Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Nie, wszystko będzie ok. Zestaw nie powinien pobierać więcej niż 300w, a zasilacz ma około 400W. Zasilacz o ile jest sprawny to da radę, ale trzeba pamiętać że to budżetowa jednostka i w przyszłości warto kupić coś lepszego elektrycznie, może coś na dc-dc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć! Zastanawiam się nad złożeniem nowego kompa, pieniądze odłożę może za 2-3 miesiące. Na razie nie chce zakładać nowego tematu, bo już wiem że idzie ukręcić coś fajnego w cenie do 4000-4500zł - pytanie do was czy myślicie, że w najbliższym czasie uda się złożyć coś na podzespołach AMD czy raczej nie pchać się w AMD? Czy na razie jedyny słuszny zestaw do gier to tylko Nvidia i Intel? Ostatnio widziałem, że Ryzen wyprzedził i5 w Watch Dogs 2 wydajnościowo, ciekawe czy to tylko odosobniony przypadek. Tak patrzę i głupieję, bo niby Vega już tuż za rogiem - ciekawe jak to będzie cenowo wyglądało. 

Edytowane przez ShAd0w
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, od niecałych 3 miesięcy posiadam takowy zestaw http://www.morele.net/inventory/info/NFtMcw/ + karta graficzna Power Color Raden RX480 Red Devil 8GB, której nie mogłem włożyć do koszyka, bo akurat na morele nie dostępna. Każdy produkt objęty jest gwarancją (chyba 3 letnią). Jeśli chciałbym to teraz sprzedać to dużo straciłbym porównując z kupnem? Około 3,5k wtedy za niego dałem, a stwierdziłem, że jednak lepszą opcją byłby laptop (lepiej późno niż później). Chciałbym się dowiedzieć po prostu ile mniej więcej bym za niego dostał obecnie.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Prosze o podpowiedz, dostalem oferte takiego zestawu - co sadzicie? Zestaw ma byc przeznaczony do edycji duzych zdjec w formacie .raw i dosc podstawowej obrobki wideo. Z gory dzieki za opinie.

Asus X99-e Intel 2011-3 Motherboard

ATX Chassis

USB Pin Header Multi Card Reader

Core i7 6800k Six Core 2011-3 @ 3.4ghz

Asus 1080Ti Turbo 11gb DDR5X 1582mhz

Be Quiet! 750w PSU 80+ Cert

Asus DVD/RW SATA Drive

Seagate 3.5 6tb SATA3 SkyHawk 256mb Cache

Kingston 480gb SATA3 SSDNow UV400 2.5 SSD

Antek H600 AIO Liquid Cooler 120mm

HyperX Fury Black 64GB Kit (4 x 16GB), DDR4, 2400MHz (PC4-19200), CL15, 1.2V, DIMM Memory

ASUS MG279Q 27" 2560 x 1440 100% SRGB Monitor

Cougar 600k Mechanical Keyboard

Cougar 500m High Performance Mouse

Windows 10 x64 Professonal

 

 

 

Ceny w funtach. Na pewno nie podoba mi sie tutaj monitor (chcialbym okolo 32").

Edytowane przez Wiscoo
Link to post
Share on other sites

Witam, szukałem na forum odpowiedzi na moje pytania, ale nie znalazłem. Chodzi mi o złożenie komputera ze wszystkimi podzespołami do 2000zł +/-. Jak najlepiej, żeby było do stosunku jakość/cena, więc celował bym najprawdopodobniej w FX-8350, jeżeli chodzi o procesor, jeżeli chodzi o kartę graficzną to chciałbym uzyskać jakąś pomoc. Głównie chodzi o granie w CS:GO, ale w inne nowości jak znajdę czas też chętnie bym pograł jak GTA V czy Skyrim na sterydach. Nie zajmuje się podkręceniem jakoś hardkorowo. Gram tylko i wyłącznie jak mam czas po pracy w tygodniu, więc tutaj jakiegoś chłodzenia nie wiadomo jakiego nie wymagam. Prosiłbym, żebyście udzielili odpowiedzi o konfiguracje waszą jakbyście składali ten komputer dla siebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak najlepiej, żeby było do stosunku jakość/cena, więc celował bym najprawdopodobniej w FX-8350

 

 

 

Prosiłbym, żebyście udzielili odpowiedzi o konfiguracje waszą jakbyście składali ten komputer dla siebie.

 

Nikt przy zdrowych zmysłach nie złożyłby dla siebie kompa na FX'ie, zwłaszcza, jeśli piszesz o CS:GO.

 

Jeśli nie trollujesz, a ciężko mi uwierzyć, że ktoś, kto pisze, że przeszukiwał forum wspomina o tym cepie, załóż temat w odpowiednim dziale, bo to nie jest miejsce od takich rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Witam, szukałem na forum odpowiedzi na moje pytania, ale nie znalazłem. Chodzi mi o złożenie komputera ze wszystkimi podzespołami do 2000zł +/-. 

 

Jest sporo tematów jeśli chodzi o komputery do kwoty 2000zł. Zerknij na to wideo: 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zerknij na to wideo: 

 

Może lepiej niech nie zerka, bo jeśli ktoś wciska gdziekolwiek taki PSU jak SPC Vero to jego wiarygodność jest raczej zerowa.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko: jaki polecacie zasilacz 450W. Miałem wybranego Cooler Mastera g450m, ale są problemy z dostępnością. 

Będzie zasilał zestaw i7 6700k, msi z170 M3, w przyszłości gtx 1060.

Dziękuję z góry za odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej, szybkie pytanie o upgrade kompa

Aktualnie:

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)

Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, 

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black 

Procesor Intel Core i5-4670K, 3.4GHz, 6MB, BOX (BX80646I54670K)

Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX 
 

Procesor podkręcony do 4.4Ghz. Komputer używany głównie do grania w fps (csgo, overwatch , pub, bf) @144Hz

 

Planowany upgrade to karta i dysk ssd:

-Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

-Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3

 

Czy taki upgrade jest opłacalny i czy podzespoły pasują  do mojego zestawu?

 
Edytowane przez DatMariano
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...