Skocz do zawartości

Ile klatek bym mógł uzyskać na nowym sprzęcie.


Recommended Posts

Tak jak w temacie chodzi o NFS Most Wanted na Intel Celeron D345 2GB RAM i GeForce 6800Xt uzyskuje w rozdziałce 1280x960 detale średnie 20 klatek a wszystko na max to od 9 do 13 klatek.Ile bym mógł uzyskać na Amd Althon II X3 435,2GB RAM,Radeon HD4200

Link to post
Share on other sites

R4200 daje się nieźle kręcić w zależności od płyty. Często nawet do 1GHz. W takim wypadku powinno być lepiej niż na 6800XT, ale cudów się nie spodziewaj. Ta karta pokażę obcięte pazurki dopiero w nowszych grach.

Link to post
Share on other sites

"Ile bym mógł uzyskać na Amd Althon II X3 435,2GB RAM,Radeon HD4200"

 

Aaaa zaraz, niedoczytaniem pytania :)

Na nowym x3 + 4200 zagrasz bez najmniejszych problemów z prędkością ~60fps

No ja bym się kłócił - sam mam integre HD4200 i po przetestowaniu jej z moim obecnym procesorem wydajność w grach jest gorsza niż na moim poprzednim zestawie Athlon64 3200 + Radeon X850XT o jakieś 40%. Akurat NFS bardzo potrzebuje mocnej karty i może działać nawet gorzej niż na obecnym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko że ludzkie oko widzi tylko do ~25 fps praktycznie przy każdym silniku, wyjątkiem jest HL2 i gry na nich oparte- do pełnej płynności potrzebują 100 fps (min 75).

 

zobacz ile byś był wstanie "do zbierać" pieniędzy na radeon HD 4770 i naprawdę będzie dobrze nie tylko w NFS: MW :D

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko że ludzkie oko widzi tylko do ~25 fps praktycznie przy każdym silniku, wyjątkiem jest HL2 i gry na nich oparte- do pełnej płynności potrzebują 100 fps (min 75).

 

zobacz ile byś był wstanie "do zbierać" pieniędzy na radeon HD 4770 i naprawdę będzie dobrze nie tylko w NFS: MW :roll:

 

Z tymi 25 fps mocno cię poniosło, tyle to wystarczy do oglądania filmów, co innego do gier gdzie obraz jest generowany w czasie rzeczywistym, zagraj w takiego CoD'a albo MoH'a przy 25 fps. Życzę miłej gry. :D

 

Wg mnie by grać komfortowo potrzeba:

- strategie >30 fps

- przygodówki >30 fps

- wyścigi >50 fps

- strzelanki >60, on-line >100(jeśli chcesz wymiatać ;P)

 

PS. jeśli cienko z kasą weź chociażby HD4670 do Most Wanted wystarczy, ba z tym athlonem nawet GRIDa uciągnie :?:

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

T płynność to rzecz względna jest bardzo i subiektywna. Każdy to widzi inaczej. Dla jednego 25 starczy a innemu potrzebne 60 klatek. Crysisa przeszedłem przy średniej 23 fps (wbudowany benchmark) i nie narzekałem. Oczywiście 60 fps to kolosalna różnica w stosunki do 23., ale obie wartości są w pełni grywalne. Ale każdy ma inne oko...

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o oko tylko - hmm właściwie nie wiem co... silnik graficzny?

Crysis na mniej niż 25fps działa bardzo dobrze ale taki CoD4 już przy 40FPSach przycina

 

Edit: Nie wierze że dałbyś radę grać w CoD4 z 30FPS

Odpal grę, otwórz konsolę, wpisz /com_maxfps 30 i zobaczymy jak będzie ci się miło i przyjemnie grało ;o

Link to post
Share on other sites

Ale komputer to "widzi" i masz przewagę nad "nisko FPSowcami" ;D :D

 

 

Edit:Ktoś tam powiedział 100FPS-wymiatasz, ale ja nie mówie że przy 500FPS będę lepszy od tego co ma 100 tylko że gra się płynniej i pingi są niższe

I do tego dochodzi, jeśli masz mało FPS, to wystarczy że ktoś ci smoke'a rzuci i już widać jak twoja postać przeskakuje, a nie biegnie

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...