Skocz do zawartości

Jaka płyta do podkręcenia FX 6300


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Corr,

Recommended Posts

Jakim natężeniu? C6 i C7 jest standardowo wyłączone z tego co wiem na każdej płycie a nawet jeśli nie to można to samemu zrobić i będzie hulać czy nasz zasilacz ma wsparcie czy nie... I tak szału to nie robi, raptem kilka wat w idle i 2c mniej-przynajmniej u mnie tak to wyglada jeśli chodzi o temperaturę.

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu Tapatalk

Link to post
Share on other sites

a tu prosze psikus nie tylko ja takie glupoty pisze

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Haswell

odnosnik z pclaba jasno mowi o natezeniu!!!

w wakacje przyszedl do mnie chlopaczek z placzem ze na tym forum jakis "AS" zlozyl mu kompa i5 4670k na starym chiftecu 500W ktory ciagle lapal restarty. wykluczylismy wszystkie inne rzeczy typu pamiec, dysk, ram, grafika, bios, i okazalo sie ze po wymianie zasilacza na model zgodny z nowym standardem haswella komp zaczal chodzic stabilnie. Na moim ocz tez bylo to samo jak mu zamienilem zasilacz ze lapal resety.

Link to post
Share on other sites

a tu prosze psikus nie tylko ja takie glupoty pisze

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Haswell

odnosnik z pclaba jasno mowi o natezeniu!!!

w wakacje przyszedl do mnie chlopaczek z placzem ze na tym forum jakis "AS" zlozyl mu kompa i5 4670k na starym chiftecu 500W ktory ciagle lapal restarty. wykluczylismy wszystkie inne rzeczy typu pamiec, dysk, ram, grafika, bios, i okazalo sie ze po wymianie zasilacza na model zgodny z nowym standardem haswella komp zaczal chodzic stabilnie. Na moim ocz tez bylo to samo jak mu zamienilem zasilacz ze lapal resety.

No tak masz racje chodzi o minimalne natężenie dzięki któremu działają stany c6 c7 które jak pisałem wyżej można wyłączyc. Cytat z linku o którym pisałeś:

 

"Nawet jeśli PSU nie będzie w stanie dobrze działać przy natężeniu 0,05 A, nie oznacza to, że nie da się go wykorzystać do zasilenia komputera z procesorem Core czwartej generacji. VR-Zone twierdzi, że producenci płyt głównych zostali zobowiązani przez Intela do zapewnienia możliwości wyłączenia stanu C6 w BIOS-ie/UEFI. Wtedy po przejściu w stan uśpienia komputer będzie pobierać więcej prądu, ale przynajmniej nie wyłączy się całkowicie z powodu zbyt wysokiego natężenia."

 

U mnie w biosie jest opcja wyłączenia stad moja opinia ze wyłączając te stany komputer powinien pracować normalnie jak poprzednia generacja na niekompatybilnym z tymi stanami zasilaczu.

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...