Skocz do zawartości

SilentiumPC M23 - Video Recenzja


Recommended Posts

@ gtxxor:

A teraz powiedz mi "mistrzu" gttxor co widzisz na tych zdjęciach? Bo rozumiem Twoje mega-eksperckie oko wychwyciło pewnie, że luty w Smarcie nie są "przycięte" na równo czyli są właśnie gorsze? Komu Ty więc próbujesz coś udowodnić, ludziom którzy wiedzą więcej od Ciebie? Może jakiejś dzieciarni możesz w głowie namieszać ale naprawdę proszę skończ w końcu swoją kompromitację...

 

@ omar2033:

A gdzie Ty widzisz tam 95 stopni? Ja widzę max. 90 stopni i to przy...Cooler Master Cosmos II. Pomijam fakt, że nie ma tam porównania ani do Carbide 400R ani do Zalmana Z9, które Ty tak wychwalasz pod niebiosa Panie "obiektywny doradco" :D

Link to post
Share on other sites

W Deusie wyraźnie oszczędzono na usunięciu nadmiaru spoiwa i to są fakty. Nie zawsze więcej = lepiej. Jest to po prostu idealny przykład na produkcję "po kosztach" i oszczędzanie na czym się da, budzi więc wątpliwości o jakość całej konstrukcji. Tak samo jak mizerny, sztywny oplot, który bardzo uprzykrza aspekt użytkowy (układanie okablowania).

 

I powtórzę się jak zdarta płyta, ale 2 lata gwarancji mówi wszystko o tym produkcie i Waszej "pewności" do niego. W pierwszych zapowiedziach było coś wspominane o 3 latach na M1, ale jednak wyszło  że dalej 2...

Link to post
Share on other sites

gtxxror

Owszem, sztywny oplot może utrudniać aranżacje okablowania w obudowie gdzie jest niewiele miejsca pod tacką. Tylko czy to powód żeby odradzać komuś taki zasilacz kiedy rozpatruje np. takiego Carbide 500R lub Define R4? Czy to powód, żeby się z kogoś śmiać? A co do czasu gwarancji, to masz rację tylko nie uwzględniasz jednego - decyzji użytkownika...

 

sid vicious and gtxxror

Pozwól, że zobrazuję Ci z czym problem masz i Ty i gtxxor...

Wyobraź sobie np., że np. Antec ma 1% zwrotów / RMA ze sprzedanych w Polsce zasilaczy (swojego czasu nawet więcej ale to nieistotne). Zasilaczy sprzedało się powiedzmy 1000 sztuk czyli to oznacza, że 10 zasilaczy było wadliwych. Załóżmy teraz, że 3-4 sztuki z tych wadliwych sztuk "przypadkiem" zauważył w serwisie gtxxor, o 3-4 kolejnych sztukach było potem głośno na forach a reszta to RMA realizowane zgodnie z polityką AQ  / Door-To-Door (wymieniono klientowi po potwierdzeniu wad). Czy zatem teraz na podstawie ""donosów gtxxor'a oraz tych kilku wątków na forach wnioskować można o realnych danych RMA zasilaczy? Nie i to o to wszystko chodzi  ;) Po prostu "ktoś" nie potrafi zaakceptować tzw. zjawiska skali a pogląd na świat ma na podstawie swojego małego "podwórka". Chcecie by was postrzegano jako rzetelne i opiniotwórcze osoby? To zobaczcie co jest poza podwórkiem...

Link to post
Share on other sites
@ omar2033:

A gdzie Ty widzisz tam 95 stopni? Ja widzę max. 90 stopni i to przy...Cooler Master Cosmos II. Pomijam fakt, że nie ma tam porównania ani do Carbide 400R ani do Zalmana Z9, które Ty tak wychwalasz pod niebiosa Panie "obiektywny doradco" :D

Już zapomniałeś - pogadaj z Bakak-em

W tej recenzji mu pierdykło 95c na ivy bridge i7-3770K (OC 4,5ghz).

http://forum.benchmark.pl/topic/95374-silentiumpc-x80-modding-digital-painting-recenzja/page-2

A teraz obiektywnie oceń co jest tego przyczyną. Czy obudowa grzałka czy mizerne chłodzenie (Fortis) proca po OC. Obudowę Bakak zaopatrzył w aż 5 wentylatorów.

Czyli zrobił co mógł w tej budzie by chłodzenie było ok.

Dla mnie to co najmniej 17c-18c za dużo. Te procesor, który on testował lata na dość niskim napięciu jak na 4,5GHz.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Podasz jakiś link do tych filtrów? 

Rolka taśmy magnetycznej: http://allegro.pl/tasma-magnetyczna-samoprzylepna-stick-it-w-wa-i3547868801.html

Trochę fizelinki dowolnego koloru: http://allegro.pl/fizelina-rolka-siatka-flizelina-21-kolorow-9m-50cm-i3551287583.html

 

I robisz filterki jak marzenie, dosłownie za grosze. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ gtxxor:

A teraz powiedz mi "mistrzu" gttxor co widzisz na tych zdjęciach? Bo rozumiem Twoje mega-eksperckie oko wychwyciło pewnie, że luty w Smarcie nie są "przycięte" na równo czyli są właśnie gorsze? Komu Ty więc próbujesz coś udowodnić, ludziom którzy wiedzą więcej od Ciebie? Może jakiejś dzieciarni możesz w głowie namieszać ale naprawdę proszę skończ w końcu swoją kompromitację...

 

 

PCB deusa m1

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-18.jpg

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-18.jpg

Czyżby nagle jakiś chińczyk zdał sobie sprawę, że brakuje diody zenera?

Według Ciebie, takie luty są okej? Mój były profesor by Cie odesłał z 1 w dzienniku za takie "smarkanie cyną"

Nie dziwie, że dwa lata gwarancji, ja bym na to rok nie dał, bo bym się bał, że masowo zaczną wracać. (A przypadkiem właśnie tak się teraz nie dzieje?)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Rolka taśmy magnetycznej: http://allegro.pl/ta...3547868801.html Trochę fizelinki dowolnego koloru: http://allegro.pl/fi...3551287583.html   I robisz filterki jak marzenie, dosłownie za grosze. 

 

Robiłeś już takie filtry? Bo ta  fizelinka nie wygląda na specjalnie przepuszczalną.

Link to post
Share on other sites

@ gtxxor

A może tak ustosunkujesz się do tej niewygodnej dla Ciebie części mojej wypowiedzi? (podpowiem, że chodzi o postrzeganie świata wyłącznie przez pryzmat swojego małego "podwórka").

 

@ omar2033:

Odnosiłem się do testu Infobita, który podałeś. Coś Ci się w nimi nie podoba? Przykro mi, że cyferki potwierdzają się tam z moją teorią...

Link to post
Share on other sites

Moje "małe podwórko" daje mi dobry pogląd na sprawę na zasadzie statystyki. Nikt mi nie wmówi, że ja jeden mam pecha do pewnego produktu, a u innych sprawuje się on idealnie. Świetnym przykładem są odpadające finy od Spartanów, mimo że Cooling udaje że problem na szerszą skalę nie istnieje, to znaczna grupa użytkowników potwierdza go (nawet tutaj na forum), zgodnie dodając że Spartan to taka pierdółka, że nie chce bawić się im w RMA (co całkowicie rozumiem).

 

Moje "małe podwórko" pozwala mi się też zapoznać z danym sprzętem i wyrobić sobie opinię na jego temat. Bo przy produkcji masowej różnice w konkretnych egzemplarzach nie są wielkie i jeśli 2-3 OCZ ZT są głośne, to nie wierzę że 4-5 będzie nagle cichy. Pod warunkiem oczywiście że producent ukradkiem nie wprowadzi nowych rewizji sprzętu, ale o tym na pewno będzie dało się przeczytać w internecie.

Link to post
Share on other sites

Czyli nadal będziesz żyć w świecie swojego małego "podwórka"? Nie masz zatem i nie będziesz miał pojęcia o rynku jako całości wobec czego jak zwykle w Twoich wypowiedziach będzie więcej "widzi mi się" niż konkretów...Pomijam już fakt, że nie uwzględniłeś nawet, że takie marki jak Antec czy Corsair sprzedają zasilaczy w dziesiątki tysięcy a tam 1% wadliwych zasilaczy to już naprawdę spora ilość...Nie chcesz się przyznać, że masz problem ze zjawiskiem skali to Twoja sprawa ale Twoje "doradztwo" naprawdę można traktować z przymrożeniem oka...

Link to post
Share on other sites

Jestem dość sceptyczny co do tego kto tu ma problem ze zjawiskiem skali, jeśli 1% z dziesiątek tysięcy jest tutaj bardziej ryzykowny niż "kilka z kilkudziesięciu".
Wszelakie badania statystyczne, sondy, ankiety też robi się na próbie x-xxxx osób, nikt nie powołuje się na "dziesiątki tysięcy" bo skoro "4 z 10" zostały odesłane w kilku różnych serwisach, to daje całkiem solidny pogląd na całokształt.


Skończ już, bo nie wiem kogo chcesz oszukać. Produkty SPC spotykają się z gromkim niezadowoleniem i to jest fakt. Ludzie z różnych zakątków mają problemy z różnymi produktami SPC, spartany, deusy, obudowy... co jakiś czas coś wypływa na wierzch i nie opowiadaj mi, że to nie ma miejsca.
Anteci czy Corsairy też się psują, ale w ich przypadku jest to rzecz omijana/traktowana ze zrozumieniem bo nie stoi tu żaden pajac z Corsaira starając się wmówić, że problemu nie ma a skoro inne marki też się psują to należy nie mówić o jego firmie źle.

Sam sobie fajdasz na własne podwórko.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

kilka lat temu

Jakbym miał kupić/doradzać zasilacz kilka lat temu, to bym się tym przejmował.
Jeśli za kilka lat, SPC będzie mogło powiedzieć - nasze problemy z zasilaczami były kilka lat temu, a teraz już nie, to będę bardzo zadowolony.
Na chwilę obecną, problemy corsaira były, a problemy SPC są.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To i ja napisze cos z wlasnego podworka.

Mnie ostatnio padl Seasonic X660 po kilkumiesiecznym uzywtkowaniu, czytalem neta i jak sie okazuje nie jest to odosobniony przypadek.

Malo tego dostalem kolejnego Seasonica w ramach reklamacji X650 - i niestety cewki na mojej karcie piszcza o wiele bardziej jak na poprzednim - co mam reklamowac?Pytanie co, karte czy zasilacz ;)

 

A jak wiadomo Seasonic to jedna z najlepszych firm produkujacych zasilacze - jak widac im tez sie zdarza.Nie bede teraz wnikal ile sztuk, czy duzo czy mao, nie w tym rzecz.

 

Ja nie probuje tutaj bronic niczyjej strony (nie mam w tym zadnego interesu, malo tego narazam sie wam po raz kolejny , bo zaraz po mnie pojedziecie ;) ) , ale troche obietywizmu panowie, bo mam wrazenie ze wam go brakuje.

 

Co do cyny to z tego co pamietam w HX 1000 tez bylo jej nawalone za duzo , a same zasilacze padaly jak muchy - wiem, wiem to bylo dawno :P

Link to post
Share on other sites

@Black, chodzi nawet bardziej o to co napisał sid tutaj:

Anteci czy Corsairy też się psują, ale w ich przypadku jest to rzecz omijana/traktowana ze zrozumieniem bo nie stoi tu żaden pajac z Corsaira starając się wmówić, że problemu nie ma a skoro inne marki też się psują to należy nie mówić o jego firmie źle.

Link to post
Share on other sites

Black, a czy czytałeś lub widziałeś na innych forach by jakiś przedstawiciel Seasonica tak zajadle jak to robi SPC wmawiała, że to dziwne, że to pojedynczy przypadek, że u nich na RMA nie ma takich zgłoszeń, że wpadki ma każdy ?

Ja takich akcji nie widziałem na różnych forach ze strony różnych marek.

 

Co do cyny to z tego co pamietam w HX 1000 tez bylo jej nawalone za duzo , a same zasilacze padaly jak muchy - wiem, wiem to bylo dawno :P

Teraz to chyba żarty sobie robisz ?

Jakoś dziwnie upaprana, wlutowana na szybko dioda od tyłu PCB umknęła Ci tutaj.

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-18.jpg

 

Przecież to świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu w podejściu do tematu. Kto tak robi, takie patenty.

Może Zenek w garażu jak na czas testów coś tam próbuje.

Przecież to powinno być przewidziane w projekcie PCB Deusa M1 a nie upaprane coś na szybko.

Masz własny rozum to chyba to ogarniasz ?

 

Poczytałbyś trochę to nasze "słabe merytorycznie" forum to dowiedziałbyś się między innymi z postów Gtxxora jaką konstrukcją jest nowy Deus.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...