Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

To jest płyta do kompa biurowego, z Celeron'em lub Pentium'em na pokładzie. Montowanie do niej i7 i GTX'a 970 to pomysł dość osobliwy, podobnie jak zakup tak mocnej karty do procka bez możliwości OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i na taką odpowiedź czekałem :D Na początku miałem dość ograniczony budżet stąd też dobrali mi tą płytkę. No dobra, to poproszę jakąś ładną płytkę pod procek z K - i7 4790k dokładniej ;) 

 

@Klikacz ok, to gitara :D nie zamierzam jak wszystko będzie ok, no to tak jak mówisz szkoda pasty :P

Link to post
Share on other sites

 

 

poproszę jakąś ładną płytkę pod procek z K - i7 4790k dokładniej

 

Budżet i wymagania to kwestie kluczowe (wygląd, dodatkowe bajery, ilość portów SATA, M2, wyświetlacz POST itd.) 

Link to post
Share on other sites

Mam problemy z napisaniem tego postu :o nie mam pojęcia co się dzieje, ale nie mogę go wysłać z linkami do płyt.


 


 


Napiszę modele, może chociaż tyle się uda. Znalazłem te z niebieskimi wstawkami:


 


MSI Z97 - G55. Wg mnie przepłacona - sli i tak nie robisz. Za to dobre chłodzenie sekcji zasilania i brak wyświetlacza kodów POST


 


ASRock Z97 Extreme 4 Jw + wyświetlacz kodów post :D


 


MSI Z97 - G43. OC umożliwi, niebieska jest, wyświetlacza kodów brak, sporo tańsza, ale nieco słabiej chłodzona sekcja zasilania.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Ta pierwsza i ostatnia ładnie się prezentują, ten Asrock za drogi chociaż też całkiem ładny :D Chyba wezmę tą z SLI, bo to nie wiadomo, może kaska dojdzie nagle i zakupię drugą (zawsze to przyszłościowo) :D A zasilacz (ten Corsair RM650) uciągnie karty w SLI przy OC proca?

 

 

Na mailu normalnie miałem linki w powiadomieniu o odpowiedzi Twojej, a tutaj coś widzę Ci nie poszło :D

Edytowane przez 19Szumi10
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie na papierze uciągnie. Ja tak dla pewności do SLI brałbym coś 750W. Nawet jeśli 650W zasiłka to uciągnie [ co jest bardzo prawdopodobne], to będzie dość mocno obciążona = wentylator chodzący na wysokich obrotach = hałas = nic zdrowego dla zasilacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

to będzie dość mocno obciążona

 

Bez przesady. Maksymalny pobór 2 kart, po OC, wyniesie około 400W, procek, po OC, zje około 120W - zostaje bardzo duży zapas, a trzeba brać pod uwagę to, że rzadko kiedy komp będzie w taki sposób katowany - raczej jedynie w benchmarkach. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No, ale to w przyszłości, jak będzie mnie stać na SLI to może i zasilacz wymienię :D Dzięki chłopaki za pomoc, teraz będziemy powoli kompletować, a macie jakąś propozycję co do karty? Na razie pochodzi na integrze z procka komp, ale jak przyjdzie wypłata to będę się przymierzał do tego GTX'a tylko się naczytałem o EVGA (bo kolorystycznie pasuje :D) - www.eteknix.com/evga-gtx-970-feature-manufacturing-defect/ :(

Link to post
Share on other sites

Bez przesady. Maksymalny pobór 2 kart, po OC, wyniesie około 400W

 

 

W sumie racja, kalkulowałem to z założeniem, że GTXy 9xx będą miały większy pobór mocy - moja wina.

 

 

 www.eteknix.com/evga-gtx-970-feature-manufacturing-defect/ :(

 

EVGA dobre karciochy robi, tylko odrobinkę droższe :D Co do tego problemu: nie wiem jak z tym jest. EVGA na pewno sobie z tym poradzi wypuszczając po czasie poprawione karty z nazwą rev 2.0 :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...