Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Na początek chcę zaznaczyć, że jestem amatorem.
Mam dysk Seagate st3320820a, dysk jest już bardzo stary, leżał w szafie od czasu gdy padł razem z nim cały komputer, dopiero teraz postanowiłem go naprawić. Problem jest w tym, że po podłączeniu go do komputera, komputer się nie włącza. Poszukałem i znalazłem ze to wina jakiegoś tam bezpiecznika, więc elektronika do wymiany. Pierw odkręciłem elektronikę od HDD aby zobaczyć czy wgl. się da i jak to wygląda, okazało się to dziecinnie proste. Na allegro znalazłem taki sam dysk ale z bad sectorami i tu pojawia się moje pytanie;
"czy bad sectory to usterka tylko talerzy? czy też elektroniki?"   
Jeśli talerzy to raczej wymiana elektroniki w moim hdd, przywróci mu dawną świetność :D (tak mi się wydaje) 

Pozdrawiam,

P.S.
Mógłbym kupić nowy dysk ale na tym są prawdopodobnie skarby rodzinne ;)  
 

Link to post
Share on other sites

się nie zrozumieliśmy, komputer działa. jak napisałem dysk leży od czasu awarii dawnego komputera; wtedy serwis stwierdził ,że padł dysk i go wymienił a "zepsuty" hdd mi oddali, dopiero teraz postanowiłem go naprawić. Teraz mam zupełnie inny komputer który jest sprawny w 100% :) .


dysk naprawiony, kupiłem dysk z bad sectorami z sprawna elektroniką przełożyłem i śmiga naprawa bajecznie prosta,
i jeszcze taki mały ...

TIPP# dysk po wymianie mobo za pierwszym razem nie będzie działał, trzeba odczekać minute wyłączyć i uruchomić drugi raz aby firmware się zaczytał  

dzięki za pomoc  :P 

proszę o zamknięcie :zamykamy:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...