Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jaka firma składa teraz najtańsze przyzwoite zestawy? Komputer ma być dla mamy (internet, mail), stary jest jeszcze na Athlonie XP i już nie ma sensu go ulepszać, a nie chce mi się składać, tylko chcę kupić gotowy.(tylko pudełko, monitor, klawiatura itp. przechodzą ze starego kompa).

Przy okazji, czy na ten nowy komputer mogę przenieść Vistę OEM?

Link to post
Share on other sites

Nie mówiąc nic to ten komputer może zbyt długo nie poszaleć (zasilacz). Jednak nie wiem czy za 6 stówek uskłada coś lepszego.


Już nie wspomnę o tym, że w podlinkowanym przez Ciebie komputerze nie ma dysku twardego. Czytaj dobrze takie oferty, żebyś się nie przejechał.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, tak na szybko rzuciłem okiem, nie spodziewałem się nawet, że ktoś sprzedaje komputery bez twardziela... Czyli tak czy owak z tysiączka trzeba wyskoczyć. Dzięki za czujność! :)

 

W sumie muszę przemyśleć, czy nie da się zostawić budy, DVD i FDD ze starego kompa i kupić tylko płytę główną ze zintegrowaną grafiką + procek i dysk...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Za tysiaka coś na zintegrowanej grafice byś już złożył.

 

Czego mam szukać? Jaka jest najtańsza opcja płyta + proc BOX (nie chce mi się bawić w wybór wiatraka jeszcze)?

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

A jaki masz dysk? Sata/ata? 


Czy warto kupić tę kartę - http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-r9-290-4gb-ram-gddr5-i4634540755.html

Cena niska, do tego faktura VAT23%, pytałem ich i gwarancja liczona od lipca. 

Karta jest praktycznie nowa, wyjęta z pudełka i przetestowana w komputerze testowym w naszym sklepie - Gwarancja 24 ms.

 

 

No nie wiem co o tym myśleć. Skoro karta prawie nowa, to czemu sprzedają ją za takie śmieszne pieniądze? Niby jest gwarancja i możesz wszystko odeslać w terminie do 10 dni.

Link to post
Share on other sites

 

 

to czemu sprzedają ją za takie śmieszne pieniądze?

 

1000 zł to nie jest śmieszna cena za używaną, autorską R9 290. Przed premierą nowych GTX'ów kosztowały stówę więcej, ale w momencie, gdy za 1,2k zł można dostać 780-tkę, ceny automatycznie spadły.

 

Rzekłbym nawet, że nie jest to jakaś szczególna okazja.

 

BTW nie ma czegoś takiego jak "prawie nowa" ;) Jeśli towar nie jest fabrycznie zapakowany to nie jest nowy i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaki masz dysk? Sata/ata?

 

Dysk jest PATA, ale wylatuje (za mały, za wolny)... Muszę dzisiaj w domu sprawdzić, bo mam chyba jakiś dysk SATA I 40GB albo 80GB, którego nie chciało mi się sprzedawać, a spokojnie by wystarczył :).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Witam,

Zestawiam elementy do kompa i mam niewiadomą:czy do i5-4690K icoolera SilentiumPC Fortis 2 XE1226 będzie pasowała Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 (BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU)-wys: 35.60mm lub GoodRam DDR3 PLAY 8192MB PC1866 2 x 4GB BLUE CL9 (GY1866D364L9A/8GDC) -`wys:?mm, czy też konieczny będzie zakup Corsair Vengeance Low Profile? Czytałem na forach że to chłodzenie w niektórych kartach zasłania 1 slot ram'u...

Dzięki z góry za szybką pomoc

Link to post
Share on other sites

Witam chce zakupić taki zestaw:

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
Pamięć GoodRam 4GB PC3-10600 CL9

 

Pytanie czy warto dołożyć np. do Płyta główna MSI Z97 PC Mate lub Gigabyte GA-Z97P-D3 maksymalnie mogę przeznaczyć 300-330zł (chce zamknąć się w 2500zł). Z góry dziękuje za pomoc.

 

PS. Byłbym zapomniał najlepiej jakby była to płyta w formacie mATX :/

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Chcesz płytę w mATX a bierzesz B85 G43. W dodatku bierzesz tą płytę do procka z "k". 

 

mATX do OC:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87m-pro4-581494/

 

 

Musisz dorzucić 2 dychy. Nic innego sensownego nie znajdziemy na mATX (tym bardziej na z97)

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Czyli w takim razie czego szukamy i w jakim budżecie? :P

 

Płyta główna ze zintegrowaną graficzną i dźwiękową (sieciówki nie musi być) - do wszystkiego muszą być sterowniki pod Vistę, kontroler kompatybilny z SATA + PATA do DVD, procek BOX, RAM i to by było na tyle. Mam nadzieję, że zasilacz i buda spasują (Modecom Feel 307 - czarna - 400W).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...