Skocz do zawartości

IVY versus HASWELL


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

@up2 pamietaj, że porównujemy płyty główne, a nie rozmawiamy o mozliwościach rozbudowy płyty głownej np. o xonara. Co do faz zasilania ja widze różnicę odnośnie podkręcania procesora zatem z tymi 6 fazami bym był ostrożny. W teorii masz rację, ale w praktyce wychodzi nieraz inaczej. 12 faz to liczba może i lekko na wyrost, ale dzięki temu, że jest ich więcej, tranzystory pod radiatorami grzeją się punktowo nieco mniej, co może się przełożyć na dłuższy żywot płyty. A co do mostka to tez niższe tempatarury lepiej wpływaja na pracę niż wyższe.

Poza tym proszę cię przestań mi wlatywać z tekstami typu pajacowanie. Siedzę w hardware 15 lat więc to co pisze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wiekszość róznic jest tam opisywana więc po co mam sobie palce meczyć jak można zrobić kopiuj wklej? Poza tym nadal możemy sprawdzić czy laptop MSI CX 61 z i3 i GT 645m teraz GT 730 cierpi na throtting, który mi zarzuciłeś. Jestem nadal otwarty na sprawdzenie tego. Najlepiej możemy iść do x-koma, komputronika, sferisa itp itd. i to sprawdzić, bo myślę, że się pomyliłeś. Jestem gotów zarówno to sprawdzić u sprzedawców sprzętu jak i uzytkowników. A pamietaj, że najlepsza wiedza jest oparta na faktach. Jak z Tobą się nie zgadzam to zamykasz mi usta blokujac mnie, lub Twoi koledzy (co nie jest dobrą metodą na dialog, raczej na monolog, a najlepsze jest to jak ktoś coś dodaje od siebie jednoczesnie mnie blokując i uniemozliwiajac mi odpowiedzenie), a nie masz nawet chęci ruszyć się do sklepu i sprawdzić ten throtting, czy ma on miejsce w tych laptopach, czy nie i czy chłodzenie w tych laptopach od 1,5 roku się zmieniło i lepiej działa czy nie. Przecież nikt  Ci nie każe specjalnie kupować go bez powodu. Co do płyty głównej asrocka to też do końca prawdy nie znasz Z87 extreme4 ma możliwość 36 miesięcznej gwarancji i to nie czary to fakty. Są takie sklepy jak alsen, komputronik gdzie gwarancja na tą płytę wynosi 24-mce, ale skontaktuj się z jednym z dystrybutorów i partnerów asrocka firmą incom z Bielska Białej o ile się nie mylę i tam dowiesz się, że gwarancja na ta płytę wynosi aż 36-mcy. Podam nawet telefon abyś mógł to sobie sprawdzić 33-48-59-940 i inni uzytkownicy benchmarka. Także ja tą płytę bym kupił z 36-miesięczną gwarancją, a użytkownicy, którzy są nieuważni, kupią ją z gwarancją 24-mce. Stąd też wynikają w sklepach róznice odnośnie gwarancji na tą płytę główną.

 

Do autora ja bym wziął zasilacz ten EVGA jest w dobrej cenie, a ma wystarczająca moc do zasilenia Twojego zestawu. Jest też kompatybilny ze stanami C6 C7. Z deusem m1 też problemów nie miałem, choć nieraz tu zarzucają, że jest to mało solidna konstrukcja. Ja do tej pory spotkałem się tylko z dwoma zasilaczami padniętymi i tylko modelem g1 500W. Co do pozostałych dwóch Twoich propozycji to nie jestem pewien, czy są kompatybilne ze stanami C6 C7 zatem bym ich nie polecał. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Monitorek wporządku, możesz się też zastanowić nad takim w tej cenie http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_248&products_id=50604 ,ale załoz jeszcze temat w dziale z monitorami, tam eksperci mają pojęcie dobre o nich i na pewno dobrze ci doradzą.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze polecam Saturion.pl :)

Jeśli nie jest wyraźnie taniej w morele to lepiej kupić w innym polecanym wyżej sklepie. Warto również przeanalizować ceny poszczególnych części w różnych sklepach, bo często jest tak, że zestawy wychodzą podobnie, bo jedna rzecz w danym sklepie jest tańsza, ale już inna droższa. Jednak jak zamówi się części najtańsze z jednego sklepu i resztę z innego to niekiedy można zaoszczędzić sporo. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby opłacało się kupić wszystko w jednym sklepie.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Od siebie też mogę polecić Agito, zamawiałem ostatnio i sprzet był do odbioru 2 dni później. Tylko trzeba uważać na dostepność. Mi po złożeniu zamówienia przypomniało się, że jeszcze chłodzenie na procek by się przydało i przyszło po 5 dniach. A z tego co słyszałem to wysyłają zestaw jak jest skompletowany w 100% czyli jakbym w pierwotnym dodał chłodzenie to czekałbym niecierpliwie do wrzucenia chłodzenia w zestaw.

 

Co do dysku, nie lepiej caviar black? Tym bardziej, że stawiasz na jeden dysk tależowy, w przypadku dodania SSD pod system i aplikacje dużej różnicy by nie było, ale w przypadku jednego dysku może warto.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/67073-1tb-wd-caviar-blue-czy-black/

 

U siebie mam SSD + caviar black 1TB i przy zapisie go słychać, ale kopiowanie na niego to bajka, transfery rzędu 90 - 100 MB/s (windows pokazuje na początku nawet do 300 ale to tylko cache ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...