Skocz do zawartości

Asus Pq5d turbo a karty graficzne dwuprocesorowe


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Małe pytanko grzecznosciowe dla mojego przyjaciela który zastanawia sie czy na płycie głównej jak w tytule temtu może zamontowac sobie moją starą kartę HD 4870x2 wiem że płyta główna nie ma obsługi crossfire ani sli ale czy ma to jakies znaczenie przy jednej karcie dwuprocesorowej. Sam posiada gtxa 260 extreme+ od leadteka i jakby sie dało załozyć moja była karte do jego komputera bez utraty wydajności dwóch procesorów na niej było by miło.

 

Prosze o odpowiedzi za które z góry dziekuję.

Link to post
Share on other sites

wSpokojnie wejdzie, dlatego jest na 1 slot PCI-e żeby nie musiała wymagać CF, miałem kiedyś 4870 X2, też na jakimś p5q, chyba SE2, tylko jedyne z czym były problemy z tymi kartami to profil w sterownikach, ale już tego tak dobrze nie pamiętam, najlepiej weź tą kartę idź do kolegi, i sprawdź jak to śmiga, przecież możesz normalnie włożyć do slota i przetestować.

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

niby tak ale jego znajomy z serwisu komputerowego powiedział że jak włozy ta karte do siebie na płytę główna to bedzie mu działał tylko jeden z tych dwóch procesorów graficznych na płycie bez crossfire dlatego mnie ten temat zaciekawił

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

nie sądze, idź do kumpla i to sprawdź, bo mi się wydaje osobiście że dwuprocesorowy 4870 będzie działał normalnie nawet jak płyta nie ma obsługi CF


Wymagania systemowe kart graficznych ATI Radeon™ 4870 X2

  • Wymagany komputer z interfejsem PCI Express® i jednym wolnym gniazdem graficznym X16 na plycie glównej
  • Zalecany jest zasilacz o mocy 650 W lub wyzszej z jednym 2x3-wtykowym zlaczem zasilania PCIe® (1.000W przy 2x3-wtyki i dwa zlacza 2-4 wtyki dla technologii ATI CrossFireX™ w trybie podwójnym).
  • Zaleca sie stosowanie zasilaczy certyfikowanych. Lista certyfikowanych produktów jest dostepna na stronie http://ati.amd.com/certifiedPSU
  • Zaleca sie stosowac w certyfikowanych systemach o dobrym przeplywie powietrza i chlodzeniu. Lista certyfikowanych produktów jest dostepna na stronie http://sites.amd.com/us/game/products/certified/Pages/certified-cases.aspx
  • Co najmniej 1GB pamieci systemowej
  • Oprogramowanie instalacyjne wymaga napedu CD-ROM
  • Odtwarzanie plyt DVD wymaga napedu DVD
  • Odtwarzanie zawartosci Blu-ray™ wymaga napedu Blu-ray, a pelna rozdzielczosc 1080 p wymaga monitora HD
  • W przypadku systemu ATI CrossFireX™ wymagana jest druga karta graficzna ATI Radeon™ HD 4870, plyta glówna ATI CrossFireX Ready oraz jeden kabel ATI CrossFireX Bridge Interconnect na karte graficzna (w zestawie).

czyli w wypadku CF z 2x 4870 2x jest wymagany standard CF


4870 2x to zwykły kotlet, nie ma tu CF nic do rzeczy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty dwuprocesorowe to nie to samo co dwie takie same karty. Karty dwuprocesorowe powinny normalnie działać na każdej płycie głównej, bo mają w sobie zintegrowany chip który w skrócie mówiąc - zarządza kartami i zastępuje brakującą część chipsetu na płycie głównej, niezależnie od tego czy płyta ma certyfikat CF czy SLI.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...