Skocz do zawartości

Planuję kupno monitora 27 cali


Recommended Posts

do nieco ponad 2 koła  2560×1440 i do tego Palit GeForce GTX 780 Super JetStream - 3072 MB DDR5 DP HDMI i właśnie zastanawiam się nad Dell U2713HM, Asus PB 278Q. Chodzi mi głównie o gry( nie gram w Fps w multi) chce to mieć już pod Wiedzmina 3. Poradzcie czy jest sens kupować taki akurat sprzęt może inne modele monitorów (ładne odwzorowanie kolorów i niski input lag) Przeczytałem i obejrzałem sporo materiałów na temat tych monitorów i ten Dell ma bardzo ładne kolory ale stosunkowo niską responsywność, za to Asus już lepiej wypada  .Acha no i to modele 60 Hz., no i też rozkmina 60 czy 120 Hz ?

 

nazwa tematu edytowana // drachenfeles

Link to post
Share on other sites

Bierz Della u2713hm, mam go już parę miesięcy i szczerze go polecam, kolory i rozdzielczość petarda, czasem responsywności się nie martw, we wcześniejszym monitorze miałem 4ms, ten dell ma 8ms a prawdę mówiąć nie widzę żadnej różnicy.

Najlepiej jak będziesz kupował w sklepie stacjonarym, koniecznie przetestuj przed zakupem w sklepie konkretny egzemplarz który chcesz kupić, ponieważ zdarzają się egzemplarze "skefione" ;)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

co dokładnie masz na myśli ?

 

tzw. back light bleeding - pojawiają się informacje w sieci, że w niektórych egzemplarzach jest to na tyle widoczne, że utrudnia normalne użytkowanie. szczególnie lewy dolny róg żółta przebitka. dodatkowo martwe piksele, i "hałas" podczas pracy. jak pisałem wyżej są to tylko informacje pojawiające się w sieci (głównie na forach angielskojęzycznych) dlatego zawsze lepiej sprawdzić naocznie na co się wykłada w końcu nie małe pieniądze ;)

 

ja miałem farta, bo mój ezgemplarz jest wolny od tych problemów, co do back light bleeding to były też wpisy że po dłuższym czasie użytkowania zmniejsza się albo wręcz znika.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja też chcę kupić monitor 27". Założyłem topic ale pisał tam tylko Drakenfeles. Polecił mi On model ZR2740w v2 ale to cholerstwo ciągnie 120W w przybliżeniu, za dużo dla mnie. Potrzebuję opinii innych użytkowników. Co byście mi polecili??? Budżet max. 2500 zł, przeznaczenie - gry FPS i Filmy.

Link to post
Share on other sites

Sam sie zastanawiam nad LG ale nad 27MA73D. Co myślicie?

Tak jak kolega w temacie napisał interesuje mnie również monitor 27cali IPS ale do 2000zi może być.
Dla mnie najważniejsze jest żeby był matowy lub chociaż nie świecił się jak lustro, np LG 27MT93S-PZ (taki monitor tylko z matową matrycą od razu biorę)!
Głównie będę pracował na monitorze - teks i rysunki techniczne ale też od czasu do czasu zagram w CoD'a czy coś takiego.
Ciekawi mnie bajer jakim jest 3D (tak jak czytałem niekórzy sobie to chwalą, a ja chciałbym mieć taką możliwość)
Nie potrzebuję tunera TV ale jak będzie to ok.

Ponieważ nie znalazłem monitora odpowiadającego moim kryteriom postanowiłem je troche zaniżyć:
3D no jak nie będzie to jakoś to przeżyje (choć marzyłem o tym od dłuższego czasu- wiem że może być lipa)
tuner TV zbędny jest.
rodzielczość FHD jest dla mnie odpowiednia- pracowałem u kolegi i jest spoko.

Reszta musi być: tzn. matowa matryca, 27cali, IPS (raczej, bo troche grafiki też będzie), matryca żeby za dużo nie smurzyła podczas grania i oglądania filmów:p

Idąc na kompromisy najlepszym wyborem chyba okazuje się:
LG 27" LED 27MA73D - bez 3D

rozważam też:
Dell 27" LED U2713HM - nie potrzebuje tak wysokiej rozdzielczości, nie wiem czy matryca matowa?
IIYAMA 27" LED Prolite XB2783HSU-B1 - nie wiem jak matryca AMVA sie sprawuje (czy nie bedzie za wolna)? ona chyba jest błyszcząca?
AOC D2769VH - ma 3D, w przystępnej cenie, matyca AH-IPS tylko nie wiem czy jest matowa? albo czy mocno odbija światło? pracuje dużo na czarnym tle.

Spotkał sie ktoś z tymi modelami?? Jakieś opinie, oceny, sugestie?? Ciekawi mnie ten AOC ale mało info o nim i dostępny z tego co sie orientowałem tylko w jednym sklepie internetowym.

Link to post
Share on other sites

Jeśli można to mogę polecić ci monitor AOC i2757Fm badz FH.

Ładne kolory(matryca IPS),czas reakcji w miarę ok (5ms Gray to Gray),HDCP,design oraz takie mniej ważne rzeczy jak na przykład wbudowane głośniki czy menu w języku polskim.

Co do wad to tak jak na ten monitor ilość portów jest bardzo mała :(

Jedynie 2x HDMI oraz VGA.

Natywna rozdzielczość 1920 x 1080.Mi to osobiście nie przeszkadza.

Edytowane przez Azarik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...