Skocz do zawartości

Nieporozumienia i kłótnie


Recommended Posts

Według mnie administracja sama powinna radzić sobie z takimi rzeczami, decydować kto jest kim, a jeżeli nie to powinni zrobić coś takiego:

stworzyć temat np. Czy xxyyzz ma stracić rangę ? Temat będzie trwał x dni i każdy użytkownik będzie mógł napisać 1 post. Post musiałby zawierać: tak/nie i dlaczego. Po zamknięciu postu będzie wiadomo co i jak.

W tym temacie zaczyna się robić kłótnia między użytkownikami.

Link to post
Share on other sites

gtxxor taki jest skutek działania razem, nie bawimy się w indywidualistów. Poza tym wydaje się, że jesteśmy tutaj sądzeni jako "ta zła administracja". Dlatego też ciągle mówimy, że decyzje podejmowane są wspólnie, ale ty nie chcesz tego zaakceptować, a moje prośby o propozycję zmiany omijasz.

Link to post
Share on other sites

@FFilkry

 

Niezbyt dobra opcja. To bardzo personalna sprawa i osoba skrytykowana przez pół forum mogłaby odejść na zawsze, podczas gdy degradacja to nie ban.

 

 

 

Biafra, stajecie za sobą murem choćby dach się walił

 

 

Starasz się poukładać sobie światopogląd wyrywając wygodne dla Twojej teorii fakty. Ja Ci mówię jak jest. I jeśli uważasz że nie potrafię być krytyczny względem innych moderatorów to tylko dobrze o mnie świadczy- załatwiam takie sprawy tam gdzie ich miejsce. A moją opinię o przeprowadzonej (pod moją nieobecność) akcji wyraziłem tutaj dość dobitnie. 

Link to post
Share on other sites

Już Ci opisałem dwa razy dlaczego wybory na moderatorów nie mają sensu. Niespecjalnie czegokolwiek się z Twojej strony obawiam i też mam tu ludzi którzy szanują moją wiedzę i doświadczenie. Zwyczajnie nie muszę o tym pisać w każdym poście jak robi to Xor aby każdego o tym przekonać. 

Link to post
Share on other sites
Obawiasz się czegoś przy takich wyborach ?

 

Że zostanie wybrany np. taki Salem, który jako swój argument podawał regulamin, w którym było wyraźnie napisane, że kody z HB są tylko dla końcowego odbiorcy.

 

faszyzm SV :rotfl: szczyt absurdu

 

Definicja faszyzmu na tym forum prawie nigdy nie jest definiowana, bo kończy się na wyśmiewaniu drugiej strony...

 

@FFilkry22

 

No i osoba A napisze, że nie chce załóżmy powszechnie lubianego Seeda i co będzie, jak Seeda nie odwołają? Seed przy najbliższym zderzeniu poglądów powie jeszcze więcej rzeczy, niż zwykle, osoba A dostanie za nic warna i poszkodowani będą tylko użytkownicy. A i tak nie ma najmniejszych przesłanek, aby większość miała rację i wybrała dobrą moderację.

 

 

Tradycja, zieloni się głaszczą :)

+

mam tu ludzi

 

:->

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
No i osoba A napisze, że nie chce załóżmy powszechnie lubianego Seeda i co będzie, jak Seeda nie odwołają? Seed przy najbliższym zderzeniu poglądów powie jeszcze więcej rzeczy, niż zwykle, osoba A dostanie za nic warna i poszkodowani będą tylko użytkownicy. A i tak nie ma najmniejszych przesłanek, aby większość miała rację i wybrała dobrą moderację.  

 

Ale jeżeli osoba A nie chciała Seeda to musiałaby to jakoś uargumentować a nie "bo tak". Pod koniec administrator wszystko przejrzy i weźmie argumenty za i przeciw i sam zdecyduje. 

Edytowane przez FFilkry22
Link to post
Share on other sites

To w takim razie nic to głosowanie nie wniesie poza kłótnią pomiędzy użytkownikami po obu stronach barykady. Przy tym, co jest teraz, złość jest kierowana do tych, co zawinili lub zostali nieuczciwie ukarani, a tak, to złość się przeniesie również na użytkowników. Przestań się upierać przy tych ruchach demokratycznych, bo "nie mogę policzyć, ile razy lekko zwymiotowałem, gdy to czytałem" (+/- tak to ujął pewien niedojrzały czerwony).

 

@edit

Dokładny cytat: "Tutaj nie umiem już zliczyć ile razy zwymiotowałem sobie tak malutko do buzi czytając Twoje nędzne wypociny."

 

I wow, 15 użytkowników przegląda ten temat... to się nazywa popularność.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, mam prośbę aby każdy (nieobowiązkowo ale było milo) Expert czy ML którego dotyczy cala ta sytuacja podali jasno swoje oczekiwania, pomysły (z pominięciem słowa "SID" w zdaniu). Postów napisanych jest sporo, przyznaliśmy się do błędu a jedyne co czytam to ogólne niezadowolenie osób których (bezpośrednio) problem mało dotyczy.  

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie ma i nie będzie nigdy spokoju pomiędzy moderacją a ekspertami jeżeli w kółko jedni będą wytykać drugim. 

 

Kompletnie nie rozumiem wytykania moderatorom ich wiedzy,  nie rozumiem rozliczania moderatorów z ilości postów oraz z wnoszenia wartości merytorycznej. Co ma piernik do wiatraka ... moderator jest od moderacji i to jest jego główne zadanie.

 

Cała ta ranga ML nie pasuje mi jak cholera, ekspert przechodzi na moda, po czasie traci zaangażowanie i tym sposobem przestaje i moderować i udzielać rad na forum. Nie powinno być awansów z eksperta na moderatora, nie łączmy Tych dwóch obowiązków w jedno, nie opierajmy się na statystykach, nie opierajmy się na kłótniach które prowadzą inni, nie wpychajmy nosa do nie swoich spraw tylko dlatego że chcemy kogoś po kolesiowsku bronić. 

 

Cała ta akcja jest dla mnie po prostu czymś absurdalnym. Administracja oraz moderacja z jednej strony ma stu procentową rację z wywalaniem przyklejonych zadków do stołków, z drugiej strony w momencie kiedy forum bardzo dobrze prosperuje i co najważniejsze, normalny użytkownik zakładając tu konto jest w pełni zadowolony z rad jakie otrzymał, to akcja ta nie może zostać podpięta pod "zmiany na lepsze" w momencie kiedy to wywalamy mało aktywnego moderatora a w jego miejsce nie dajmy nikogo nowego. 

 

Dziwi mnie fakt publicznych tematów w tej sprawie, stawiają one rangistów forum w złym świetle i pokazują jaki bajzel panuje wewnątrz. Z jednej strony ktoś napisze "tak! pokażcie prawdę jak to jest" ... a z drugiej strony powiem tak:  "co Ci do tego, będziesz szczęśliwszy, podbudujesz sobie ego, nie będziesz mógł zasnąć wieczorem myśląc o forum ?"

 

Ludzie to jest forum, internet  a co nie którzy zachowują się jak dzieci w piaskownicy, on zabrał mi mojego resoraka to ja zabiorę mu hulajnogę. Naprawdę nie jesteście w stanie się dogadać indywidualnie, nie potraficie ugryźć się w język i przyznać racji komuś innemu, czy naprawdę nie potraficie zachowywać się jak dorośli ludzie tylko rzucacie raz w jedną raz w drugą stronę wymiocinami w akapitach ? Dalej walczycie na "osiedla", każdy z Was ma swoją bandę która wskoczy za Wami w ogień ?

 

Szkoda że nikt z Was, ( mówię tutaj o użytkowaniach bez rang wyróżniających się w tym temacie), nie napisał: "A wiecie co ? A mnie to nic nie obchodzi, to są Wasze wewnętrzne problemy i sami je sobie załatwiajcie" 

 

Moderacja przyznała się do błędu, pośpieszyła się z decyzją i mimo to dalej będą wieszane psy przed publiką ? Wyjaśnijcie sprawę pomiędzy sobą, znacie słowo kompromis ? 

 

Jak widzę wyżej propozycję  publicznych wyborów modów to ręce opadają, wygra ten kto będzie miał więcej kumpli na forum ... po co to w ogóle robić, moderator ma być lubiany czy ma pilnować porządku i ładu na forum, jak chcecie sobie pogadać o pierdołach w kółku wzajemnej adoracji to od tego są inne portale. 

 

Uważam że administracja nie musi się publicznie tłumaczyć dlaczego postępuje tak a nie inaczej, każdy poszkodowany będzie miał swoich wyznawców, każdy oprawca będzie miał swoich wielbicieli przez co podsycanie ognia nigdy się nie skończy. 

 

Uwierzcie mi że wiem co piszę, przechodziłem to już jeden raz. Prosiłbym moderatorów, poszkodowanych oraz administrację o wyjaśnienie sprawy w zamkniętym temacie i podanie do wiadomości tego co udało się ustalić przy akceptacji tego wszystkiego z każdej ze zainteresowanych stron, w innym przypadku temat ten przeleje się na całe forum, a tutaj ucierpi już normalny użytkownik zakładający konto który prosi o pomoc, który to będzie mówił o tym forum w dobrych albo w złych słowach dla swoich znajomych. Pamiętajcie że forum nie jest dla ekspertów, moderatorów  .... 

 

Wstrzymywałem się od głosu tak długo jak tylko mogłem, widząc kolejny temat, kolejne publiczne rzyganie, wymiociny, sprzeczki o wyciąganie historii to mnie po prostu zwaliło z nóg.

 

Nie popieram moderacji, nie popieram poszkodowanych, pewne osoby poleciały słusznie .... chodzi mi tylko o jedno, dogadajcie się między sobą i skończcie tą szopkę, przypomnę wszystkim Wam jeszcze kilka  zwrotów o których prawdopodobnie zapomnieliście:

 

- "sory kolego, faktycznie miałeś rację"

- "myliłem się"

- "skoro widzicie u mnie z tym problem, ok, popracuje nad tym"

- "mimo wszystko uważam Cię za spoko gościa" 

 

........ a nie tylko wymiociny i wymiociny. 

 

http://youtu.be/wv2DlEAG8ak

 

Jak widzicie, każdy ma inny dar ..... 

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwi mnie fakt publicznych tematów w tej sprawie

 

Ponieważ zostało nam zarzucone ukrywanie/kasowanie tematów czy postów, liczyliśmy na rozmowę na poziomie zainteresowanymi i rozwiązanie problemu.

 

 

 

Co do reszty Twojego postu, zgadzam się i bardzo dziękuje za szczera opinie.  

Link to post
Share on other sites

Pomysł na publiczne wybory na 2-3 moderatorów z ramienia użytkowników trafiony jak żaden inny, skoro nie trzeba się niczym wyróżniać - to niech to chociaż będą osoby ogólnie lubiane przez społeczność forum.

 

Akurat takie wybory byłyby zupełnie bezsensowne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której głos osoby będącej na forum od kilku dni liczy się tak samo, jak głos osoby będącej kilka lat.

Co do samego konfliktu. Takich starć nie unikniemy. Dopóki ludzie mają różne poglądy, konflikty będą miały miejsce. Jednak mam nadzieję, że w tym przypadku sprawdzi się zasada "Co cię nie zabije, to wzmocni" i będzie to dobra nauczka na przyszłość, z której kiedyś będziemy się śmiać. ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Akurat takie wybory byłyby zupełnie bezsensowne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której głos osoby będącej na forum od kilku liczy się tak samo, jak głos osoby będącej kilka lat.

Tą drogą myślenia, Sid powinien mieć zakaz moderacji postów 50% userów ;d

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...