Skocz do zawartości

jaka płyta pod i5 4670k


Recommended Posts

Nie będe już zakładał nowego tematu. Więc do lekkiego OC (do 4 albo 4,2 GHz) tego proca wystarczy mi Gigabyte G1. Sniper B5 czy lepsza jednak będzie MSI B85-G43? MSI tańsza ale Gigiabyte jest ładniejszy.

 

Znalazłem jeszcze MSI B85-G43 Gaming ale to pewnie to samo co wersja bez "Gaming" tylko ładniejsza.

Edytowane przez Pieczarka_cal.PL
Link to post
Share on other sites

A czy ja powiedziałem, że giguś ma zła sekcje zasilania? Ja powiedziałem, że ma słabsza i powtarzam tu nie chodzi o VIA ile razy mam pisać kodek na gigusiu to Realtek ALC892 i co z tego jak i tak gorszy niż na asrocku? Tutaj teścik http://pclab.pl/art52708.html . A co do xonara co Ty porównujesz zintegrowana kartę dzwiękowa do xonara? To jakieś nieporozumienie.  Na asrocku lepiej podkreca się ten sam procesor o 100-200 MHZ. Zatem asrock to lepsza pozycja. Lepsza sekcja zasilania, lepszy zintegrowany dzwięk, a do tego troszkę minimalnie tańsza. A tak w ogóle jak coś nie tak jest z sekcja zasilania to predzej na gigusiu bo nawet na MSI Z87-g45 GAming, która ma tez 8-fazowa sekcję zasilania lepiej sie podkreca procesory, niz właśnie na tym gigusiu. Chociaz, aby nie było, że jakos narzekam na tego gigusia giguś to też dobra płyta, ale mogła by być tańsza. Moim zdaniem konkurencja w tej cenie daje więcej. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyczytałeś to na "mądrych" forach, czy miałeś wszystkie 3 konstrukcje przed sobą?

-GD45 GAMING odpada, bo ma 1 kostkę BIOS #dmucham na zimne

-Asrock odpada bo ma 2 letnią gwarancję (vs 3 u konkurencji), a uwierz że to jedna z najważniejszych kwestii.

 

Podkręcanie HW to temat rzeka, składa się na to tak wiele czynników, że płytę przy tak detalicznych różnicach można zrzucić na margines. Takie testowe wyniki płyt, też o kant rozbić (żeby były wiarygodne powinno przetestować się kilka wersji biosów i podać medianę z tego). 

 

Porównuję dźwiękówki, bo samo gadanie o integrze jako realnym rozwiązaniu dla kogoś komu zależy na jakości dźwięku to pitolenie głupot, taki ktoś wyda chociaż 120zł na głupiego DG(X) i będzie miał kosmos, w porównaniu z tym co oferują wszelkiej maści Realteki. Z integrami, to trochę tak jakby do wyboru mieć Fiata 126p i Fiata 126p ze spoilerem, ten drugi niby ma coś dodatkowo, ale w rzeczywistości żaden autem wyścigowym nie jest.

 

Pominę już liczenie faz, bo jest to przejaw totalnej niewiedzy i chwytanie się oczywistości, która w tym przypadku jest złudna. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie ważne ile wam się wydaje że powinien mieć tej gwarancji, ważne co pisze tam gdzie kupujesz (a szczególnie przez internet). W razie problemów masz tyle dobrze, że jak ktoś napisze 5lat a producent poda że 2 to i tak obchodzi cię opis produktu który kupiłeś i sprzedający musi się z niego wywiązać.

Link to post
Share on other sites

gtxxor   Chłopie jakich forach mówie o tym z doświadczenia a nie o forach :D Kup te 3 płytki główne popodkęcaj to pogadamy :D Dzwięk jest lepszy bez dwóch zdań, a co do xonara wiadomo, że bedzie lepszy :D A z tymi koścmi 2 BOIS/UEFi to się uparłeś chyba zapomniałeś, że kiedyś się podkręcało i była tylko jedna kość :D

:rotfl:

 

W tym momencie strzelasz sobie serią... po nogach. Co ma BIOS/UEFI i ilość kości pamięci do podkręcania? Skoro jesteś taki "spec" to zapewne zdarzyło Ci się widzieć płyty

-po nieudanej aktualizacji 

-z padniętym NAND

W przypadku MSI - serwis, w przypadku Gigabyte - użytkownik nawet o tym nie wie... Czy to nie jest lepsze rozwiązanie?

 

Póki co to różnica między nami jest taka, że ja mam w tym dziale status eksperta, a Ty dekalog ostrzeżeń za niekompetencję (i skłonności do kłamania). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...