Skocz do zawartości

[Problem] Nagrywanie filmów na yt.


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu bawię się w tzw. "zagrajmerstwo". Od samego początku pojawił się problem czarnych pasów, które sporo ucinają. Początkowo to ignorowałem, bo dążyłem do uzyskania satysfakcjonującej jakości audio. Teraz czas na video.

 

Mam monitor Samsung SyncMaster 2023 NW. Próbowałem różnych trików z rozdzielczością, ale pasy jak były, tak są. Nagrywam Frapsem, montuję Camtasią 7. 

 

http://youtu.be/Tp-z7L6LN1o To jeden z moich filmów, tam widać skalę problemu. 

 

Liczę na waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

A to nie przypadkiem dlatego, że rozdzielczość twojego monitora ma proporcje 16:10, a filmiki na YT mają proporcje 16:9. Próbowałeś nagrywać w rozdzielczości 720p? Lub spróbować tego co napisał @up, bo sam wiem, że camtasia umie różne dziwne rzeczy robić.

Link to post
Share on other sites

Tak, to też jest problem, ale przy pomocy Sizer'a ustawiłem rozdzielczość gry na 1300 x 760 (Czyli 1280x720 + ramki), a pasy zostały. I problem w tym, że Adobe kosztuje (i to nie mało), a póki nie rozwinę skrzydeł nie ma sensu inwestować tak dużych pieniędzy w kanał.

 

PS. Dzięki za opinie, to również ważne. :)

Edytowane przez brutalcompany
Link to post
Share on other sites

Mówisz, że nagrywasz Frapsem... Spróbuj sobie programu Miillis Action!

W porównaniu do Frapsa niebo a ziemia. Co prawda jest płatny, ale myślę, że jest wart pieniędzy. Dostępny jest oczywiście trial.

Może być tak, że to wina Frapsa właśnie, sam z niego zadowolony nigdy nie byłem. Tak więc spróbu Actiona. Jeżeli chodzi jego apetyt na zasoby, to jego działanie jest prawie niezauważalne. A i pliki wideo które nim nagrasz będą znacznie mniejsze niż ich odpowiedniki nagrane Frapsem (ta sama rozdzielczość, ta sama jakość, ale plik waży duuuużo mniej).

Link to post
Share on other sites

Dobrze, dziękuję za rady, dzisiaj ściągnę triala i potestuję program i dam wam znać.

 

Dzięki za suba :)

 

Testowałem chwilę action ze zmianą rozdzielczości gry etc, ale pliki wciąż zapisują się złych rozmiarach (np. 1028x720).

 

Jeszcze jedno pytanie. 

 

Mój monitor (wg. niektórych stron) ma rozdzielczość 1680x1050, nie wiem czy to prawda, bo siępo prostu nie znam. W systemie zaś mam: http://i44.tinypic.com/ou1p3l.png

 

Powinienem zmienić rozdzielczość w systemie? Próbowałem już to robić, ale ikony są strasznie małe, a obraz niedopasowany do ekranu.

Edytowane przez brutalcompany
Link to post
Share on other sites

1. Rozdzielczość 1680x1050 jest największą rozdzielczością natywną dla twojego monitora, a więc nie powinien być źle dopasowany (może spróbuj nacisnąć "Auto" na monitorze), natomiast ikonki na pulpicie w win 7 można zwiększyć klikając na pulpicie PPM "Widok">i tam masz wielkość ikon. Pamiętaj też, że zwiększenie rozdzielczości zwiększa wymagania gier (więcej pikseli do renderowania) i rozmiar plików wideo (więcej pikseli do zapisu).
2. W tej rozdzielczości, która jest na zdjęciu na YT na pewno będą pasy, gdyż są to proporcje 4:3, a YT domyślnie obsługuje proporcje 16:9 (chociaż zapisuje pliki w takiej rozdzielczości, tak więc ludzie z monitorami 4:3 będą mieć wypełniony w całości tryb "Full screen", ale w tym okienku na YT będą pasy), rozdzielczości o proporcjach 16:9 znajdziesz między innymi tutaj lub po prostu zapisujesz na kartce rozdzielczość i skracasz.

3. Pliki w zapisują Ci się w rozdzielczości 1028x720, przy rozdzielczości monitora 1024x768? Jeśli tak to, grasz na pełnym ekranie?
4. Sam kiedyś pisałem do tych "dużych jutuberów" i teraz wiem, że w większości jest to strata czasu, gdyż ze wszystkich którym wysłałem wiadomość odpisał mi tylko Wonziu.

Link to post
Share on other sites

Zaraz się pobawię z dopasowywaniem, ale mam jeszcz pytanie do nagrywania. Jeśli zwiększę rozdzielczość, etc to faktycznie będę miał dalej 16:10, ale jest program sizer. Czy jest jakaś możliwość, by ustawić grę w odp. rozdzielczości by owych pasów się pozbyć?

 

PS. 

Jest tak, jak myślałem. Po zmianie rozdzielczości na 1680x1050 zostają mi czarne pasy na górze i dole ekranu, obraz jest jakby "obniżony" (ucina mi kawałek startu). Po auto adjustment nic się nie zmienia, a manualnie mogę przesunąć obraz tylko prawo-lewo, a góra-dół już nie. Ponadto Wszystko jest "mniejsze" i bardziej spłaszczone.

Edytowane przez brutalcompany
Link to post
Share on other sites

Co do pasów, to niektóre gry obsługują tryb okienkowy bez pasów (nie pamiętam jak się to nazywa, napiszę jak wrócę do domu) lub po prostu grać na fullscrennie.

Co do tej rozdzielczości natywnej, to może masz ustawione inne odświeżanie niż 60Hz (takie zaleca producent), można to zmienić w ustawieniach karty graficznej.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiesz, zmiana monitora to już jest kwestia ok. 700 zł, a tylu nie mam. Myślę, że gdyby ktoś pomógł mi z rozdzielczością problemu by nie było.

Przypomnę więc:

 

Monitor ma maks. rozdzielczość 1680x1050. Problem w tym, że jak zmieniam na właśnie tą rozdzielczość ucina mi dolny kawałek obrazu. Auto adjustment nie działa, manual też nie.

Link to post
Share on other sites

Np w twoim filmie z wormsów to nie wygląda źle i przyjemnie się ogląda.Więc spoko:)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Ewentualnie zwiana rozdzielczości w grze jak nie próbowałeś ale wtedy komfort grania może spaść a to chyba najważniejsze.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...