Skocz do zawartości

Jaka płyta do podkręcenia FX 6300


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Corr,

Recommended Posts

mlodybe

przeczytałeś to co napisałeś? Nie przekracza TDP na stock a box nie ma nic do TDP co najwyżej do temperatur.. UD3 miałem i wiem jak się sprawuje jak APM wyłączysz.

 

Widze że pod nowym nickiem cherezje też lecą.

Człowieku tłumacze ci jak chłopu na miedzy że UD3 w rev.3.0 daje rade bez spadku taktowania - mam sprawdziłem. Dopiero fx-8xxx i stare buldki FX-61xx mają spadki taktowań.

 

 

 

 

Ciekawe rzeczy opowiadasz .Pewnie 50% użytkowników benchmark uwierzyła by nawet że chodzisz po wodzie ale ja mam zarówno intela jak i amd i wiem że w zegar ustawione nawet na mapie 2 jest 30% przewagi intela a w tych mapach gdzie tylko 4 rdzenie sa wykorzystywane to taki i5 robi masakrę z fx-a 8xxx i fps jest z 2 ,2-5 razy większy o ile nie ogranicza karta gr

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asus-m5a97-evo-r20-amd-970-socket-am3-pcxdzwglansata3usb3raidddr3,34058.html

Jeżeli już masz tego fx-a

A co ma jakiś tam benchmark do realnych zastosowań. W nowym BF4 w multi na tej samej karcie graficznej i5-2400 jest trochę słabszy od FX-6300 a gdy się dużżżżżżżżżooo dzieje to i5 nie wyrabia bardziej niż FX (i5 ma większe spadki FPS). To raczej będzie już trend następnych tytułów.

A opłaca sie brać tą Asus M5A99X EVO 2.0 czy wystarczy ta Asus M5A97 EVO R2.0 ?

Bo moge troche dołożyć...

Jeśli możesz dołożyć to warto bo zawsze trochę wydajności zyskasz.

Link to post
Share on other sites

 

 

W nowym BF4 w multi na tej samej karcie graficznej i5-2400 jest trochę słabszy od FX-6300 a gdy się dużżżżżżżżżooo dzieje to i5 nie wyrabia bardziej niż FX (i5 ma większe spadki FPS). To raczej będzie już trend następnych tytułów.

Trend jest taki że wielu tu głupoty pisze I5 to znacznie lepszy procesor do gier i nawet 8 rdzeni wysoko taktowanych w 99% przypadków tego nie zmieni .A bf4 zbyt dobrze nie wykorzystuje wielordzeniowości .To już crysis 3 jest lepszym przykładem a i tak fx  ssie

Link to post
Share on other sites

@dam111111

Liczby nie klamia w media coder 1gb film przerabialo mi niecale 10 min na fx a na i5 15 min :/ winrar tez wolniej na i5 rozpakowywuje image zdjecia niz fx wiec w aplikacjach ja odczuwam roznice moze Ty grasz w benchmarki ale to do codziennych zastosowan nie sluzy :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

JA mam Gigabyte GA-990XA-UD3 w parze z z Phenomem II x4 980 Black Edition i nie narzekam.

Plusem płyty Gigabyte jest dual bios (dwie kości), osiem faz zasilających z własnym chłodzeniem. Dodatkowo: płyta ma CF/SLI w układzie 8x/8x ale PCI-E tylko w wersji 2.0. Minusem (dla niektórych) jest brak UEFI.

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/

http://www.ceneo.pl/12482855

Link to post
Share on other sites

Chciałem jeszcze przy okazji zapytać jaki wybrać zasilacz do tego sprzętu:

PROCEK- FX 6300 podkręcony

KARTKA- MSI N760 TF 4GD5/OC

PŁYTA- Asus M5A99X EVO 2.0

RAM-G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz CL7

2 DYSKI- 1 TB i 500 GB

CHŁODZENIE PROCKA - SilentiumPC Fera Pro HE1224

OBUDOWA- Aerocool Strike-X Advance Tower (3 wentylatory)

mam do wydania 350 zł

Jakieś propozycje ?


Nada się OCZ Fatal1ty 750W Modular SLI PSU LED 80Plus ?

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-fatal1ty-750w-modular-sli-psu-led-80plus-ocz750fty-un-321447/

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Chciałem jeszcze przy okazji zapytać jaki wybrać zasilacz do tego sprzętu:

PROCEK- FX 6300 podkręcony

KARTKA- MSI N760 TF 4GD5/OC

PŁYTA- Asus M5A99X EVO 2.0

RAM-G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz CL7

2 DYSKI- 1 TB i 500 GB

HŁODZENIE PROCKA - SilentiumPC Fera Pro HE1224

OBUDOWA- Aerocool Strike-X Advance Tower (3 wentylatory)

mam do wydania 350 zł

Jakieś propozycje ?

Nada sie OCZ Fatal1ty 750W Modular SLI PSU LED 80Plus ?

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-fatal1ty-750w-modular-sli-psu-led-80plus-ocz750fty-un-321447/

Z takim budrzetem spokojnie i5 zakupisz, nie wiem po co się pchasz w fxa za tą kasą co masz

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-pro4-z87-ddr3-sata3-usb3-pcie3-0-s1150-atx-z87-pro4-581435/

do tego

4670K
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wersja z "K" w nazwie to procesor z odblokowanym mnożnikiem, do podkręcania. Wymagana jest do niego płyta z chipsetem na to pozwalającym oraz chłodzoną sekcją zasilania. Wyżej Max podał Ci odpowiednią. Resztę komponentów możesz zostawić te, które sam wybrałeś wcześniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz że do gier lepszy będzie intel i5 4670K niż FX 6300 ?

mam i5 4670 bez k czyli ze standardowym taktowaniem 3,4Ghz (3,8 turbo) oraz posiadam fx 6300@4.5Ghz na plycie M5A97 EVO R2.0 i intel go przegania o srednio 5fps na gtx 660 w grach wielowatkowych, a jezeli chodzi o gry ktore korzystaja z mniej rdzeni w ktore grywam takie jak arma a dokladnie dayz mod, wow oraz stalker cop to nie ma w ogole porowania, i5 jest drozszy ale mozna go trzymac na boxie a do fxa potrzeba dobrego chlodzenia a i tak to nic nie daje bo nawet po oc zostaje w tyle za stockiem i5 4670k

 

 

 

 

A ja przeszedlem z FX 6300 na i5 2400 i sie rozczarowalem a aplikacjach AMD radzi sobie duzo lepiej niz intel a w grach wielkiej roznicy nie ma w crysis 3 nawet jest gorzej
 

 

i5 4670k@3,4 jest szybszy o okolo 20% od i5 2400@3,4 czyli z tego co napisałeś 

 

wynika że fx jest lepszy od kazdej generacji i5 i dopiero haswell i5 4570=fx6300 - bzdura

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

 

 

wynika że fx jest lepszy od kazdej generacji i5 i dopiero haswell i5 4570=fx6300 - bzdura

Nie musi być bzdura jak karta ograniczy to tak bedzie np na gtx 660 w bf4  da sie ultra to czy fx4300 czy i5 4670K pewnie bedzie to samo  . Mówie tu o średnim fps


Fx jedynie oc może zaimponować .Niczym  innym

Link to post
Share on other sites

 

 

i5 4670k@3,4 jest szybszy o okolo 20% od i5 2400@3,4 czyli z tego co napisałeś wynika że fx jest lepszy od kazdej generacji i5 i dopiero haswell i5 4570=fx6300 - bzdura
O czym Ty chlopczyku piszesz?? Masz jasno jak byk moje porownanie i podany przyklad a Ty mylisz pojecia i dopisuje swoja ideologie. Nie porownuje FX 6300 z i5 4670k tylko z i5 2400. I wspomniec zapomniejiscie o wymiance zasilacza bo beda restary a haswell potrzebuje zasilczy o odpowiednim natezeniu.
Link to post
Share on other sites
I wspomniec zapomniejiscie o wymiance zasilacza bo beda restary a haswell potrzebuje zasilczy o odpowiednim natezeniu

Pozostawie to z komentarzem takim że myslałem że masz jakaś wiedze ale po prostu to tylko forum dla nastolatków

Gdzie taki np 06radcho jest ekspertem od czegoś ,Nowaj od ortografii a takiego gościa jak Bakak degraduje sie choć ma  wiedzę .

Edytowane przez dam111111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...