Skocz do zawartości

Enermax Platimax 750W vs Seasonic X-850 KM3 a może coś innego ?


Recommended Posts

Szkoda, że nie wszyscy mnie zrozumieli ;) - postaram się to naprawić.

Pisząc wcześniej, że cisza nie należy do mocnej strony Super Flower, nie miałem na myśli tego, że są one głośne - są cichymi zasilaczami, bardzo cichymi. Miałem na myśli też to, że Super Flower nie zasłynął z tego, że ma super ciche zasilacze, tylko zasłynął z wysokiej jakości podzespołów użytych do produkcji zasilaczy, zasłynął też z tego, że trzyma napięcia jak skała, z długiej gwarancji itp.

Super Flower nie słynie z tego, że jest tak cichy jak Seasonic, czy BQ.

Użyte w nich wentylatory Global Fan, nie mają tej jakości i bardzo wysokiej kultury pracy, wręcz już legendarnej jak Sanyo Denki, czy Silent Wings.

Pozwolę sobie jeszcze raz napisać część mojego zdania z poprzedniego postu:

"...w stosunku moc/jakość/cena Super Flower wypadłby najlepiej..."

oraz zacytuję kolegę Tycha, z który się zgadzam (lecz nie w kwestii mocy):

"...Ewentualnie wg mnie dobrym wyborem byłoby kupno SF 650W Golden Green Pro/Fractal Design Tesla R2 650W, które również są świetnymi PSU, a są sporo tańsze...."
Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Po dłuższym namyśle zdecyduję się chyba na Super Flower 750W Golden Green PRO za 460zł w angela.pl

Co prawda nie jest modularny ale obudowa w której będzie pracował (NZXT Phantom 630) też nie jest mała.

Najbardziej by mi pasował SF Leadex Gold 750W ale niestety w Polskich sklepach jest niedostępny.

 

Mam lekkie obawy co do gwarancji Super Flower w Polsce. Bo nie ma ani oficjalnego dystrybutora ani serwisu...

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

no nie, 5 lat gwarancji producenta ≠ 5 lat gwarancji w sklepie, sklep ma obowiązek zająć się postępowaniem gwarancyjnym, w ramach gwarancji producenta, przez 2 lata, potem zostaje RMA

 

No właśnie, tak myślałem. Czyli po dwóch latach, muszę na własną rękę to wysyłać do serwisu za granice ?

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, to Angela.pl jest dystrybutorem tych zasilaczy - jeżeli jest to prawda, to gdyby coś się działo z zasilaczem w okresie gwarancyjnym (5 lat), to będziesz mógł wysłać go do nich (nie za granicę), ale musisz zapytać w Angela.pl.

 

 

Mój również nie piszczy  

Mój też nie.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...