Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zamierzałem kupic PS4 ale okazało się szybko że nie bede jej miał do czego podłączyć - brak tv z hdmi w domu a mój monitor ktory używam do komputera to bardzo tandetny AOC (żałosne kąty widzenia) 21,5 FHD ma tylko D-Sub. Zostaje więc tylko ulepszenie PC. Mój obecny zestaw to:

Asus M5A97 EVO R2.0 - niedawno wymieniana

Phenom II x4 955 3.2GHz aktualnie na 4,0

PowerColor Radeon HD 4890 PCS+,

Chieftec GPS 500AB A,

6GB RAM

Otwarta o ubudowa

Dysk 500 GB 7200

I ten nieszczęsny monitor

 

I teraz mam pytanie - co wypadało by zmienić albo pograć np w wiedzmina 3, watch dogs? Chodzi mi o to by jak najniższym kosztem być w stanie grać w gry ktore będą się pojawiać na nowa generacje. Aktualnie na tym zestawie BF4 chodzi w full hd na średnich plus wysokie tekstury w około 30 fpsach.

Link to post
Share on other sites

Ja nie chce go do gier ktore sa teraz bo aktualnie sa fatalne :) patrzę na przyszłość a tu:

 

 

Zalecane wymagania sprzętowe Watch Dogs:(oficjalne)

 

system operacyjny: Windows Vista SP2 64-bit, Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8 64-bit

procesor: Intel Core i7 3770 3,5 GHz / AMD FX-8350 4 GHz

RAM: 8 GB

karta graficzna: 2048 pamięci, DirectX 11, Shader Model 5.0

 

Wiec raczej kupie fx a nie i5 ale jaka wtedy karta, zeby nie kosztowała nie wiadomo ile ? Z fx i zasilaczem do 2000 bym chciał ew 2500

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj FX! Nie kupuj nic! Poczekaj do premier i wtedy zakup coś na podstawie wniosków innych użytkowników. Może nie będzie aż tak źle z wymaganiami. Poza tym, sprzedajesz tego dokładasz te 2,5k i masz wypas nowego kompa.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ja na chwilę obecną widziałbym to tak.

http://www.morele.net/inventory/info/8yvuoL/

CPU:Mocna i5 podatna na OC-świetnie sprawdzi się w grach.

GPU:GTX 770 od MSI z bardzo cichym i wydajnym chłodzeniem TwinFrozr,

Mobo:Również od MSI ze świetnym stosunkiem cena/jakość, pozwoli na przyzwoite OC procesora

Cooler:Tani i wydajny Fortis :)

Ewentualnie zrezygnować na początku z coolera i dokupic 2/4 Gb RAMu.

Link to post
Share on other sites

Ale po co :) ? Wkładam prawdopodobnie fx 8350 i do tego karta zasilacz i już :) napiszcie co do tego procka i jaki zasilacz w tej cenie. A tu z Digital Foundry cytat :) : "Zapytaliśmy więc twórców, jaki procesor jest obecnie najbardziej perspektywicznym rozwiązaniem. O dziwo, pomimo przewagi Intela, wszyscy wskazali na AMD FX-8350, a nie cieszącego się uznaniem entuzjastów Intel Core i5 3570K.

 

Taka opinia nie jest jednak wielkim zaskoczeniem. Crysis 3 to gra, która w kwestiach technicznych wybiega o kilka lat do przodu. Test procesorów przeprowadzony przez niemiecką stronę PC Games Hardware na podstawie Crysisa 3 udowodnił, że FX-8350 okazał się lepszy nie tylko od i5, ale również od o 400 zł droższego i7 3770K. Jedynie sześciordzeniowy i7 3930K bije go na głowę, ale kosztuje ponad 2000 zł."

Nie chce raczej zmieniać tego mobo, w zalecanych w grach na nowa generacje i5 już wcale się nie pojawia :)

Link to post
Share on other sites

Rób jak chcesz,zaproponuje Ci coś na prądożernej grzałce od AMD jak chciałeś.

http://www.morele.net/inventory/info/71vh4T/

GPU:GTX 770 od MSI z bardzo cichym i wydajnym chłodzeniem TwinFrozr,

Cooler:Tani i wydajny Fortis :)

RAM;4Gb od GOODRAMA z niskim opóźnieniem cl8 i na napięciu 1,5v. (napisz jeszcze jakie ma opoznienia Twoj RAM bo to ważne aby ze sobą współgrały)

Zasilacz:Cichy i markowy (od XFXa) z bardzo stabilnymi napięciami.

Link to post
Share on other sites

Ja nie chce się tu wymądrzać bo na komputerach znam się srednio ale troche się tematem nowych konsol zainteresowałem i na prawde mam wrażenie że fx bedzie na przyszłość b dobrym wyborem. http://www.eurogamer.pl/articles/digitalfoundry-komputer-na-nadchodzaca-generacje a co do karty to radzą tu dac jak najwiecej ramu przez te 8giga w ps4. Myślicie że pojawia się takie karty w przystepnych cenach (mowie tu o około 4 gb)

Link to post
Share on other sites

Osobiście rewolucji się nie spodziewam, że nagle FX'y będą super wydajne, więc zrobiłbym tak:

- zacząłbym od sprzedaży płyty, procesora, karty graficznej i RAM'u. Ciężko mi jest przewidzieć, ile dokładnie się za to wszystko dostanie, ale na pewno nie mniej, niż 600zł, czyli miałbym łącznie około 3100zł (2500zł + 600zł)

- Za 3100zł kupiłbym zestaw na bazie i5 4670K + R9 280X + 8GB RAM'u, który bankowo będzie wydajniejszy od np. FX 8350 + GTX 770.

Link to post
Share on other sites

Teraz bedzie to na pewno, ale mnie interesuje czy bedzie za rok :) jednak to że twórcy gier na nex geny polecają fx jak i to że i5 nie pojawia się w ogole jako procesor zalecany np. do watch dogs. Z reszta ta plyte kupowałem raczej specjalnie pod późniejsze wkładania fxa wiec moze troche zmienię sens rozmowy - jakiego fx (8320 czy 8350), czy musze do niego zmieniać zasilacz (niby oba procki tdp 125) i jaka kartę :)

Z reszta pisałem już wcześniej że sprzedaż tego odpada :)

Link to post
Share on other sites

Teraz bedzie to na pewno, ale mnie interesuje czy bedzie za rok :) jednak to że twórcy gier na nex geny polecają fx jak i to że i5 nie pojawia się w ogole jako procesor zalecany np. do watch dogs. Z reszta ta plyte kupowałem raczej specjalnie pod późniejsze wkładania fxa wiec moze troche zmienię sens rozmowy - jakiego fx (8320 czy 8350), czy musze do niego zmieniać zasilacz (niby oba procki tdp 125) i jaka kartę :)

Z reszta pisałem już wcześniej że sprzedaż tego odpada :)

TDP-to ilość wydzielanego ciepła,nie pobór mocy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Thermal_Design_Power

Jeśli chodzi o pobór energii http://pclab.pl/art51730-11.html

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak ale jednak konsole maja te fizyczne 8 rdzeni od amd, najbardziej to bym wlasnie takiego procka na am3+ ale na razie nie widać nic. Ale moim zdaniem ruszy się coś w kwestii tego wykorzystania w grach tych 8 rdzeni skoro konsole beda miały tyle. Kartę też raczej wole amd, jednak to że w konsolach jest grafika od nich jakoś mnie przekonuje, plus ciekaw jestem tego ich mantle :)

Oooo czyli jak fx ma mniej niz mój phenom to nie musze wymieniać zasilacza :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...