Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

A sprawa budzi niepotrzebne emocje, bo uaktywnia się uprzedzenie do islamistów

Ciekawy termin wymyślony przez media . Dżihadyści , islamiści ale NIE muzułmanie ( pewnie NIC nie maja wspólnego z islamem ) Idąc tą tezą księża -pedofile nie mają NIC wspólnego z chrześcijaństwem . Bo Chrystus mówił o nadstawieniu 2 policzka , a nie molestowaniu dzieci  :o  . Co do zajścia w Ełku , prokurator może jeszcze postawić zarzut udziału w bójce . Osoba , która bierze nóż do szamotaniny MUSI się liczyć z konsekwencjami . 

Edytowane przez Yokai
Link to post
Share on other sites
Kto nie ma nic wspólnego z islamem? Islamista? Wybacz, ale albo coś bredzisz albo jest jeszcze za wcześnie rano i ja się solidnie pogubiłem.

To była dygresja na temat zamachów terrorystycznych w Niemczech i Francji . Sprawcy byli chorzy psychiczne , albo nie mieli NIC wspólnego z islamem ( tłumaczenie tamtejszych mediów ) Przypomina mi kulisy ataku na Charlie Hebdo. Na naszym podwórku np incydent w Giżycku gdzie 1 policjantka i strażnik Miejski nie dali rady 3 pijanym oficerom . Wezwali posiłki ( 1 policjantka i 1 policjant ). Finał jest znany w mediach ,, pobici policjanci ,, . Stare porzekadło głosi albo znajdziesz kozła ofiarnego , albo sprawę trzeba wyciszyć . Oficjalna wersja jest , ze kobiety w policji , bardzo dobrze sobie radzą , więc sprawa rozeszła się po kościach . Oficerów przeniesiono do rezerwy kadrowej . Za kilka miesięcy NIKT nie będzie o tym pamiętał . Współczesne media , są propagandą określonych opcji politycznych , używając manipulacji . 

EDIT info z wp.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku. ( bardziej pasuje  Rzecznik Praw Cudzoziemców ) .

Edytowane przez Yokai
Link to post
Share on other sites

Jak było - nie dowiemy się. Jak pisze user wyżej słusznie zresztą , media i ludzie przesiąknięci chorą poprawnością już o to zadbają.

 

Co do uprzedzeń. Pisałem już wywód w offtopie na ten temat.

 

Najbardziej prawdopodobna jak na moje oko wersja, podobno nawet podana przez samego Tunezyjczyka:

Wchodzi dwóch młodych, jeden zabiera Colę i wychodzi bez płacenia (niektóre źródła mówią o tym ze powiedział ze drugi zapłaci, inne o tym ze rzucił pare niewybrednych słów i uciekł). Tamci wylecieli za nim z nożem kuchennym i w wyniku szamotaniny i zdenerwowania Tunezyjczyk pakuje mu nóż. Drugi w bliskim temu czasie wrzuca do środka lub w pobliże kebaba petardę. Obcokrajowcy wracają i zamykają się w lokalu. Przyjeżdża Policja , na początku udaja ze nie wiedzą o co chodzi, po jakims czasie zaczynaja śpiewać.

 

Tak tez przedstawia to prokuratura. Mainstreamowe media skupiają się na zamieszkach.

 

Bardzo sie niepokoje czytając pewne głosy szczególnie w OT, usprawiedliwiające zabójstwo.

Chłopak nie był bez winy (to ze był karany , jeśli był nie ma nic do rzeczy) ale należało mu się co najwyżej limo pod okiem. Jeśli obcokrajowcy czuliby się serio zagrożeni to ulotnili by się w bezpieczne miejsce i zadzwonili na Policję.

Link to post
Share on other sites

Jako założyciel fanpejdża, którego celem jest ukazywanie negatywnego oddziaływania fanatycznych katolików na polskie ustawodawstwo, w miarę regularnie przeglądam Frondę i inne tego typu serwisy. Tekstów Terlikowskiego, w których pisze o nadchodzącym kalifacie i muzułmanach, którzy w jego mniemaniu prawie zjadają chrześcijańskie dzieci, pojawiało się w ciągu ostatnich lat dość dużo. Google nie gryzie.

 

 

 

a nie doceniasz do czego doprowadzili sami muzułmanie.

 

Słowo "muzułmanin" nie jest wymienne ze zwrotem "islamski terrorysta". Tak samo, jak słowo "katolik" nie jest wymienne ze zwrotem "fan Radia Maryja".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

oj grubo pojechałeś stawiając w jednej kategorii "islamskich terrorystów" i "fanów Radia Maryja".

Google nie gryzie, ale  mimo wszystko przerzucasz na swego rozmówcę szukania dowodu na poparcie własnych słów.

Poza tym tak to muzułmanie się przyczynili - nie oczyszczając się  i chroniąc terrorystów/ ukrywając ich.

To samo dotyczy się KK który tuszował swoje przewinienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No fakt, chłop który przyjechał do Polski i prowadzi legalny biznes, płaci podatki i ciężko pracuje na swoje pieniądze rzeczywiście "doprowadził" do tego, żeby go puścić z dymem. Na tej samej zasadzie każdy turysta z Polski jadący do Turcji powinien mieć ucinaną głowę, za to do czego doprowadziliśmy pod Wiedniem w 1683. Najsmutniejsze jest to, że gdyby teraz wszyscy przyjezdni z krajów arabskich, zorganizowali manifestację, to byloby to równoznaczne z wojną i atakiem państwa islamskiego.

 

Nie wspieram terroryzmu, nie popieram i usprawiedliwiam ich działań, baa jestem przeciwnikiem "uchodźców" ekonomicznych którzy jadą tylko po social. Jestem również za asymilacją i respektowaniem lokalnego prawa i obyczajów przez emigrantów. Jednak godzenie właśnie w tych, którzy już to zrobili, którzy przyczyniają się do rozwoju kraju i to jeszcze z okrzykiem "wolnej Polski", czy antyislamskich haseł jest debilizmem i nigdy nie będę tego popierał. Jak emigranci rozwalili Paryż, bo ktoś zastrzelił jakiegoś małoletniego bandziora, to było wielkie oburzenie, jak Polacy powoli robią to samo to jest wsio cacy. Obłuda, zezwierzęcenie, chamstwo i kretynizm.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem również za asymilacją i respektowaniem lokalnego prawa i obyczajów przez emigrantów.

Większość z przyjezdnych w obecnym czasie nie ma najmniejszego zamiaru się z nami asymilować przecież.

To sprzeczne z ich kulturą i religią.

 

 

za to do czego doprowadziliśmy pod Wiedniem w 1683.

Właśnie dlatego i z powodu licznych wypraw krzyżowych podczas których chrześcijanie wyrżnęli po drodze wszystko co się ruszało, a czasem nawet nie pytali muzułmanin, żyd czy chrześcijanin...

Link to post
Share on other sites

@Nowaj całkowita zmiana tematu, eot

 

@dad

 

nie zauważyłem żeby ktokolwiek tutaj popierał ataki na muzułmanów. Jestem im przeciwny w 100%. Hasła "wolnej polski" i inne podobne to jest "plastikowy patriotyzm" sebixów i innych podobnych. Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem.

Nie porównywałbym jednak tego co było w Francji do tego co mamy w Polsce - nie ta skala.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

całkowita zmiana tematu

 

Nie bardzo. Piszesz o "oczyszczaniu" się muzułmanów, co dla mnie jest bzdurą, bo jest to środowisko, którego członkowie, jako największe ofiary islamskiego terroryzmu, nie ma zbyt dużych profitów w ukrywaniu terrorystów. Ilość radykałów jest spora, i wszystkich należałoby pozamykać, ale na tle prawie 2 miliardów muzułmanów, czyli prawie 1/4 populacji planety, ich liczba to niewielki ułamek i ktoś, kto wrzuca wszystkich do jednego wora to skończony idiota.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie popieram podpalania, wiemierzania samosądów czy innej tego typu gownazerii.

 

Jednak nie da się nie zauważyć ze powoli cos takiego jak tu zaczyna się i u nas. Filmik pokazuje działanie pewnego mechanizmu (tytuł mi się nie podoba).

 

 

 

Jeśli chodzi o sam Islam powiedziałem coś 2 strony wcześniej. Nie mam zamiaru w tej kwestii Nowajowac.(Choć skala i problem nieporównywalnie wręcz większy).

 

@UP,

Niewielki ułamek? Bzdura. Chyba że rozumiemy co innego pod pojęciem radykał.

Link to post
Share on other sites

Napisałem tylko ze filmik pokazuje pewien mechanizm :D

 

"Uderz w stół..."

 

 

Powiedz mi tylko pomijając na chwile autora, gościa który trzyma mikrofon, UYT, Wydzial Znawców. Po samym filmiku (samym filmiku) można mieć Twoim zdaniem przypuszczenia ze to radykałowie czy nie? Tylko tyle. Więcej wrzucał nie będę. Chce tylko wiedzieć czy rozumujemy podobnie te pojęcia ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak nie da się nie zauważyć ze powoli cos takiego jak tu zaczyna się i u nas.

 

Zaczyna, własnie przez debili atakujących bogu ducha winnych ludzi.  I własnie przez takich debili może dojść do ataków jak we Francji czy w Niemczech. 

 

 

 

Większość z przyjezdnych w obecnym czasie nie ma najmniejszego zamiaru się z nami asymilować przecież.

 

Polska jest tak bardzo nieatrakcyjnym i nieprzyjaznym krajem dla emigrantów innego koloru niż śnieżnobiały i innego wyznania niż prawdziwy katolik, że ci którzy tutaj zostają raczej nie mają wyjścia niż się jednak zasymilować. Zresztą jak widać większość z nich albo prowadzi własne interesy, albo pracuje u innych. To, że się trzymają razem raczej o niczym nie świadczy vide polonia w US

 

 

 

Chyba że rozumiemy co innego pod pojęciem radykał.

Jest tylko 1 definicja tego słowa, ta przedstawiona przez Słownik Języka Polskiego 

Link to post
Share on other sites

post mi zjadło więc w skrócie:

 

W Europie terroryści są ukrywani - sporo materiałów jak reaguje miejscowa ludność jak przyjeżdża policja i chce kogoś aresztować.

To że muzułmanie są ofiarami ekstremistów tutaj w Europie niczego nie zmienia.

Uważam, ze powinni się oczyścić - myślisz, że ludność nie wie kto jest ekstremistą i jest groźny? Według. mnie wiedzą, tylko na takie oczyszczenie nie ma nikt ochoty i tyle


Zaczyna, własnie przez debili atakujących bogu ducha winnych ludzi.  I własnie przez takich debili może dojść do ataków jak we Francji czy w Niemczech. 

 

Polska jest tak bardzo nieatrakcyjnym i nieprzyjaznym krajem dla emigrantów innego koloru niż śnieżnobiały i innego wyznania niż prawdziwy katolik,

No np. debili uciekających od wojny itp. i tylko przypadkiem molestujących/ atakujących kobiety rok temu w Kolonii czy w tym roku w Hamburgu.

Skoro polska jest tak nieatrakcyjnym dla przybyszów o odmiennym wyznaniu i kolorze skóry krajem dlaczego mamy tak dużo Chińczyków czy Wietnamczyków? Są u nas od lat i żadnych problemów chyba nie było.

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites
Właśnie dlatego i z powodu licznych wypraw krzyżowych podczas których chrześcijanie wyrżnęli po drodze wszystko co się ruszało, a czasem nawet nie pytali muzułmanin, żyd czy chrześcijanin...

 

Wyprawy krzyżowe były skutkiem wielokrotnych najazdów Persów i między innymi Turków seldżuckich na Europę, chrześcijanie odpowiedzieli wtedy ogniem na ogień. Ba, agresywna ekspansja krajów muzułmańskich to właśnie jeden z głównych powodów. Dolicz do tego zajęcie ziemi świętej w VII wieku (drugi główny, imo) + inne powody polityczne/gospodarcze (mniej istotne dla ogółu) i masz już odpowiedź dlaczego krucjaty były rzeczywistością. Ja tylko chciałem niejasność wytłumaczyć. :)

 

e// To, że krucjaty to jedno z najbardziej 'zaszczytnych' dokonań chrześcijan w masowych mordach ludności pozwolę sobie pominąć. ;)

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...