Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Za 2 tygodnie planuje sobie złożyć nowego kompa, mam wybranych większość rzeczy ale chciałbym się poradzić czy wszystko na pewno do siebie będzie pasowało i zadać pare pytań..

http://i.imgur.com/6OTw6Xh.png

 

Budżet to max 2950 zł i raczej nie mogę tego przekroczyć. W zestawie są cruciale 2x4gb, gdybym wziął 1 kość to zmieściłbym się w budżecie ale nie ma takiej 1 kości, więc co moglibyście mi polecić?

I jeszcze pytanie co do zasilacza, trafiłem na wiele opisów i jedne mówią że jest modularny, inne nie, na zdjęciach widzę że nie jest. Nadal warto go brać go do takiej obudowy skoro ponoć ma sztywne kable? Czy jednak wziąć np. Silentiumpc Deus M1 http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/ ,który widzę jest modularny. Co byłoby tu najlepszym wyborem?

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi mi o to, że chce wziąć 4gb ramu, bo nie zmieszczę się w tym 2950, a nie będę w stanie dołożyć i nie wiem co tu zrobić. Zostanę przy tym XFX, ale jaki ten ram? Myślę, że i tak już oszczędzam na wszystkim byle była taka karta i procek więc... xD

 

Z czasem kupię drugą kość, dokupie chłodzenie i SSD. O obudowie w przyszłości też można pomyśleć, ale raczej na razie starczy, no nie?

Edytowane przez Roccat
Link to post
Share on other sites

Ok, przemyślę ten ram, dzięki (; 

Co do obudowy masz na myśli tą http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073 tak? Czym ona się różni od Z3?

 

@edit

ah, ta jest tą tańszą wersją bez usb 3.0 na przodzie. Tak czy tak, czym ona się różni od Z3?

Edytowane przez Roccat
Link to post
Share on other sites

Więcej miejsca,regulator obrotów i wygląd,tak w skrócie :)

Osobiście dopłaciłbym trochę do wersji U3 (~230zł) posiada ona USB 3.0 i okno z pleksi zamiast siatki jak w wersji PLUS,przez która dostaje się sporo kurzu co skutkuję częstszym czyszczeniem kompa,ale jeśli nie jest to dla Ciebie problemem możesz pozostać przy wersji PLUS :)

Link to post
Share on other sites

Czytam testy internetowe i porównuję sobie 2 karty graficzne GTX 660 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=49323 oraz GTX 770 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=49971 obie karty wydają się dobrze radzić sobie z produkcjami typu Diablo 3 i nowszymi grami, czy jest w takim razie sens dopłacać do droższej ?

Link to post
Share on other sites

Więcej miejsca,regulator obrotów i wygląd,tak w skrócie :)

Osobiście dopłaciłbym trochę do wersji U3 (~230zł) posiada ona USB 3.0 i okno z pleksi zamiast siatki jak w wersji PLUS,przez która dostaje się sporo kurzu co skutkuję częstszym czyszczeniem kompa,ale jeśli nie jest to dla Ciebie problemem możesz pozostać przy wersji PLUS :)

Eh, to mi teraz w głowie namieszałeś ta obudową ;) chyba się skończy na tym, że będę pożyczał od kogoś te 50 zł do obudowy... xD

 

@edit

Przyglądam się tej obudowie i nie widzę tego regulatora obrotów, w którym on jest miejscu? Czy to jest taki przycisk jaki to występuje w Z3? 

Edytowane przez Roccat
Link to post
Share on other sites

Dam Ci kilka możliwości. Zalman Z3 Plus (okno, 4 wentylatory), Z9 U3 (okno, 3 wentylatory), Fractal Core 3000 (solidna, dobrze wykonana, przewiewna) i SPC M40 (dobrze ofiltrowana, hot swap dla HDD, duża rozbieżność w jakości, możesz trafić na słaby egzemplarz)

Link to post
Share on other sites

A warto polować na karty graficzne używki na allegro? Widzę, że ludzie sprzedają na licytacjach karty r9 280x jeszcze z gwarancją i to czasami nawet sporą ( powyżej 2 lat) warto próbować wyrwać taką kartę i na podstawie tego co się uda wychwycić złożyć zestaw, czy lepiej zainwestować w świeżutką? 

Link to post
Share on other sites

No i co z tego ? Skończcie te lamenty o GPU z koparek. Jeśli jest w korzystnej cenie z długą gwarancją to w czym problem ? Rzygać mi się chce jak widzę odradzanie kart z koparek przez osoby, które temat obok polecały leżaki 570-tki z gwarancją na 6 miesięcy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema. Od niedawna planuję kupno nowego komputera, przeglądam fora oraz portale o tematyce komputerowej. Mam kilka pytań.

1. Czy będzie warto dopłacać do Haswell Refresh?

2. Czy warto dopłacać do gtx 780 lub gtx 780ti w porównaniu do r9 290 i r9 290x?

3. Dysk ssd zamierzam kupić w późniejszym czasie. Czy dużo jest problemu z montażem/instalacją dysku do zestawu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...