Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Link od tej Gigabyte nie działa :P

 

Szybkie pytanie - szybka odpowiedź: ile chcesz przeznaczyć na płytę?

 

Osobiście: wziąłbym Gigabyte, skoro nie będziesz podkręcał wystarczy chipset B75. Z drugiej strony płyta od Asusa ma więcej gniazd SATA, ale myślę, że to dla Ciebie nie będzie miało znaczenia czy masz 5 gniazd SATA, czy 6.  Obydwie mają 4 sloty na ram, obydwie mają USB 3.0 na front. Bierz tą tańszą :P

Dziękuję,

Różnica w cenie niewielka, ale 30-40 zł pozostanie w kieszeni. Werdykt: Gigabyte ;)

Link to post
Share on other sites

Mam do was pytanie. Oddałem swojego Asusa R9 290 do sklepu, bo był jakiś lewy. Teraz najprawdopodobniej wyjdzie nowa seria GTX i zastanawiam się, czy zamówić znowu R9 290 czy poczekać na nowe GTXy. Chociaż przyznam, że chciałbym się zmieścić w 1600 zł a nVidia będzie pewnie droższa na starcie? Myślicie, że w dalszym ciągu najlepszym rozwiązaniem będzie R9 290?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio dużo się słyszy nowych generacjach sprzętów komputerowych (nowe procesory Intela, nowa generacja kart graficznych "zielonych" oraz pamięci DDR4). W związku z tym mam wątpliwości czy kupować zestaw komputerowy teraz czy poczekać, aż nowe generacje zdominują rynek podzespołów?

Link to post
Share on other sites

W związku z tym mam wątpliwości czy kupować zestaw komputerowy teraz czy poczekać, aż nowe generacje zdominują rynek podzespołów?

 

Jak wyżej. Zanim nowe sprzęty (gpu, ddr4 itd) osiągną ceny "osiągalne" a co za tym idzie obecne wyposażenie potanieje musi minąć jeszcze spooro czasu, zatem nie ma żadnych przeciwwskazań przy kupowaniu zestawu komputerowego teraz :P

Link to post
Share on other sites

Ze względu na dłuższy czas oczekiwania pastę kupię kiedy indziej, chyba się nic nie stanie ? ;D

Formata walnąć na starym komputerze tak? i Gotowy wtedy do przełożenia?

 

Którą obudowę wziąć? FD core 3300 czy corsair corbide 300r?

Edytowane przez Dofgus
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to bierz tą, która Ci się bardziej podoba. Podobna cena, podobne parametry techniczne. Na korzyść Fractala: więcej wentylatorów w standardzie  (góra i przód 140mm, tył 120mm) i można zamontować w nim więcej wentylatorów, Corsair daje tylko 2 (przód 140mm, tył 120mm). Na korzyść Corsaira z kolei zaś przemawia 

 

 

Tutaj masz linki do testów: 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/fractal-design-core-3000-usb-30-obudowa-cena-specyfikacja.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/corsair-carbide-200r-carbide-300r-z-oknem-i-graphite-600t-silver/strona/19044.html

Link to post
Share on other sites

No, ale chyba się zaraz znajdzie ;P

 

Trochę zostaje na lodzie związku z systemem operacyjnym. Znalazłem że można przez 90 dni testować w 8.1 enterprise. Tylko gdzie jest haczyk? Czy w niej są jakieś funkcje ograniczone? Język angielski jest tylko? Jeśli można będzie przez 90 dni testować bez ograniczeń to fqjnie, bo do tego czasu mam nadzieję że wyjdzie 9 i ją kupię wtedy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...