Skocz do zawartości

Ocena/poprawa zestawu do gier <3000


Recommended Posts

Witam


 


  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 3000 zł
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900
  • Specjalne wymagania : dysk ssd
  • Części z poprzedniego komputera : Dysk twardy 3,5"
  • Własna propozycja zestawu http://www.arest.pl/konfiguracja-713009
  • Inne : Monitor DELL, 19", na razie zostaje, za około rok wymiana na jakieś full hd 21". Chciałbym zejść poniżej 3000 zł ale nie wiem co mógłbym tam zmienić. Na pewno nie zależy mi na obudowie, może być jakakolwiek.
Edytowane przez adamadam90
Link to post
Share on other sites

Mobo w formacie M-ATX.

RAM z ogromnym opoznieniem.

Zasilacz zbyt mocny.

I jakies niezbyt znane chłodzenie CPU.

Co do GPU proponowałbym dolożyc do niereferenta.

I zejsc z HASWELL"a na IVY-wyjdzie taniej.

A wtedy zmienic SSD na cos bardziej markowego/niezawodnego.

Proponowałbym coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/7IyDa/

Procesor:Ze sredniego segmentu serii i5-swietnie sprawdzi się w grach.

Mobo:Od MSI ze swietnym stosunkiem cena/wydajnosc z dwoma zlaczami SATA III pozwoli na OC procesora.

Zasilacz:Markowi i cichy z bardzo stabilnymi napieciami.

Odudowa:Bardzo przewiewna z 4 wentylatorami w standardzie.

RAM: Z niskim opoznieniem cl8 i na napieciu 1,5v

HDD:Od Western DIgitala cichy i niezawodny.

GPU:Od MSI z niereferencyjnym chlodzeniem TWIN FROZR.

Co do SSD jesli musisz go miec koniecznie proponowałbym kupic plextora http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

z tym,ze na ESC.pl ponieważ kosztuje tam ok.50 zł taniej http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=48989

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem, masz ogromną wiedzę :) dzięki, podpowiedz mi jeszcze jakie chłodzenie do procka?

Dziękuję.Wiedze jakąs mam na pewno nie ogromną.Dużo ludzi na tym forum przewyzsza mnie nią kilkaktrotnie :)

A ilę kasy mógłbyś na nie przeznaczyc?

Z racji,ze napisałeś,ze nie będziesz podkrecac myślę,ze wystarczy Ci

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=33751 :)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo

 

http://img35.imageshack.us/img35/2035/2xu.JPG

 

 

Zestawik zmodyfikowany. Dzięki temu możliwe było zmieścić zarówno cooler jak i radeona R9 280 (czyli półka gtx 770). Procesor może wydawać się gorszy, ale zastosowana płyta główna pozwala podkręcić go do ok 4GHz (czyli dokładnie do tego samogo poziomu co 3470 na proponowanej wyżej G43.) Po tym zabiegu nie będzie między nimi różnicy- to sa te same procki, różnią się tylko taktowaniem. Dobra porządna, cicha i sprawdzona zasiłka od EVGA

 

 

Jedna sprawa w komentarzu zamówienia wpisz

 

"Proszę o aktualizacje BIOSU w płycie głównej w celu obsługi procesorów Ivy Bridge" -usługa darmowa i bezproblemowa, ale konieczna.

 

Do tego wpisujesz:

 

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo

 

Zestawik zmodyfikowany. Dzięki temu możliwe było zmieścić zarówno cooler jak i radeona R9 280 (czyli półka gtx 770). Procesor może wydawać się gorszy, ale zastosowana płyta główna pozwala podkręcić go do ok 4GHz (czyli dokładnie do tego samogo poziomu co 3470 na proponowanej wyżej G43.) Po tym zabiegu nie będzie między nimi różnicy- to sa te same procki, różnią się tylko taktowaniem. Dobra porządna, cicha i sprawdzona zasiłka od EVGA

Też miałem zaproponować 280/gtx 770,ale zwróć uwagę,ze kolega chcę SSD :)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Fakt widziałem, zapomniałem skomentować :) Autor napisał że komp będzie służył do grania, właśnie dlatego proponuję radka 280. W grach dużej różnicy między "z ssd" a "bez ssd" nie będzie, a taki radek jednak wniesie dużo więcej. Do tego jak wymieni monitor na 1080p będzie jak znalazł. Oczywiście jak ten ssd jest niezbędny to tniemy na grafie a wkładamy ssd. Ja bym jednak poszedł w max wydajność. Dodatkowy dysk dokupić za miesiąc dwa czy pół roku nie problem, a bawić się w sprzedaż grafy i wymieniać na nową_ bez sensu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
"Proszę o aktualizacje BIOSU w płycie głównej w celu obsługi procesorów Ivy Bridge" -usługa darmowa i bezproblemowa, ale konieczna.

 

Obecnie esc.pl dodało informacje na temat tej płyty "Płyta posiada zaktualizowany BIOS i obsługuje procesory z serii IVY BRIDGE "

 

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

Zalman Z3 (b/z)

Crucial 8GB 1866MHz CL9 Ballistix Tactical

LG GH24NSB0 SATA (black)

Sapphire Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1020/6000)

Kingston V300 120GB (450/450 MB/s)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

 

3034 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Optymalny zestaw jeżeli chodzi o wydajność.

 

- mocny 4 rdzeniowy procesor http://pclab.pl/art53333-22.html

- bardzo mocna GPU w dobrej cenie z bardzo dobrym chłodzeniem - http://www.frazpc.pl/artykuly/924904-6/ewolucja-od-amd---asus-radeon-r9-280x-directcu-ii

- modularny zasilacz, co prawda przy Haswellu trzeba będzie prawdopodobnie wyłączyć stany C6 / C7 w BIOSE - nie będzie dostępne usypianie komputera.

- bardzo solidna obudowa jak na 139 zł - 3 wentylatory, regulator obrotów, pełne ofiltorwanie, USB 3.0

- przyzwoity SSD, jeżeli zależy Ci na odczycie to można V300 zmienić na M4 128GB 7mm (500/175MB/s) 

- płyta główna mimo tego że jest na H81 / mATX posiada wszelkie niezbędne złącza jak: komplet wyjść na audio 5.1, USB 3.0 jak złącze wewnętrzne, 2 x SATAII, 2 x SATA III, przy zakupie kości 8 GB DDR3 masz możliwość rozbudowy do 16 GB

 

Zestaw ten jest zdecydowanie wydajniejszy od Twojej propozycji a dodatkowo w niższej cenie. Jeżeli te 34 zł dopłaty nadal stanowią problem, daj znać.  

 

Ciche chłodzenie na procesor dokupisz sobie za miesiąc, dwa, trzy ... obudowa posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania mobo z obudowy, póki co spokojnie możesz działać na chłodzeniu boxowym. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up faktycznie zestawik bardzo ciekawy (i wydajny! :) ) chyba się zacznę przekonywać do 1155 :D

 

 

 

Obecnie esc.pl dodało informacje na temat tej płyty "Płyta posiada zaktualizowany BIOS i obsługuje procesory z serii IVY BRIDGE "

 

:ups:  :ups:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście bardzo cenie firme Kingston i jej produkty,ale jak miałbym wybór:

SSD Kingstona (na kontrolerze SandForce)

Dopłata do lepszej karty graficznej

Wybrałbym lepsze GPU,ze względu na niezbyt dobrą sławe tegoż kontrolera w SSDkach Kingstona.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

chyba się zacznę przekonywać do 1155

 

Do 1150 :D 

 

 

 

Dopłata do lepszej karty graficznej

 

Ale z czego dopłacić ? Autor chciał zestaw do 3000 zł z SSD, R9 280X wszedł już ostatecznie do tego zestawu

 

 

 

Wybrałbym lepsze GPU,ze względu na niezbyt dobrą sławe tegoż kontrolera w SSDkach Kingstona.

 

Chyba tutaj jest coś nie tak ? Gadałem z Liptonem o tym V300 i twierdzi on że spokojnie tego SSD można brać, kontroler daje radę. 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Ale z czego dopłacić ? Autor chciał zestaw do 3000 zł z SSD, R9 280X wszedł już ostatecznie do tego zestawu

 

Nie mowilem konkretnie o 280x,to była taka przenosnia :)

 

 

Chyba tutaj jest coś nie tak ? Gadałem z Liptonem o tym V300 i twierdzi on że spokojnie tego SSD można brać, kontroler daje radę. 

 

 Zdania jak widać są podzielone :)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SSD chciałbym na system i jakieś tam programy użytkowe, w ciągu tygodnia komputer używany byłby głównie do pracy biurowej/ programowania. Granie raczej bardziej weekendowe.

 

Obecnie pracuje na laptopie z wolnym dyskiem (sata1/5400). Nie wiem czy jest duża różnica między ssd a tradycyjnym dyskiem. Słyszałem różne głosy, że tego nie czuć, a inni pisali że "urywa d*pe"

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Gry

 

 

 

w ciągu tygodnia komputer używany byłby głównie do pracy biurowej/ programowania. Granie raczej bardziej weekendowe.

 

Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem FullHD only Ultra to spokojnie można zejść z GPU, nawet na R9 270X

 

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Zalman Z3 (b/z)

LG GH24NSB0 SATA (black)

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600)

 

2759 zł + kody wyżej 

 

Dociągając budżet możesz dopłacić do Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

 

http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/radeon-270x-wydajnosc-sumaryczna-1-597x473.png

 

Możesz też zainwestować w jakieś chłodzenie na procesor aby zestaw był cichy podczas pracy 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...