Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . Mam do was kilka bardziej teoretycznych pytam związane z ramem itp.

Ostatnio zakupiłem części do PC. w zestawie była płyta ASRck z77 extreme4 intel core 3570k 3,4Ghz  oraz Hyper Beast Kingston 2x 4gb 1600Mhz. itp itp cały komp.

 

Mianowicie odpalając CPU-Z zauważyłem ze ram rozłączy jakby swoją częstotliwość na 800Mhz x2. Dlaczego?

Po 2. mój procesor od czasu do czasu używa 1,6Ghz raz 3,5Ghz itp. dlaczego ? W grach fps nie rośnie powyżej 60fps. Czy to jest związane z jakimś oszczędzaniem energii ? Dlaczego np.u jakiegoś pro gamera widziałem jak ma 130 Fps. czyżby wył jakąś funkcję lub  czy jest nieoszczędny . Wiem że 60fps to bardzo płynne klatkowanie. I chce też się zapytać czy fps powyżej 60 jest opłacalny.

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie :)

Link to post
Share on other sites

Procesor w trybie bezczynnosci obniza taktowanie, kiedy jest obciazany podnosi je. Jesli chodzi o stale 60fps to moze w ustawieniach karty masz wlaczony V-sync.

 

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co z ramem ? i czy przy podkręcaniu procesora proces bezczynności zostanie wyłączony ?

 

ps. gdzie wyl V sync

 

-----

 

niby wyłączyłem synchronizację pionową w N-Vidia lecz mój monitor ma max 60Hz. Czy da się to zwiększyć czy  jednak się nie opłaca albo inwestować w nowy monitor ?

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites
W grach fps nie rośnie powyżej 60fps.

Masz włączony v-sync (synchronizacja pionowa), ogranicza ona liczbę klatek do częstotliwości odświeżania monitora, w twoim przypadku 60Hz, więc masz 60 klatek.

Powodem dla którego profesjonalni gracze jest to, że włączenie v-sync'a powoduje lekkie opóźnienie w wyświetlanym obrazie.

 

Na monitorze 60Hz i tak nie zobaczysz więcej klatek niż 60, więc różnicy nie będzie. Druga sprawą jest rodzaj gry, w którą grasz. W CS'ie dobrze jest mieć tyle klatek ile tickrate'u ma serwer na którym grasz, czyli w większości przypadków jeśli chodzi o dobre serwery to 128.

 

 

 

Czy to jest związane z jakimś oszczędzaniem energii ?

Tylko v-sync.

 

Mianowicie odpalając CPU-Z zauważyłem ze ram rozłączy jakby swoją częstotliwość na 800Mhz x2

Tak działa ram, sama nazwa na to wskazuje (Double Data Rate), także mnożysz razy dwa i masz wartość taktowania.

 

 

 

czy przy podkręcaniu procesora proces bezczynności zostanie wyłączony ?

Nie ma to ze sobą związku. W biosie masz opcje od oszczędzania energii jednak ich wyłączanie jest kompletnie bez sensu nawet przy OC. Wydajność się nie zwiększy, a procesor będzie pobierał więcej prądu, będzie bardziej się grzał... także nie ma żadnego powodu, aby to wyłączać.

 

 

ps. gdzie wyl V sync

W sterownikach karty graficznej. Znajdziesz bez problemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...