Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Wg mnie zmiana zestawu jest nieunikniona! Owszem w grach siedzacych na gpu dostaniesz kopa ale w nowych tytulach cpu polegnie z kretesem. Jak wykorzystasz nowe gpu w nowym zestawie to kup 1050ti z 4gb vramu. Pamietej ze karty z serii 10xx nie obsluguja sygnalu analogowego wiec potrzeba monitora z cyfrowym wejsciem sygnalu (dvi, dp, hdmi) lub aktywnego konwertera.

Wg mnie zmiana zestawu jest nieunikniona! Owszem w grach siedzacych na gpu dostaniesz kopa ale w nowych tytulach cpu polegnie z kretesem. Jak wykorzystasz nowe gpu w nowym zestawie to kup 1050ti z 4gb vramu. Pamietej ze karty z serii 10xx nie obsluguja sygnalu analogowego wiec potrzeba monitora z cyfrowym wejsciem sygnalu (dvi, dp, hdmi) lub aktywnego konwertera.

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę z wydajności takiej konfiguracji, ale obecnie nie da się w ogóle pograć w COD WWII ( brak vram, ok 7-10 fps ). Więc z tą myślą kombinuję aby Ojciec mógł choć pograć na low w FHD.

Jeśli 1050ti/RX580 poprawiło by znacząco temat to bylibyśmy zadowoleni.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Chciałbym tylko wiedzieć, czy ten zestaw wygląda dla was OK, w sensie czy wszystko będzie działać, czy płyta główna będzie pasować do procka oraz karty (nie znam się na tym). Generalnie mam zamiar sobie pograć w parę średnich tytułów i może trochę mmo.

 

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 600W (BN242)

Dysk Toshiba P300 - (HDWD120UZSVA)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 (128 Bit)

Płyta główna MSI B250M PRO-VDH

Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX

Obudowa SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

 

I tak, to że na tym zestawie Black Desert Online ma wyciągać 30+ fpsów mnie absolutnie zadowala.

Edytowane przez devici
Link to post
Share on other sites

Zestaw będzie działać ale jest dość mało aktualny na dzień dzisiejszy. Załóż lepiej normalnie temat w zestawach


 

 

Cześć,   Chciałem zasięgnąć Waszej opinii, czy w tej chwili warto wyrzucać 2,5 tysiąca na modernizacje zestawu (proc, płyta, grafa, ram). Mam i5 4600, gtx960 2gb 8gb ram ddr ale z tych wolniejszych.    Czy lepiej poczekać na kolejną generację.

 

Dla jednego będzie warto dla drugiego nie. Jakby nie patrzeć, sama wymiana GPU będzie tutaj dobrym rozwiąaniem 


 

 

Tak na szybko, żeby zdążyć przed świętami. Co myślicie? https://www.komputro...m700-k001-.html

 

Nieopłacalne 

Link to post
Share on other sites

Pod i3 8100 potrzebujesz płyty na Z370. Najtaniej co teraz można dostać to GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ czyli 200zł dopłaty do samej płyty. Wtedy tez kłania się szybszy RAM 8GB 3000MHz CL16 Play

Ten SMART SE430 nie ma certyfikatu 80+Bronze, szkoda że nie ma teraz XFX TS Core 450 w cenie 190zł bo lepsza jednostka z  5 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@@Duacik, GTX za blisko 1800zł z kiepskim chłodzeniem, lichy PSU, wolny SSD na TLC.

 

Pod jakie gry zestaw, jaki monitor?

 

 

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x MSI Z370-A PRO /intel Z370, LGA1151/1 x Asus GeForce GTX1060 Expedition OC 6GB DDR5 192bit (1809/8008)1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play

3645zł
 
MOBO z chłodzoną sekcją, szybszy RAM, GTX 1060 z wydajniejszym chłodzeniem, szybszy SSD na MLC z 5 letnią gwarancją, całość w lepiej wykonanym RG4T ze szklanym panelem wraz z kontrolerem wentylatorów, do tego stabilniejszy zasilacz na DC-DC z 5 letnią gwarancją.
Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuję jakiegoś stosunkowo taniego zestawu komputerowego. Głównie będzie on używany do pracy, jakichś starych niewymagających gier lub oglądania filmów i przeglądania internetu.

 

Chciałbym więc jak najlepszy procesor, 16GB RAM, dysk SSD (najlepiej z tych nowych, o ile są wyraźnie szybsze od tego co mam obecnie, czyli Plextora M5S, jeśli nie są wyraźnie lepsze i nie będzie odczuwalna różnica, to mogę pozostać przy tym co mam tymczasowo).

 

Karty graficznej może nie być wcale, wystarczy jakaś integra, o ile w prockach do komputerów stacjonarnych są ingery w Intelach? Bo nawet nie wiem szczerze mówiąc jak to wygląda. Najlepiej żeby to było jak najtańsze, bo naprawdę nie potrzebuję dobrej karty graficznej. Coś nieco wydajniejszego od mobilnej integry HD 4000 będzie idealne.

 

Reszta po prostu byle była i byle to wszystko ładnie ze sobą działało. Cena jak najmniejsza (powiedzmy że do 2 tyś z jakimś tanim monitorem). Da radę? Jeśli możecie, polećcie coś opartego o i3 lub i5, o ile w tej kwocie da się to zmieścić. Jeśli nie, można trochę nagiąć budżet.

Link to post
Share on other sites

Dysk ssd slaby na kosciach tlc i sa problemy j jego wydajnoscia po zapelnieniu ponad 50% jego pojemnosci.

Dysk zmien na np. Adata sp920 na mlc. Zasilacz ujdzie ale to budzetowka. Wydaje mi sie ze eksperci poleca w tej cenie cos lepszego a 450w wystarczy w zupelnosci. Ram wg mnie ok.

Dysk ssd slaby na kosciach tlc i sa problemy j jego wydajnoscia po zapelnieniu ponad 50% jego pojemnosci.

Dysk zmien na np. Adata sp920 na mlc. Zasilacz ujdzie ale to budzetowka. Wydaje mi sie ze eksperci poleca w tej cenie cos lepszego a 450w wystarczy w zupelnosci. Ram wg mnie ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dysk ssd slaby na kosciach tlc i sa problemy j jego wydajnoscia po zapelnieniu ponad 50% jego pojemnosci. Dysk zmien na np. Adata sp920 na mlc.
Dzięki, zmienię na ten zaproponowany. 

 

 

 

Zasilacz ujdzie ale to budzetowka. Wydaje mi sie ze eksperci poleca w tej cenie cos lepszego a 450w wystarczy w zupelnosci.
no to fajnie by było jak by jeszcze ktoś coś dodał do kwestii zasilacza i mogę zamawiać :)
Link to post
Share on other sites

Hej mam pytanie.

Przeprowadziłem sobie benchmark dla mojego kompa i rezultat trochę mnie zaskoczył (zwłaszcza dla pamięci ram - https://imgur.com/ZqpFWdj )

Co proponujecie kupić/zamienić? W tym momencie faktycznie w najnowszych grach odczuwam spadki FPSów (CS:GO, Divinity Original Sin 2, Wiedźmin itp.).

Sama zmiana RAMu pomoże czy może trzeba będzie zmienić coś jeszcze?

Z góry dzięki.

Edytowane przez zoolwiko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...