Skocz do zawartości

Które studia wybrać ?


Recommended Posts

Dobry Wam.

Jak wiadomo co roku są matury. No i nastał czas, ze i mnie przyszło napisać maturę w maju.

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wybraniu kierunku.

Zastanawiam się nad tymi propozycjami:

WAT -> znajduje się w Warszawie. Fajny plus jest taki, że do Bigiego byłoby blisko :P

WSO -> znajduje się we Wrocławiu. Bardzo polecanie studia przez znajomych i ludzi ogólnie.

WIZUT -> znajduje się w moim rodzinnym mieście

WIMIM -> również znajduje się w Szczecinie.

 

Dwa ostatnie są to wydziały na ZUTcie (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny).

 

Możecie również polecić coś z Poznania lub Krakowa. Każdą propozycję rozpatrzę i przemyślę.

 

ps. Proszę by udzielały się w tym temacie jedynie osoby kompetentne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z oficerskich to najlepiej isc na wat. mam tam kilku znajomych. płacą za studiowanie, robota pewna no i za mundurem panny sznurem :) od siebie polecam agh w Krakowie. na dobrych kierunkach jest przej... ciężko, ale warto się męczyć. po ukończeniu jak jesteś ogarnięty na dzień dobry dostaniesz +10k na miech. no i Kraków najlepsze miasto, atmosfera na rynku, kluby i miasteczko studenckie ;D

 

Edytowane przez dzumms
Link to post
Share on other sites

 

 

Gadamy o piwie w Krakowie czy studiach

 

młody jesteś to jeszcze nie wiesz, ale jak myślący z ciebie gość to się szybko zorientuejsz na czym polega studiowanie i czym się różni od uczenia się, uczysz się w szkole, są tacy, którzy próbują uczyć się na studiach, ale jak sama nazwa wskazuje nie tędy droga

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

od siebie polecam agh w Krakowie. na dobrych kierunkach jest przej... ciężko, ale warto się męczyć. po ukończeniu jak jesteś ogarnięty na dzień dobry dostaniesz +10k na miech

 

 

Powiedz mi gdzie to +10k /miech dostane, bo za 4 lata skończę mechatronikę na AGH-u i chcę wiedzieć gdzie mogę od razu aplikować. Jak po studiach na start dostajesz ~2000 zł to jest dobrze. I tutaj wcale nie patrzą na papierek czy to polibuda, czy Jagiellon, czy AGH. Po prostu masz robić to co należy do Twoich obowiązków.

Link to post
Share on other sites

Ja tam się nie znam, ale mam sąsiada, będzie miał coś między 22-26 lat i skończył robotykę czy cuś takiego i zarabia teraz w Szwajcarii 6k euro na miech :P No cóż, dobre inwestowanie w dzieci, że tak powiem - mama lekarz a tata jakiś dyrektor w Katowicach w czymś tam w Orange :P Najlepsze jest to że nikt z ich rodzinki się nie pokazuje wogóle z ich bogactwem że tak powiem i zachowują się jak i egzystują na poziomie przeciętnego Polaka - w domu stara boazeria, jeżdzą autem za 30-40k, naprawdę ludzie zajebiści :)

Link to post
Share on other sites

W Szwajcarii to i owszem, tego nie zaprzeczę (ciężko o pracę w Szwajcarii tak swoją drogą), ale tutaj kolega ewidentnie sugeruje Polskę. Bo 10 tys zł zarabiać za granicą to ~2,5 tys €, a tyle przeciętny początkujący inżynier bez problemu zarobi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...