Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Korwin, Kukiz, Wilk każdy z nich nie jest doskonały ale może warto na jednego z nich oddać swój głos bo chcą coś zmienić. Np ja nie zgadzam się w 100% z Panem Korwinem czy też Kukizem ale co najmniej 60% ich poglądów uważam za słuszne. Moim zdaniem lepiej czynie głosując na takich ludzi niż powiedzieć sobie, że to oderwani od rzeczywistości idioci i nie głosować wcale. 

 

 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo większość Polaków ciągle żyje w komunistycznym przekonaniu, że i tak wszystko będzie do du*y, i tak wygrają ci sami ludzie, to po co w ogóle pójdę na wybory albo będę głosować na kogoś innego i robić sobie nadzieję, że będzie lepiej.

 

Takie przekonanie faktycznie funkcjonuje w społeczeństwie tylko czemu ono ma być komunistyczne? Akurat za PRL, wielu to powie, ludzie mieli przekonanie, że swoją robotą, każdy jeden z pracujących, budują szczęśliwą przyszłość i dobrobyt państwa. W PZPR to przekonanie aż rozsadzało gabinety ; - ) Dzisiaj tego nie ma. Dzisiaj nasze władza nie ma nic wspólnego z komunizmem, nawet Miller z SLD, były partyjniak, sprzedał się CIA i otworzył centrum leczenia podduszaniem i podtapianiem w Klewkach. Urban się śmieje z komunizmu, sposób myślenia i politykę Putina nazywa mentalną skamieliną, która jak najszybciej powinna odejść do lamusa. Komunizm to daleka przeszłość, której już nie ma. Niech Polska przestanie głupa palić i szukać kozła ofiarnego swojej niemocy w postaci przeszłości komunistycznej tylko niech zajmie się budowaniem dobrobytu i patrzeniem w przyszłość.

 

Co do kandydatów.... ja przekonania do jakiegoś z nich nie mam. Komorowski zacementuje obecny stan i zmian praktycznie nie będzie, to typowy prezydent, który uważa, że wszycho jest super (nawet jak komornik wjeżdża na działkę i za długi naszego sąsiada zabiera nam ciągnik) i będzie głaskał wszystkich dookoła żeby utrzymać się przy władzy.... można powiedzieć - gwarant braku zmian. Poza tym na mój gust za bardzo uległy wobec USA, a komunałów, którymi sypie jak z rękawa już nie da się słuchać.

 

Duda? Duda jest tym czym Ogórek .... padawanem swojego miastrza (Kaczyński/Miller)

 

Jarubas... nie mam kompletnie zaufania do całego PSL, a najmniej do Piechocińskiego.

 

Jest jeszcze Ania Grodzka... co robimy? Mogłaby uwieść Putina i obniżyć nam ceny gazu.

 

Jak znajdzie się fajny kandydat to z chęcią popędzę zagłosować.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem jednego. Czemu bierzesz pod uwagę tych kandydatów, którzy nic nie zmienią. Osoby, które wymieniłeś lansują media wszyscy chyba wiemy dlaczego. Warto przyjrzeć się innym kandydatom. Rozumiem, że twój kandydat musi być idealny czyli jak pojawi się jakaś skaza ty automatycznie nie idziesz na wybory. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napiszę jeszcze swój dzisiejszy bÓl. Otóż dzisiaj oglądałem program chyba ,,świat się kręci'' i  co najdziwniejsze był tam Pan  Kukiz z Panem Korwinem, wszystko ładnie pięknie lecz wkurzały mnie te stwierdzenia: Macie Panowie niskie poparcie, wiadomo że i tak nie wygracie itp. Jak można mieć tak płytką telewizję publiczną ja się pytam?! Takich zachowań wobec innych kandydatów nie zauważyłem. I w dodatku te wchodzenie o ten stosunek do kobiet... Przecież to już się stało tak nudne, że się rzygać chce! :P 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zdjęli z anteny i zawiesili wiceszefa polsat news. Cenzura, a nie normalka. Poza tym jaki ma być program... "Skandaliści"? Pewni ci co podjęli te decyzje wcześniej wznosili głosy w obronie Charlie Hebdo. A jakie jest CH jak nie ultra kontrowersyjne. Urban przebrany za biskupa i palący papierosa kogoś rozwścieczył.

Link to post
Share on other sites

p. Zawisza w tym programie miał chyba kołek w tyłku, a Urban jest bardzo inteligentny to raz, dwa pozbawiony moralności i generalnie jest naczelnym trollem III RP, a o Korwinie nawet w swojej książce pisze z lekką dozą sympatii.

Poza tym, gdzie p. Ogórek pasuje do SLD? Z tego co do tej pory powiedziała (co prawda za wiele tego nie było) to ona z SLD za wiele wspólnego nie ma. Poza tym, co to za p. prezydent, z którą każdy chciałby się kochać :P

W społeczeństwie nastroje są wrogo nastawione do obecnego syfu i widzę w terenie, że poparcie dla Korwina to obecnie top3 wśród kandydatów na prezydenta. Co do drugiej tury, to zależy jak bardzo media zdyskredytują p. Dudę. Jak im się uda tak bardzo zdyskredytować, że ludzie przestaną go popierać, bo Bronek dalej będzie prezydentem. Dalej Polska będzie miała tak słabego prezydenta, który jest mało inteligentny, bierny, podpisuje wszystko jak leci, żadnych inicjatyw nie wykazuje, nie wetuje żadnej ustawy, po prostu nie robi kompletnie nic, poza ośmieszaniem Polski w oczach świata.


Poza tym:
Cookies może być czarnym koniem tych wyborów.11070825_342625419273049_597825655636052

Link to post
Share on other sites

Socjalizm jak socjalizm, jako idea jest bardzo utopijna i w zasadzie nierealna do urzeczywistnienia, bo zawsze się znajdą ludzie którzy będą żerować na tym. Co innego natomiast rozbuchana do granic możliwości kradzież publicznych pieniędzy. Niestety ci zdrajcy wychodzą z założenia, że co wszystkich to niczyje i już nawet nie skubią, a wyrywają pełnymi garściami publiczne dobra... Niestety jedyną drogą do zakończenia tego procederu jest przeniesienie firm państwowych w ręce prywatne, bo nikt nie pozwoli siebie okradać. Jeden z problemów polega na tym, by trafiło to za uczciwe pieniądze we właściwe ręce, a nie tak jak było na przełomie lat 80/90, gdzie rozgrabiono majątek państwowy pomiędzy członków układu...

Link to post
Share on other sites

Nowy socjal.

http://praca.interia.pl/news-nowe-swiadczenie-dla-rodzicow-1-tys-zl-miesiecznie-przez-rok,nId,1700258

Zapowiada sie nowa fala porodow u menelstwa. Tysiak miesiecznie przez rok, beda sie mnozyc jak kroliki. Dziecko rocznie i zyc nie umierac.

Wpierw wprowadzili becikowe, a teraz to. Brawo Ewa Kopacz, brawo Platforma Obywatelska, partia ktora stoi przodem do menelstwa. 

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Nagłówek faktycznie jest głupkowaty. Ale które media nie mają głupkowato-kontrowersyjnych nagłówków dzisiaj. Wczoraj przy okazji Tunezji natknąłem się na sformułowanie.... "jeśli pogłoski o śmierci 7 naszych rodaków okażą się prawdą to będzie to największy od czasów WTC atak na polaków".... WTF!? Nie sądziłem, że WTC to był atak na polaków, a terroryści celowali w piętra z naszymi.

Link to post
Share on other sites

I jakimś kosmicznym cudem najwięcej zyskał na tym rząd USA a nie fundamentaliści islamscy :) Ehh... Ci "terroryści"... ofermy z nich chyba ale najprawdopodobniej było im wszystko jedno kto umrze byle by było spektakularnie, z rozmachem, żeby poruszyło opinie publiczną i był rozgłos.

Link to post
Share on other sites

I jakimś kosmicznym cudem najwięcej zyskał na tym rząd USA a nie fundamentaliści islamscy :) Ehh... Ci "terroryści"... ofermy z nich chyba ale najprawdopodobniej było im wszystko jedno kto umrze byle by było spektakularnie, z rozmachem, żeby poruszyło opinie publiczną i był rozgłos.

 

Może troszkę się rozwinąć?

Link to post
Share on other sites
Może troszkę się rozwinąć?

Ok.

 

Mamy 2001r. Zimna wojna się skończyła. USA nie ma wroga, bo ten się rozleciał. A wróg reżimowi każdemu się przydaje. Czemu? Zastraszone społeczeństwo się boi tego wroga. Łatwiej nim manipulować. Łatwiej zaostrzyć prawo. Łatwiej poddać je większej kontroli. Tak robiły wszystkie totalitaryzmy. Np W III Rzeszy wrogiem był chciwy Żyd i wbijający nóż w plecy komunista.

 

Same ataki były na dużą skalę. Zadziwiająco dużą. Do tego skoordynowane. I przeprowadzone przez jakiś terrorystów z pustyni. Atak był spektakularny. Poruszający. Nie da się wobec tego przejść obojętnie. Sam widziałem na żywo jak się druga wieża zawala. Emocje były duże. Od tamtej chwili wypowiedziano tzw. "wojnę z terroryzmem". Zaraz potem inwazja na Afganistan. Potem na Irak. O ile w Afganistanie wylęgarnia fundamentalistów była duża to reżim Saddama fundamentalistów nie wspierał (swoją drogą USA w latach 80. wspierała tego pana a potem miało do niego jakieś wonty). Od II wojny światowej wojowanie napędza przemysł w USA. To chyba dla nich dobry biznes. Są jednym z największych lub największym sprzedawcą broni na świecie. Armia iracka przecież teraz wyposażona jest w sprzęt amerykański. A po zakończeniu okupacji Iraku taki już tam się bajzel zrobił, że sam Irak stał sie wylęgarnią fundametalistów i mamy teraz problem ISIS. A więc walczyć i bombardować można dalej sprzętem wyprodukowanym w USA. Do tego społeczeństwo amerykańskie poddane zostało większej kontroli właśnie dlatego aby przeciwdziałać nieprzewidywalnemu atakowi terrorystów na terenie kraju. Kontrole, podsłuchy itp. W końcu poczuło się zagrożone w każdym miejscu stanów. To rewelacyjna prowokacja. Takiej finezji Hitler by pozazdrościł. A kto tam zginął? Nie ważne dla tych co planowali atak. Ważne, że dużo zginęło i w sposób spektakularny, zauważalny, powodujący dyskomfort psychiczny i mieszkańców USA czy nawet świata zachodniej cywilizacji, która od 1991r. nie była niczym zagrożona, bo blok radziecki się rozpadł a tarć na linie Rosja-UE/USA wtedy nie było takich jak teraz.

 

Wg mnie za atakiem na WTC stoi rząd USA. USA ma z tego zysk. Fundamentaliści. Poza samym spektakularnym atakiem żadnego...

 

Oczywiście mogę się mylić. Nie twierdzę, że to prawda objawiona ale oficjalna wersja mi śmierdzi...

Edytowane przez kizi-mizi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...