Skocz do zawartości

Wasze spotrzeżenia i uwagi na temat Poczty vs Kurier


Recommended Posts

Witajcie.
Pomijając fakt że może do tematu mało kto zajrzy lub okaże się całkiem bez sensu tematem to chciałbym poruszyć temat Poczta Polska vs Kurier.(masło maślane)
Ostatnio wzięło mnie na takie przemyślenia ponieważ dużo w ostatnim czasie zakupiłem produktów (kilka kurierem, kilka pocztą)
I osobiście uważam że poczta w ostatnich latach bardzo sie poprawiła.
Więc tak miesiąc temu czekałem ok. tydzień na paczkę którą przywiózł kurier (uprzedzając pytania, tydzień- wliczając zaksięgowanie wpłaty, wysłanie paczki, etc.)
Drugim razem zajęło im to 4 dni (Pobranie).
W ten pon. zamówiłem też pewne produkty dopiero dziś do mnie dotarły również kurierem (Puławy-Lublin)
Pomyślicie sobie to są firmy więc musi im to zająć trochę czasu jednak ja mam inne zdanie skoro są to duże sklepy/ firmy to kurier powinien być na zawołanie jak i produkt który ma być wysłany.
Jednak zamawiając coś z opcją kuriera zazwyczaj są to 3-4 dni. Przykład poczty- osoba prywatna wysyła mi rano paczkę z Gdańska i juz na drugi dzień jest w Lublinie.
Więc chyba jest to całkiem dobry czas.
Dodam również swój przykład paczkę wysłałem ok 14:00 i też na drugi dzień była w Łodzi.
Gdzie- kiedy zamówiłbym kuriera musiałbym czekać aż przyjedzie, zapłacić więcej.
A tak na pocztę możemy pójść w każdej chwili nie czekając na zamówionego kuriera.
W soboty też zdarzyło się że paczka z poczty dochodziła gdzie kurier kazał sobie liczyć za dowiezienie w sobotę lub odebranie z magazynu (20zł).
Na + dla poczty jest też to że gdy nie ma mnie w domu nie muszę czekać na drugi dzień lecz mogę pójść i taką paczkę odebrać tego samego dnia.
Wszystkie te sytuacje to paczki, listy POLECONE PRIORYTETOWE
Jednym słowem uważam że Poczta Polska jest na dobrej drodze, i moim skromnym zdaniem lepiej skorzystać z usług Poczty niżeli z Kuriera.
Granica między pocztą a kurierem powoli sie zaciera, co według mnie jest dobrą sytuacją.
Co do poczty to zazwyczaj jeśli zamawiałem coś po godzinach pracy poczty na drugi dzień była wysyłana lub jeśli rano zamówiłem przedmiot to i tego samego dnia był wysyłany.
Niestety w przypadku kuriera zajmowało to dłużej (od osoby prywatnej jak i od firmy)


Ale może pomyślicie po co ten temat a no po to abyście i wy pochwalili się swoimi sytuacjami co o tym uważacie, po prostu abyście sie wypowiedzieli dlaczego akurat ten środek transportu a nie inny, oraz swoje spostrzeżenia.

 

Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem, że ten listonosz przyjdzie z przesyłką a nie z karteczką - awizo. Kurier też zależy i od razu nie polecam k-ex'a! Miałem ostatnio styczność z tym kurierem dwa razy i dwa razy opóźnienie. Specjalnie byłem cały dzień w domu żeby odebrać paczkę a kuriera nie było. Jeździł z paczką 3 dni! a wypisywał awizo a w ogóle go nie było u mnie.

Link to post
Share on other sites

wszystko pięknie - na poczcie zależy kiedy nadasz przesyłkę - do 15 to księgują jako wysłaną tego dnia, jak później to wysyłka też późniejsza.Ja nigdy nie czekałem na kuriera dłużej jak dwa dni - to też zależy od wysyłającego.Poczta może i skróciła czas dostarczenia , ale mentalności pracowników nie zmieniła!Sam mieszkam przy poczcie i widzę jaką kurierzy poczty mają zabawę z przesyłkami- najeżdżanie samochodem na pełnej szybkości na próg zwalniający to norma:), kolega z kolei mieszka nad placówką pocztową w bloku- wrzucanie przesyłek do busa z odległości 2 m , uciskanie nogą , kopanie to norma...mi się nie zdarzyło aby kurier przyniósł mi uszkodzoną przesyłkę , niestety poczta taką dostarczyła- nawet folia bąbelkowa i karton nie pomogły - metalowy statyw był połamany..

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nie mam dobrych doświadczeń z pocztą, w pon kupiłem na allegro książkę, została ona wysłana we wtorek rano, dzisiaj mamy czwartek, a paczki dalej nie ma ;-) ogólnie staram się nie zamawiać nic poczta bo mój listonosz nie lubi nic nosić i zostawia często awizo nie dzwoniąc do domu.

Link to post
Share on other sites

Według mnie usługi kurierskie sa coraz gorsze.
Ustaliłem z kurierem (firma kurierska BLT) kiedy może odebrac paczke (dzien i mniej wiecej godzina) on postanowił ,że zmieni sobie dzien i godzine przyjazdu nawet mnie o tym nie informujac i jeszcze mial czelność mieć do mnie pretensje, że mnie w dou mnie ma a on bedzie za 10 min i jak mnie nie bedzie w tym czasie w domu to paczki nie wysle w danym terminie WTF ?? kur.. co to ma byc ? Jak mam sie dostac z jednego konca miasta (250 tys mieszkancow) na drugi w 10 min bo ksiaze ma wlasne plany.
Druga sprawa z dostarczeniem paczki.
Kurier pyta sie czy ktos odbierze moja paczke w miejscu gdzie ma byc ona nadana. Na co ja mowie ,że tak bo brat bedzie w domu.
Oczywiscie paczka nie doszła na czas i co najlepsze gdy dzwonilem do kuriera on mi sie tlumaczyl ,ze gdy paczke dostarczyl pod wskazany adres przez okno wyjrzala tylko jakas kobieta i nawet drzwi nie otworzyla na co ja mu mowie ze brat wynajmuje mieszkanie wraz z kolega wiec napewno pomylil adres. Nastepnego dnia paczka naszczescie dotarla do brata.
Co do poczty to sie nie wypowiem narazie. Za jakis czas wysylam obudowe przez poczte wiec wtedy ocenie ich uslugi.

Link to post
Share on other sites

Poczta. Szybko idzie, brak stresu zwiazany z oszustami kurierami(wieczne kłamstwa że nikogo w domu nie było mimo że siedziałem i czekałem, paczki skatowane i zponiewierane, widzimisię i wybujałe ego bo on ma w du**e to że ktoś jest w pracy i że nikogo nie ma w domu a on nie będzie wielki panisko ani czekał ani dostarczał gdzie indziej niż adres nadania), jak nikogo nie ma w domu to listonosz zostawi awizo i wieczorkiem można się spokojnie przejść na pocztę i odebrać przesyłke, niższe ceny i ogólnie wyższy komfort psychiczny niż użeranie się z pyskującym chamskim kurierem bo on nie ma wydać 5 złotych ani nie ma zamiaru czekać aż sprawdzę czy przesyłka jest w całości. Kiedyś poczta to był syf, teraz nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...