Skocz do zawartości

Podstwka chłodząca MSI GE60 I 150zł


Recommended Posts

Hej.

Z racji tego, że w/w laptop grzeje się niemiłosiernie, jestem zmuszony kupić podkładkę chłodzącą.

Kwota, którą dysponuję to 150zł.

Nie są mi potrzebne żadne hub'y usb, podświetlenia - szukam czegoś, co poprawi komfort pracy z tym lapkiem.

Na co warto zwrócić uwagę w tym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

cocaine zrobiłem jak radziłeś, po wymianie pasty temp spadły o około 8*C. Z 85-86* na cpu do 78* i z 80 do 72-73* na grafie. Jednak nadal nie jestem zadowolony z tych temperatur.

Dodam, że użyta pasta to STG-2, a tempy sprawdzane po grze w Metro LL(1366x768) z max detalami bez filtrowania tekstur.

 

Można jeszcze jakoś obniżyć temperatury tego lapka?

I5-4200M i GT750M.

Link to post
Share on other sites

Obawiam sie że nie. Laptopy jak laptopy, małe i głośne chłodzenie. Trzeba sie pogodzić z takimi temperaturami, mój potrafi mieć blisko 100*C, ale jestem w stanie mu to wybaczyć zważywszy na wielkość rozpraszacza ciepła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mam 2 letniego lapka asusa g73sw co prawda z dwoma wiatrakami ale przed czyszczeniem układu chłodzenia i wymianie pasty na procku i grafie ,która miała pod obciażeniem 95C a teraz max65-70C.Kupiłem sobie NotePal U2 Plus, wentyle poleciały do pudełka od razu a w zamian dołożyłem wiatrak Silverstone AP181 i trzeba przyznac wieje i chłodzi ładnie,ale z zewnętrzyn zasilaniem po przerobieniu końcówek od zasilacza do anteny,bo jak dla mnie te wiatraki na 5v z usb to nic nie warte są,chyba że ma się ich kilka ale tego nie testowałem.Mam również ściagnietą klapkę dolną i tędy mi powietrze zasysa do środka obudowy na grafe i pośrednio na procka.Tak jak u mnie największy postęp to czyszczenie układu chlodzącego(czyszczenie pędzelkiem a nie przedmuchanie sprężonym powietrzem) i wymiana pasty ale mysłałem również nad zmianą wentyli na nowe bo te 2 letnie już swoje pochłodziły ale nadal daja redę.Co do podkładek to zawsze te kilka stopni zbiją temperaturę ale to wszytko na co max można liczyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...