Skocz do zawartości

Jaki telewizor 42,47cali do 3000zł


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie. Szukam dobrego telewizora do 3000zł.
42 bądź 47 cali. Lepsze bedzie oczywiście 47cali.

Interesuje mnie żeby telwizor miał WIFI, (żebym mógł filmy z laptopa puszczać bez zbednych kabli)
3D nie jest priorytetem

LG 47LA620S - prawie go już brałem, ze względu na superlatywy sprzedawcy 2800zł
LG 47LN575s - mówił że to ten sam model, tylko bez 3D :) 2600zł

 

LG 42ln5400  - 1550zł

samsung ps51f4500 

Link to post
Share on other sites

A ja z kolei polecam LG :P

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem 47LA691S i jestem zadowolony. W Twoim przedziale masz wymienionego 620S, ale jakbyś miał możliwość dorzucić 200 zł to masz 660S.

Zapewne masz lapka z prockiem Intela, a LG ma WiDi co pozwala na łączenie się urządzeń i stream filmów itd. 

Dostajesz również 50Gb na dysku online - LG cloud

Nie wiem czy Samsung ma subwoofer - dźwięk jest świetny, można śmiało słuchać muzyki.

 

No i przed zakupem sprawdź 3D, bo może się okazać, że aktywne 3D w Samsungu będzie powodować niepożądane skutki uboczne, jak i na odwrót.

 

No, a jeśli zależy Ci na wykonaniu i szybszym procesorze to już celuj w 690s i wyżej.

 

PS.

Podobno w tym roku jeszcze LG wypuści na TV z serii LA i te poprzednie TVN Player.

I teraz jest jeszcze promocja, że jak się zakupi TV to 3 miesiące Filmbox VOD są za darmo (koszt abo na miesiąc to chyba 30 zł)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Witajcie,

Miło czytać tak dobre wypowiedziedzi na temat marki LG. Oznacza to, że idziemy w dobrym kierunku.

morek900 zarówno z 47LA620S jak i z 47LA575S powinieneś być zadowolony, Najważniejsza różnica między nimi to tak jak zostało wcześniej wspomniane obraz 3D. Różnica w cenie w odniesieniu do całości zakupu nie jest znacząca, dlatego zachęcam Cie do wzięcia 620S.
Obraz będziesz mógł przesyłać dzięki technologii Miracast, certyfikowanej przez Wi-Fi Alliance. Dzięki niej telewizor może łatwo nawiązywać bezprzewodowe połączenie ze smartfonami i tabletami, pozwalające na udostępnianie treści oraz wyświetlanie ich bezpośrednio na ekranie telewizora.

Pozdrawiam,
Doradca LG
 

Edytowane przez Doradca LG
Link to post
Share on other sites

No i muszę powiedzieć, że Magic Remote sprawdza się co najmniej dobrze. Myślałem, że będzie kiepsko, bo tak zazwyczaj jest z tego typu wskaźnikami, ale telewizor, jak dla mnie, obsługuje się łatwiej niż Samsungi z touchpadami.

Tylko taka sugestia do LG - powinniście dodawać do zestawu dwa piloty - Magic i zwykły - przynajmniej do droższych modeli z uwagi na możliwość sterowania dekoderem, np. nc+.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się także za Philipsem, bo warto ze względu na ambilighta. To w skrócie poświata emitowana na ścianę za telewizorem, która przyjmuje kolory jakie wyświetla ekran na krańcach, pozwala to uzyskać wrażenie większego ekranu. U mnie się w każdym razie sprawdziło, fajna funkcja, nie jakiś bajer.

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z tym po części, ale w tym przedziale, o którym mowa chyba nie ma pełnego Ambilighta, czyli 3 albo 4 stron podświetlonych. I tutaj jest to bajer, bo tak na prawdę nic to nie daje. Efekt widać dopiero jak cała ściana za TV jest podświetlona. No i właśnie - czy autor chce telewizor wieszać na ścianie lub czy TV będzie stał blisko ściany, bo w innym wypadku Ambilight nie daje żadnego efektu.

Ja byłem przekonany, że wezmę Philipsa i z takim przekonaniem pojechałem do sklepu, ale jak dla mnie wykonanie, design i obraz (choć tak chwalony) mnie nie powaliły. W końcu zdecydowałem się na LG.

Link to post
Share on other sites

Jak tak oglądałem to obraz jest taki sam, byle patrzeć na TV w podobnej cenie.

 

Te telewizory różnią się głównie dodatkami, typu WiDi itp.

 

Taką ważniejszą różnica jest 3D - w Samsungach jest aktywne, a w LG pasywne.

 

No i tutaj trzeba sprawdzić jak się na to reaguje - mnie po aktywnym boli strasznie głowa i robi mi się niedobrze, a po pasywnym mam tylko jakieś lekkie objawy złego samopoczucia, ale to jak oglądam w ciemności.

No i cena okularów - pasywne w LG - 4 sztuki ok. 60-80 zł, aktywne - 1 sztuka ok 150 zł.

 

No i LG ma Dual Play więc jak gramy w dwie osoby np. w Gran Turismo to mamy cały ekran dla siebie :)

 

 

No i podpowiem, że warto się targować w sklepie.

Ja kupiłem w Mix Electronics. Telewizor (47LA691S) kosztował wtedy równe 4k, wytargowałem na 3700 i dostałem dodatkowo 4 sztuki okularów, no i dodatkowe 4 w zestawie więc mogę zaprosić kilku znajomych na film w 3D bez obaw o brak okularów :)

 

 

Warto iść jednak do sklepu i obejrzeć wykonanie telewizora i w miarę możliwości obraz. Ja widziałem Lg660s i za cenę 300 zł mniej niż 690s bym go nie wziął, ale to już osobista decyzja.

Link to post
Share on other sites

Może najpierw przeczytasz temat i pytanie autora zanim wrzucisz bezsensowny komentarz?

Poza tym gdzie ten TV ma WiFi? Albo śmieszne 50 Hz odświeżania?

Edytowane przez SP1DER987
Nie cytuj posta bezpośrednio poprzedzającego Twoją wypowiedź
Link to post
Share on other sites

osobiście wolałbym dorzucić 200zł i wziąć z 3d - LG 47LA620S

 

To nie jest jakaś duża różnica. 620 to chyba najpopularniejszy model LG.

 

Natomiast jeśli chcesz tylko oglądać telewizje i nic więcej to nie jest ci potrzebny tak rozbudowany telewizor, ale widzę po sobie że człowiek z czasem chce mieć te opcje, mimo że nie używa ich codziennie. Jak przychodzą znajomi wtedy u mnie sie przydają. :)

Link to post
Share on other sites

Ale bądźmy szczerzy, teraz już nie robią "zwykłych" TV. Ostatnio oglądałem 42" bo coś babcia wspominała, że chce kupić telewizor bez bajerów, ale znalazłem w sklepie raptem 3, 4 godnie rozważenia telewizory, a nie były sporo tańsze od telewizorów ze Smart TV.

Link to post
Share on other sites

Jest od tego roku dopiero Philips z czterostronnym ambilightem, ale nie mieści się w budżecie autora. Poza tym Philips już tak zszedł z dostępnością ambilighta, że naprawdę jest to okazja. W zeszłym roku debiutował w serii 6, w tym jeszcze obniżyli do 5, a taki można już kupić w cenie ~ 2000 zł. Ja jestem przekonany, że nawet w tej wersji ambilighta, z dwóch stron będzie on działał zgodnie z założeniami, czyli m.in. polepszał kontrast. Na zwykłej zasadzie - więcej światła zmniejsza źrenice i pogłębia to m.in kolor czarny.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że na żywo ten cały Ambilight aż tak dobrego wrażenia na mnie nie robi. Jest fajnym bajerem, ale zakupu telewizora bym od niego nie uzależniał.

Mało kto ogląda telewizję w ciemności, a Ambilight potrzebuje ciemności (przynajmniej w tańszych modelach). No i ciekaw jestem jak się to sprawdza przy oglądaniu w 3D.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

tylko czy dopłacać tyle kasy za ambilighta. ? smart tv, spoko ;D dziewczyna miała by zajęcie na tvnplayer czy innych telewizjach internetowych :)


co chwile rusz jakiś nowy telewizor ;D
A ja biednym studentem jestem ;)

Potrzebuje telewizora bez wodotrysków jakiś za które płaci sie z 700zł dodatkowo

 

najlepiej jakbyście dobrali

40 cali

42 cale

47 cali -- ale chyba lg l620 tutaj wygra. Inne 47 cali ze smartem po 3-4k chodzą

Link to post
Share on other sites

A ja biednym studentem jestem ;)

 

Potrzebuje telewizora bez wodotrysków jakiś za które płaci sie z 700zł dodatkowo

 

Ciut tańsza propozycja ode mnie ale za to ze sprawdzonymi i co najważniejsze DZIAŁAJĄCYMI funkcjami.

W modelu Sony KDL-42W655A znajdziesz to o czym pisałeś w pierwszym poście, czyli możliwość wyświetlania filmów z laptopa na TV bez zbędnych kabli. Mówię tu oczywiście o DLNA, dzięki któremu pozbędziesz się zbędnych kabli.

Przede wszystkim do takiego zabiegu potrzebujesz: TV, komputer, program (np. PS3Media Serwer lub Wild Media Serwer), router i internet. Opis konfiguracji w/w elementów znajdziesz na TEJ STRONIE.

 

Cenowo prezentuje się ten model koło 2400,- więc śmiało zmieścisz się w tym budżecie lub będziesz mógł dokupić jakiegoś Blu-Ray.

Skrótowo z jego największych zalet śmiało mogę podpisać się pod:

-Motionflow XR200

-procesor grafiki X-Reality PRO

-TVSide View oraz link do aplikacji

 

Z minusów jak dla mnie brakuje 3D, którego używam dość sporadycznie ale jednak używam. Z drugiej strony obniżyło to kwotę TV o kilka stówek ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...