnego blowera.

 

Możesz jeszcze poczekać na mantle i autorskie chłodzenia do 290/290X. Na święta może jakie promocje będą?

 

http://www.hardocp.com/images/articles/13843169587BDRCzsGHb_5_1.gif

Link to post
Share on other sites

Ciężko polecic 780 do BF4... ale jak już to słyszałem ze evga classified dobrze się kręcą. ACX to autorske chłodzenie evga, bardzo dobre, jeśli nie potrzebujesz referencyjnego blowera.

 

Możesz jeszcze poczekać na mantle i autorskie chłodzenia do 290/290X. Na święta może jakie promocje będą?

 

 

na roznych testach widzialem ze gtx 780 lepiej sobie radzi w 1920x1080 niz 290x 

 

 

 

//e

Nie cytuj proszę zdjęć.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Ciężko polecic 780 do BF4... ale jak już to słyszałem ze evga classified dobrze się kręcą. ACX to autorske chłodzenie evga, bardzo dobre, jeśli nie potrzebujesz referencyjnego blowera.

 

Możesz jeszcze poczekać na mantle i autorskie chłodzenia do 290/290X. Na święta może jakie promocje będą?

 

 

w multi Nvidia jest lepsza i czemu podales testy w 2560x1600 jak autor ma monitor full hd

 

 

//e

Nie cytuj proszę zdjęć.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

OC to loteria i nie da się stwierdzić, że karty danego producenta podkręcają się lepiej od innych. EVGA jest firmą powszechnie chwaloną za jakość i obsługę klienta, ale ich produkty do tanich nie należą.

 

Dobre recenzje zbiera 780-tka od Asusa.

 

Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem to radziłbym trochę poczekać. Po wyjściu autorskich R9 290/ 290X ceny 780-tek powinny trochę spaść.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

t0md3long3 szczerze nie miałem przyjemności, ale z testów z neta skusiłbym się i to zdecydowanie na Inno3D iChill GTX 780 HerculeZ X3 Ultra. Z tych testów wynika, że ta karta ma bardzo niskie temperatury pracy, bardzo dobrze się podkreca, pomimo tego, że już standardowo jest mocno podkręcona, nie wiem natomiast jak jest z jej ciszą, bo nie miałem z nią przyjemności. Tu tescik tej karty  http://www.vortez.ne...a_review,1.html  . Jeżeli nie Inno3D to potem Gainward GTX 780 phantom GLH. Z tą kartą miałem styczność, jestem z niej bardzo zadowolony, też dobrze podkręcona, też dobrze się podkręca, do tego dość cicha i ma dobre temperatury pracy. Gdybyś skusił się na INNO3D to plis daj znać bo jestem ciekawy jak ta karta się sprawuje. Pozostałe propozycje bym raczej odrzucił . Pozdrawiam  :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Inno3D iChill GTX 780 HerculeZ X3 Ultra

 

Tutaj kolejne testy, które potwierdzają, że jest to rewelacyjna karta. Muszę przyznać, że sam byłem zaskoczony.

 

http://uk.hardware.info/reviews/4639/7/nvidia-geforce-gtx-780-asus-vs-evga-vs-inno3d-vs-msi-benchmarks---contd

 

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/26446-test-3x-geforce-gtx-780-by-evga-gigabyte-and-inno3d.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko ile ta karta 

 

t0md3long3 szczerze nie miałem przyjemności, ale z testów z neta skusiłbym się i to zdecydowanie na Inno3D iChill GTX 780 HerculeZ X3 Ultra. Z tych testów wynika, że ta karta ma bardzo niskie temperatury pracy, bardzo dobrze się podkreca, pomimo tego, że już standardowo jest mocno podkręcona, nie wiem natomiast jak jest z jej ciszą, bo nie miałem z nią przyjemności. Tu tescik tej karty  http://www.vortez.ne...a_review,1.html  . Jeżeli nie Inno3D to potem Gainward GTX 780 phantom GLH. Z tą kartą miałem styczność, jestem z niej bardzo zadowolony, też dobrze podkręcona, też dobrze się podkręca, do tego dość cicha i ma dobre temperatury pracy. Gdybyś skusił się na INNO3D to plis daj znać bo jestem ciekawy jak ta karta się sprawuje. Pozostałe propozycje bym raczej odrzucił . Pozdrawiam  :)

tylko ta karta najtansza jest po 2,5k  a evga za 2k 500zl za co? za 1-2fps? nawwet evga wypada lepiej niz ta Inno ;D wiec nie widze sensu przeplacac 500zl :D

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

to ktorą bysie radzili evge czy ta inno, jakos do evgi jestem bardziej przekonany tego inno to 1 raz slysze ;D 

 

a czym sie rozni ta? http://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-c78x-1sdn-l5hsx-615588/

 

Inno3D C78V-1SDN-L5HSX  cena 2100zl vs  Inno3D C78X-1SDN-L5HSX   2500zl Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

O firmie słyszałem wcześniej, ale nie wiedziałem, że wypuścili tak udaną kartę. Ja bym poczekał, a w zasadzie to sam czekam na Radki, ale jakbym mial koniecznie wziąć coś teraz, to chyba bym się skusił na Inno 3D.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto, ale tak jak już wspomniałem - rozsądnie byłoby poczekać na premiery autorskich R9 290/290

Zgadzam się ale z tym czekaniem to musi się uzbroić w cierpliwość, podobno autorskie 290/290X mają być dostępne w sklepach w PL dopiero w połowie stycznia 2014, do recenzji w połowie grudnia, tak twierdzi redaktor z pclaba. Biedne AMD, jeśli okażę się to prawdą i przegapią okres świąteczny to będzie straszna lipa i chyba wielu oczekujących jednak kupi konkurencję w okresie świątecznym bo ile można czekać. Chyba sam się skuszę na 780 na święta. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

t0md3long3  tak jak wcześniej ci mówiłem, EVGA nie powala ani paramertami, ani możliwościami Oc, bierz albo inno3d  albo gainward GTX 780 phantom GLH, która niewiele jej ustepuje.

Co do temperatur R9 290 oraz R9 290X niereferencyjnych to się okaże, musiałbyś poczekać. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
z tych testow wynika ze evga jest najbardziej przydatna na oc i ma najnizsze temp.

 

Na to nie ma regóły reguły nawet topowe modele mogą kręić się gorzej o tych zwykłych. Wszystko zalerzy od tego jaka sztukę trafisz :)

 

/Pisownia!

Link to post
Share on other sites

W EVGA i Inno3d można odblokować napięcie powyżej 1,3V, więc spokojnie sie je pogoni pod 1200 MHz na rdzeniu, więc wydajnościowo nie będą za bardzo od siebie odstawać. Ja bym brał to co zbiera lepsze oceny za chłodzenie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...