Skocz do zawartości

Toshiba 3TB (DT01ACA300) czy WD Red 3TB (WD30EFRX) ?


Recommended Posts

Witam.

Obecnie korzystam na razie z dysku "systemowego" Plextor PX-128M5S a resztę danych (takich jak filmy, muzyka, zdjęcia) trzymam na podpiętym pod usb 3.0 WD My Book Essential 2TB. Chciałbym jednak aby dane z tego dysku były schowane "gdzieś w szafie" jako archiwum danych gdyby coś się niedobrego stało. Dlatego też chcę kupić na stałę dysk HDD do tego SSD na magazyn danych. I tutaj moje pytanie czy lepiej do tego (w sensie cena/jakość) nada się Toshiba 3TB (DT01ACA300) [około 400zł] czy może WD Red 3TB (WD30EFRX) [około 500zł] ?

Link to post
Share on other sites

Sprzedaję również i dyski. Od siebie powiem tylko, że najczęściej wracały do nas właśnie Seagate'y. Niestety w środowisku sprzedawców mit o Seagate'ach to prawda. Może i WD nie są demonami szybkości jednak są bardziej niezawodne, chociaż wspomnienia z przeszłości swoje to ja mam z WD... Jednak patrząc na to co odsyłam do serwisu to na twoim miejscu bym się zastanawiał na RED'em lub AV-GP. Za toshibą nie przekonuje mnie okres gwarancyjny, a dobrze wiem że dyski zazwyczaj licząc w godzinach pracy nie dożywają nawet do końca okresu, przez który wg. producenta ten dysk powinien działać bezawaryjnie.

 

O Toshibach się zbytnio nie wypowiem, bo nie prowadzimy tych dysków ze względu na krótką gwarancję. My mamy podany okres 12mc od producenta, a inni podają 24 miesiące.

 

A jak chcesz coś lepszego to Hitachi, chociaż się mówi że Hitachi wykupiło WD to zapewniam, że te dyski nie znikły z hurtowni i nadal są i raczej będą dostępne.

 

Nadal jest to twój wybór. Jeśli miałbym tam trzymać dane to taki dysk tylko bym podpinał w razie potrzeby by nie narażać go na puste godziny.

Edytowane przez Gadget
Link to post
Share on other sites

Słuchaj WD red jest przystosowany bardziej do pracy ciągłej. Zatem moim zdaniem w Twoim wypadku lepszym wyborem będzie Toshiba DT01ACA300, która też jest trwałym dyskiem, mało awaryjnym, a do tego masz 100 zł w kieszeni. Obecnie na ram.net.pl jest najtaniej. Polecam i pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...