Skocz do zawartości

Enermax Platimax 750W vs Seasonic X-850 KM3 a może coś innego ?


Recommended Posts

Szukam zasilacza do ok 700zł.

 

Wymagania:

 

- stabilność

- cisza

- bezawaryjność

- modularny

- zasilacz na co najmniej 5 lat

 

Sprzęt jaki będzie zasilał to:

 

i7 3770k + OC, GTX 760 + OC, 3 hdd (2 zew.), 1 SSD, Gigabyte Z77X-D3H, 10 wentylatorów - 7x 140mm oraz 3x 200mm

 

W przyszłości wymiana GPU i możliwe SLI/CF.

 

Wybrałem te dwa zasilacze: Enermax Platimax 750W oraz Seasonic X-850 KM3.

Skłaniam się co raz bardzie ku Seasonic'kowi z racji 7 letniej gwary oraz 100W więcej mocy za tą samą kasę :)

 

Czy w tym budżecie mogę kupić coś jeszcze lepszego ? Możliwe, że coś pominąłem.

 

Link to post
Share on other sites

Może być jakaś dobra 650W, zasilacza nie chcę kupować na styk ani z małym zapasem.

Z 650W oglądałem Seasonic'ka ale podobno lubią piszczeć a nie mam zamiaru wywalać ponad 500zł na piszczące dziadostwo.

 

http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X650KM3

http://proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-660

 

albo

 

http://www.morele.net/zasilacz-enermax-revolution87-750w-erv750awt-g-484077/

Link to post
Share on other sites

czyli co chcesz jechać benchmarkiem za każdym razem, żeby go odpowiednio obciążyć? popatrz ile taki zestaw bierze w spoczynku i jakie to da obciążenie

 

Zgadza się, ale ja kupuję zasilacz z myślą o dalszej rozbudowie. Tak jak pisałem zasilacz ma mi posłużyć z 5 lat. Nie chcę później za rok czy dwa zastanawiać się  czy mogę zrobić SLI z dwóch 870tek i zakładać nty topic "czy mój zasilacz da rade ?"

 

Czyli co mam kupić 500W  z 400-500 zł i za rok jak mi się zachce SLI czy wymiana karty na bardziej prądożerną, wymieniać również zasilacz ?

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Jak ma się wolne pieniądze i nie trzeba ciąć na jakości zasilacza to wiadomo, że lepiej mieć większy zapas.

 

Ważne by pogoń za watami nie odbijała się szkodliwie na jakości zasilacza i chyba o to tutaj chodzi :)

 

Ze względu na ostatnio zdarzające się piszczenie w Seasonicach ja bym je odrzucił - dla świętego spokoju.

Bierz Fractala 800W i tyle.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem troszkę o tym Fractalu i wszystko wygląda nieźle tyle, że:

 

"I was quite let down though when I opened the power supply and found Teapo capacitors on the secondary side of the unit, when I was promised "100% high-end Japanese industrial capacitors for maximum reliability and longer life." The performance of the unit reflected the use of them too, with the DC output quality being higher than we'd like to have seen."

 

Za taką cenę troszkę nie wypada.  Pytanie co to są za kondensatory Teapo ?

Tego Newton'a R3 produkuje ATNG.

 

To zostaje mi Enermax Platimax 750W albo Fractal Design Newton R3 800W

Seasonic'a odrzucam boję się tego piszczenia. Dużo użytkowników pisało o tym piszczeniu.

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Ja zastanowiłbym się również nad SF 750W Golden King Pro - http://www.angela.pl/p9480,super-flower-750w-golden-king-modular-platinum-sf750p14pe.html

 

W tej cenie otrzymujesz:

- zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC;

- sprawność 80+ Platinum;

- jedną, mocną linię 12V:

- bardzo stabilne napięcia;

- japońskie kondensatory Nippon;

- modularne okablowanie;

- półpasywną pracę;

- gwarancję na pięć lat.

 

Jako największą wadę zazwyczaj uznaje się brak warystora MOV.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Ja zastanowiłbym się również nad SF 750W Golden King Pro - http://www.angela.pl/p9480,super-flower-750w-golden-king-modular-platinum-sf750p14pe.html

 

W tej cenie otrzymujesz:

- zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC;

- sprawność 80+ Platinum;

- jedną, mocną linię 12V:

- bardzo stabilne napięcia;

- japońskie kondensatory Nippon;

- modularne okablowanie

- półpasywną pracę.

 

Największe wady to dosyć krótka gwarancja (3 lata) i brak warystora MOV.

 

Tam jest napisane "Gwarancja: 60 miesięcy" i "Zasilacz objęty jest 60 miesięczną gwarancją."  na moje to 5 lat :)

 

Koniecznie 750-800W nie musi być. Może być 600-650W.

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Najmocniej przepraszam, moje niedopatrzenie. :P

Jeśli 650W, to można wziąć pod uwagę słabszego brata - http://www.angela.pl/p9476,super-flower-600w-golden-king-pro-platinum-sf600p14pe.html

 

Ewentualnie wg mnie dobrym wyborem byłoby kupno SF 650W Golden Green Pro/Fractal Design Tesla R2 650W, które również są świetnymi PSU, a są sporo tańsze. Zaoszczędzone fundusze można przeznaczyć na kupno np. wydajniejszej karty graficznej. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej chwili karty nie zmieniam, poczekam na Maxwell'e, wtedy jakąś 870'tkę sobie sprawię. Aktualnie nawet nie potrzebuję mocniejszej karty.  Razem z zasilaczem kupuję SSD i nowe chłodzenie do CPU.  Nową budę i wentylatory już mam, czekają na resztę xD

 

Watch Dogs i GTA V pojawią się  w przyszłym roku, więc wtedy będę myślał. A tymczasem do Skyrim'a i WoT'a lepszej nie trzeba :P

 

Wezmę chyba Fractal Design Newton R3 600W http://www.agito.pl/zasilacz-fractal-design-newton-r3-600w-80-platinum-221-683094.html?attr=1-466316

 

Powinien mi wystarczyć i mieć zapas na przyszłe rozbudowy

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

 Nie chcę później za rok czy dwa zastanawiać się  czy mogę zrobić SLI z dwóch 870tek i zakładać nty topic "czy mój zasilacz da rade ?"

To zapomnij o zasilaczu 650W, bo już dzisiaj wiadomo, że nie jest to moc wystarczająca do zrobienia np. CF z dwóch R9 290X.

Platforma z  pojedynczą 290x wciąga prawie 450w. - ja poniżej 750W bym nie schodził.

Kolejną sprawą jest "cisza", o której napisałeś w swoich wymaganiach - o ile Super Flower to bardzo dobra firma, tak wymagana przez Ciebie cisza nie należy do jej mocnej strony, zdecydowanie królują tutaj już wymienione marki: Seasonic, Be Quiet, Enermax.

Gdybyśmy nie zwracali uwagi na ciszę, to w stosunku moc/jakość/cena Super Flower wypadłby najlepiej - modularny 800W z certyfikatem Gold, można kupić już za 579,90zł

 

Zawężając wybór, osobiście miałbym dylemat między Be-Quiet! Dark Power PRO 10 750W, a wspomnianym już przez Ciebie Seasonic X-850 KM3. Oba zasilacze to klasa sama w sobie i mnie jest trudno udzielić Tobie jednoznacznej odpowiedzi, który zasilacz jest lepszy, ponieważ:  sam  posiadam Seasonic x750 km3, który nie piszczy :)  i jako markę mogę śmiało ją Tobie polecić - jest niesamowicie cichy, świetny wentylator, długie kable, długa gwarancja , natomiast Be Quiet'a uwielbiam (nie tylko zasilacze) za design, jakość, ciszę.

 

Wiedząc, że oba zasilacze są świetnej jakości i spełnią Twoje wymogi pod względem ciszy, modularności, stabilności i gwarancji, to przyjrzyj się im bliżej, porównaj długość kabli, ilość kabli/wtyczek, wygląd, a może znajdziesz coś, co przekona Cię do jednego z nich.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Trochę zgłupiałem. Przeglądam te testy, zagraniczne fora. I sporo ludzi poleca Fractal Design Newton R3 800W.

Podobno wentylator jest cichy, zasiłka jest pół-pasywna. Znalazłem tylko jeden opisany przypadek piszczenia w w/w modelu.

Na obecnym setupie ten zasilacz się będzie na tyle nudził, że wentylator rzadko kiedy będzie odpalał (rusza przy 50% obciążeniu).

Seasonic fajny, byłem praktycznie na niego zdecydowany ale boję się okrutnie tego piszczenia.

Enermax  jest według mnie za drogi w stosunku do tego co oferuje. Największy minus, Fractala nie mają w morele.net gdzie kupuję chłodzenie i ssd. Więc będę musiał zapłacić 2x za wysyłkę.

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

To zapomnij o zasilaczu 650W, bo już dzisiaj wiadomo, że nie jest to moc wystarczająca do zrobienia np. CF z dwóch R9 290X.

Platforma z  pojedynczą 290x wciąga prawie 450w. - ja poniżej 750W bym nie schodził.

Kolejną sprawą jest "cisza", o której napisałeś w swoich wymaganiach - o ile Super Flower to bardzo dobra firma, tak wymagana przez Ciebie cisza nie należy do jej mocnej strony, zdecydowanie królują tutaj już wymienione marki: Seasonic, Be Quiet, Enermax.

Jeśli dysponujesz jakimiś testami natężenia dźwięku, w których porównuje się te zasilacze to proszę wklej linki tutaj. 

Tak na słowo to ciężko uwierzyć, że SF nie jest cichy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...