Skocz do zawartości

problem z dyskiem


Recommended Posts

witam, 

jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 7740 i od niedawna borykam się z problemem bluescre'nów. Przeważnie zdarzają się one podczas grania, ale również raz czy dwa podczas przeglądania stron www, czy pracy w edytorze tekstowym. Znajomy podpowiedział mi abym zeskanował dysk i sprawdził czy nie ma tam bad sector'ów. Po zeskanowaniu kilka znalazło się ich na dysku, jednak nie wiem czy istnieje możliwość ich naprawienia, albo "oddseparowania" od danych czy wyłączenia z użytkowania. Przeglądałem już internet i natknąłem się na program HDD Regenerator, który zainstalowałem i otrzymałem komunikat, że nie da rady z poziomu windowsa złych sektorów naprawić. Więc zrobiłem bootowalny pendriwe z tego programu a po właczeniu go podczas uruchamiania komputera otrzymuje komunikat: 

 

 

Starting Windows 98.... 

Type the name of the Command Interpreter (e.g., C:\WINDOWS\COMMAND.COM) 
a> . . 

Teraz nasuwa mi się pytanie, czy mógłby ktoś powiedzieć jakie komandy mam wpisać aby HDD Regenerator zaczął działać, czy może polecacie jakiś inny program, metodę, aby pozbyć się złych sektorów.

 

Z góry dziękuje za wszelkie informację.

Przeglądałem forum pod kątem mego problemu, jednakże nie znalazłem podobnego, jeżeli przeoczyłem to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

o ile dobrze pamiętam to SMART jest w zakładce Health, niestety u mnie nie ma żadnych informacji tam. Sprawdzałem w biosie i nie mogę włączyć tej funkcji ; /

Jak pisałeś, że użycie regeneratora nie musi pomóc to czy jest coś co może? Czy dysk jest praktycznie do wywalenia?


A co do Hiren's to ściągałem 3 wersje. Jedna wgl się nie włączała, w 2 otrzymałem komunikat:

 

 

Load error: no DPMI - get csdpmi*b.zip

w 3 poszedłem o 1 krok dalej i zawiesił swą prace po wyświetleniu informacji i komputerze, biosie RAMie i procesorze. 

Postępowałem według instrukcji która wysłałeś.

Link to post
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/img11/7793/2pvf.png


podbijam, cały czas mam problem z tym hirensem, mianowicie tak jak napisalem wczesniej

 

Hdat2

Load error: no DPMI - Get csdpmi*b.zip

czy mial ktos z was problem z tym programem? jezeli tak to powiedzcie co mam zrobic, btw szukalem tego pliku w google ale nic nie moglem niestety znalezc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...