Skocz do zawartości

Brutus M23


Recommended Posts

Witam, mam w planach zakup nowej obudowy (~150 zł). W oko wpadł mi model M23. Martwi mnie w niej tylko 31 cm miejsca na kartę graficzną, ponieważ szukam teraz Sapphire R9 280X TOXIC, który ma 308 mm długości i nie wiem czy się zmieści. Przecież potrzeba jeszcze trochę miejsca na podpięcie kabli.

Więc czy karta zmieści się w tej obudowie?

Jeżeli nie to dajcie jakieś propozycje z odpowiednią ilością miejsca w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites
 

Jako że miałem przyjemność zapoznania się z Z3 na żywo na wstępie napisze tak, na plus:

 

- wg mojej oceny jest to o wiele lepszy wybór od M23 pod każdym względem (M23 posiadam u siebie więc mam bezpośrednie porównanie)

- obudowa o wiele bardziej stabilna, jakoś użytych materiałów jak plastik / blacha naprawdę porządnej jakości, obudowa jest cięższa, przy przykręcaniu zasilacza czy wentylatora z tyłu nie zauważyłem uginania się materiału, to jest całkowicie inna liga

- 4 wentylatory w zestawie z czego 3 z nich zasilane pod 3PIN (w tym na przodzie jeden niebieski LED) oraz 1 zasilany pod molexa (tył wyciąg)

- dwustopniowy regulator pod 2 wentyle 3 PIN, dodatkowo podłączenie  trzeciego wentylatora pod molex. Co do samych wentylatorów nie mam nawet najmniejszych zastrzeżeń jak na taki budżet. Przy pracy na LOW wentylatory niemal niesłyszalne i bardziej wydajne niż w M23 przy 5V. Przykładając rękę na top w moim M23 (5V) praktycznie nie czuje nic, natomiast w Z3 czuć ewidentnie powiew powietrza. Przy maksymalnych obrotach wedle mojej oceny słuchowej również bardziej kulturalne niż w M23

- filtry pod zasilaczem oraz topie i przodzie wykonane z gęstej siatki mesh, wydaje mi się że to właśnie ich struktura zapewnia o wiele większą wydajność wentylatorów, jak będzie z kurzem zobaczymy

- oczywiście wygląd, choć tutaj jak wiadomo kwestia gustu,

- przedni oraz górny panel całkowicie demontowany bez użycia jakichkolwiek narzędzi, bardzo proste i łatwe czyszczenie

- otwór na przewód EPS, przetłoczenie na boku obudowy umożliwiające pochowanie kabli

- kompatybilność chłodzeń, Xigmatek Gaia wchodzi bez najmniejszego problemu a cooler ten posiada 159 mm, czyli 3 mm mniej niż Macho BW, na moje oko Macho wejdzie do niej bez problemu, dodatkowo jest to informacja potwierdzona przez esc.pl 

 

... na minus:

 

- brak gumowych podkładek pod stopkami, jednak obudowa nie wpada w drgania i jakoś nie zauważyłem niczego niepokojącego 

- za przednim wentylatorem znajduje się niepotrzebnie dziurkowana konstrukcja która znacznie ogranicza przepływ powietrza, nawet UCTB12 wg mnie nie dawał tam odpowiedniego nawiewu ... ale badane było to ręką 

- jedyne rzecz która wygląda mi na tandetę to plastikowe guziki reset / power / fan ... takie moje odczucie

 

... niby na plus ale z minusem który to nie może być absolutnie rozpatrywany jako wada:

 

- stelaż na dodatkowe wentylatory których nawiew można skierować sobie na CPU bądź GPU, wszystko fajnie ale jakoś nie widzę możliwości montażu 120mm, 90mm powinny wejść bez problemu. W moim przypadku bardzo liczę na tą konstrukcję ponieważ mam zasilacz Valeo III który zamontowany będzie w Z3 wentylem do góry, a dodatkowy wentylator na stelażu ma właśnie wiać pomiędzy PSU a GPU. 

 

Z tego co pamiętam to chyba wszystko, oczywiście nie jest to jakakolwiek recenzja tego produktu ....   :o

 

Jestem strasznie ciekaw pierwszej oficjalnej recenzji ....

 

 

 

Tu taki pierwszy rzut okiem jednego z użytkowników, myślę że nie znajdziesz lepszej obudowy w tej kwocie ;)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Witam, mam w planach zakup nowej obudowy (~150 zł). W oko wpadł mi model M23. Martwi mnie w niej tylko 31 cm miejsca na kartę graficzną, ponieważ szukam teraz Sapphire R9 280X TOXIC, który ma 308 mm długości i nie wiem czy się zmieści. Przecież potrzeba jeszcze trochę miejsca na podpięcie kabli.

Podpięcie zasilania jest zapewne "z boku" karty więc w przypadku M23 nie ma obaw :) Poza tym M23 to szersza obudowa niż Z3 i warto to rozważyć z perspektywy coolera CPU oraz aranżacji okablowania :)

Link to post
Share on other sites

mam tego z3 w domu. Wybierając pomiedzy m23 a z3 plus to bym wział Zalmana. 4 wentyle w zestawie, podpórka na karte graficzną, przewiewna, dużo miejsca na kable. Gruba blacha i ładna nawet.

 

Fakt ze wymiarowo jest mniejsza (krótsza) od M23 ale to akurat na plus dla mnie. Wolalbym mniejszą skrzynke od większej a i tak wszystko tutaj pomieszczę.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Z3 ma sporą zaletę w postaci regulatora obrotów wentylatorów a M23 ma przewagę tego, że wejdą do niej wyższe coolery i ma więcej miejsca na aranżację okablowania pod tacką. Tak czy siak każdy sam zadecyduje co dla niego jest priorytetem ;)

Więcej miejsca, aranżacja okablowania - dobre sobie :rotfl:

Za tacką w M23 jest 4mm na kable - jedynie wytłoczenie ratuje sytuację, o dedykowanym otworze na kabel zasilający typu EPS 8-pin zapomniano. Rozwiązanie z wyjmowaniem do czyszczenia filtrem pod zasilaczem beznadziejne.

Z3/Z3 Plus to zdecydowanie wyższa klasa. Spokojnie mieści chłodzenie Macho B&W.

http://i40.tinypic.com/9kzgw7.jpg

Do tego dostajemy 4 wentylatory w cenie.

Z3 to zdecydowanie solidniejsza konstrukcja.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@ UP

Ale co mam sobie darować? Głębsze wytłoczenie M23 to fakt, ktory docenić można podczas aranżacji okablowania więc nie polemizuj z czymś takim :P Pomijam już fakt, że Zalman podaje pewną nieprawdziwą informację - obudowy z serii Z3 nie mają żadnych gumowych nóżek :D

 

Link to post
Share on other sites

@ UP

Aranżacja okablowania to tylko otwór na 8-pin? Dobre sobie :D Jasne, że ten otwór jest ważny i jego brak można traktować jako wadę (co sam przecież robię chociażby w Core 3000). Chodzi jednak także o miejsce w samym wytłoczeniu a tutaj to M23 ma przewagę. Dlaczego nie potraficie zaakceptować takich prostych faktów? :D

Link to post
Share on other sites

Trochę miejsca we wnęce wytłoczenia, które ratuje dramatyczną sytuację z ułożeniem kabli za tacką płyty głównej w M23 nie nazwałbym żadną przewagą. To coś na otarcie łez. Realnie za tacką płyty głównej masz 4mm, do tego brak otworu na 8 pin. To nie jest obudowa gwarantująca właściwą aranżację okablowania. 

Link to post
Share on other sites

I co w związku z tym, że ma wytłoczenie (które jest przewagą) jeśli jest to zaletą na takiej samej zasadzie, jak brak jednej nogi u pływaka - bo przecież teraz mniej waży.

W przeciwieństwie do wspominanej wady Z3, filcowe podkładki jakże popularne i tanie są także łatwiejsze do zaaplikowania na stopki niż wiercenie dziury na kabel do procesora.

Więc dobre sobie czy nie - nie jest to żadna praktyczna zaleta, ani tym bardziej powód do zachęcania do kupna tej obudowy. Dlaczego nie potrafisz zaakceptować tego, że nikogo nie obchodzi ile Ty czy Twoi kolesie stracicie na tym siana względem Zalmana - tu chodzi o doradzenie najlepszego produktu w danej cenie autorowi tematu, a takim jest Zalman Z3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście brak otworu 8 pin rujnuje wszystko. Buda nadaje sie tylko jako kosz na śmieci.

Ten kabelek 8pin mozna tak ładnie poprowadzić, że go po prostu nie ma.

Najbardziej podoba mi sie opcja okablowania oraz system wentylacji. Tyle można tego zamontować.

Znajdź drugą budę za 140 zl taką.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo -(propozycję Z3 już podano wcześniej) czytamy cały temat ;)

http://www.ceneo.pl/24918976

Minimalnie droższe

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-matx-atx-usb-3-0-605201/

http://www.salurion.pl/product/199363/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/CoolerMaster_N300_USB_3_0_black_bez_zasilacza.html

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

 

 

Najbardziej podoba mi sie opcja okablowania oraz system wentylacji. Tyle można tego zamontować.


Opcja okablowania się podoba? I jakaż to opcja, jak 8pin trzeba prowadzić przez środek obudowy, zwłaszcza w sytuacji, gdzie w tej samej cenie u konkurenta można tego uniknąć.
Podobnie jak system wentylacji - w jednym można zamontować, w drugim jest zamontowane.

Gdzie tu sens i logika? 
Generalnie mamy tutaj taką zasadę, że osoba usilnie polecająca coś mniej opłacalnego wylatuje stąd z punktami - nie dostajecie ich tylko dlatego, że ktoś tu zaraz będzie miałczeć o szykanowanie, ale ostrzegam - wszystko ma swoje granice. 
Link to post
Share on other sites

Posiadam Z3 plus u siebie :) - więc się wypowiem bo ręce mi opadają :D, w obrębie wytłoczenia w kształcie litery "L" mamy tam aż 15 mm przestrzeni, w pozostałym przypadku tylko 5 mm, więc moim zdaniem zdecydowanie Zalman Z3 plus w kwestii aranżacji okablowania jest lepszy od M23, do tego też ma wytłoczenie na panelach i co ważniejsze przepust na przewód EPS czego M23 nie ma. Jedyną trudnością w Z3 Plus jest ułożenie kabla EPS 5mm to jest bardzo mało miejsca - lecz jest to wykonalne :) załączam foto :P

 

http://imageshack.us/photo/my-images/59/tkug.jpg/

 

jeśli ktoś ma jakieś pytanie związane z Z3 plus pisać :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Z tego co wiem sam pisałeś, że na EPS realnie w Zalmanie Z3 jest ok. 5 mm czyli trzeba się postarać i w M23 i w Z3, żeby ta aranżację wykorzystać ;) Poza tym pamiętaj, że Zalman podaje na swojej stronie informację o gumowych nóżkach a takowych przecież nie ma :D

Link to post
Share on other sites

Jak przez środek prowadzić skoro można pod płytą pociągnąć na upartego.

Ja poprowadziłem po końcu obudowy. Jest ale go nie bo nie przeszkadza w niczym.

Jeśli ceny są takie same pomiędzy dwoma budami ( nie sprawdzałem ) myślę, że warto zastanowić się co brać. Ja bym raczej postawił na zalmana. Jak ja brałem brutusa różnica cen była wysoka.

 

Proszę cie nie strasz mnie bo już nie takich przerabiałem.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

@ UP

Z tego co wiem sam pisałeś, że na EPS realnie w Zalmanie Z3 jest ok. 5 mm czyli trzeba się postarać i w M23 i w Z3, żeby ta aranżację wykorzystać ;) Poza tym pamiętaj, że Zalman podaje na swojej stronie informację o gumowych nóżkach a takowych przecież nie ma :D

 

Przynajmniej nie odpadają jak w SPC M40 ;)

http://forum.benchmark.pl/topic/98156-silentiumpc-m23-video-recenzja/page-9

 

7. Nóżki. Tutaj też wychwalane, jako wielkie i stabilne no i jeszcze do tego kawałek gumy, który ma pochłaniać drgania! Łał, mega! Tylko ta guma, prawie od razu się odkleja. Co przenoszą obudowę gdzieś to zawsze szukam tych gumek...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...