Skocz do zawartości

Malowanie proszkowe - efekt z filmu


Recommended Posts

Witam.

Chciałem oddać swoją obudowę do malowania proszkowego, u jednego z bardziej popularncyh recenzentów/testerów sprzętu widziałem jak wyglądała jego obudowa.

 

 

Chodzi o to, że aluminium nie jest gładkie, osobiście baaardzo mi się to podoba :D

Pytanie, o co w ogóle mam pytać w lakierni? Przyznaję się bez bicia, że o lakierowaniu proszkowym nie mam zielonego pojęcia, jednak po zapytaniu wujka google jako efekt widzę stalowe/aluminiowe elementy polakierowane na gładko.

 

Inną sprawą jest, jaki mógłby być koszt takiego przedsięwzięcia? Bawił się ktoś w to?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Do lakierowania proszkowego potrzebna jest Ci farba w proszku (coś jak mąka). I żeby nią malować to malowany element musi być podłączony do prądu. Dokładniej rozchodzi się ładunki elektryczne (to sobie znajdziesz w google) i po takim napryskaniu, element musi iść do pieca aby farba roztopiła się i "wgryzła" w malowany element.

Poszukaj dobrych lakierni samochodowych które oferują malowanie proszkowe, będzie drogo.

 

Alternatywą może być kupienie okleiny np. "szczotkowane aluminium lub karbon" i oklejenie nią obudowy

Link to post
Share on other sites

Ten efekt to "black wrinkle", "czarny pomarszczony"... nie wiem jak w malarni proszkowej się to nazywa, ale jak pokażesz jakąś fotkę to będą wiedzieć o co chodzi.

Choć wydaje mi się że to kwestia nie do końca rozpuszczonego proszku.

Fajne są też te kolory, nazywane również farbą młotkową:

 

http://www.plaststol.pl/images/p035_1_01.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, właśnie o coś takiego mi chodziło :D Będę musiał się przejść do malarni (w pobliżu mam kilka, które zajmują się malowaniem proszkowym), podpytać jak z cenami w takim razie. Dzięki wielkie, temat do zamknięcia ;)

Link to post
Share on other sites

Tą farbę po malowaniu się wygrzewa w temperaturze 177°C.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=VHT%20WRINKLE%20CZARNY%20SP201%20Lakier%20do%20pokryw%20zawor%C3%B3w&similar=1&order=xd&link=1

W domowym sposobem wychodzi bardzo podobny efekt.


Wcale nie będzie drogo, może to być ok 30-40 zł za m2

Za ten typ farby nie sądze sama farba jest doga.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...